אזורי שירות
עמוד הבית בלוג נאלצים להתמודד עם סתימות ביוב? שאיבת ביוב זה הפתרון
נאלצים להתמודד עם סתימות ביוב? שאיבת ביוב זה הפתרון
שתף
21 יונ 2021

נמאס לכם מסתימות ביוב? רוצים להתקדם לעבר פתרון ראוי לבעיה? הגעתם למקום הנכון, שאיבת ביוב באמצעות ביובית היא הפתרון עבורכם.

מה גורם לסתימות בביוב?

ברוב המקרים סתימה בביוב נגרמת כתוצאה מהשלכה של מגבונים ותחבושות היגייניות לאסלה, או פסולת של מזון לכיור, שחודרת לצנרת הביוב וסותמת אותה. אחד הגורמים הנפוצים והמורכבים ביותר לסתימות במערכת הביוב הוא שומן, כזה שנמצא הן בפסולת המזון שאנחנו משליכים לכיור והן בסבונים שבהם אנחנו משתמשים.

כשאנחנו מדברים על שומן אנחנו מתכוונים אפילו לשמן שבו אנחנו משתמשים לטיגון או בישול. השמן הזה פשוט חודר לצנרת, חונה בתוכה ומתקשה, עד שהוא גורם לסתימה קשה ומורכבת בצנרת. במצב כזה, כל הטכניקות שאנחנו מכירים לפתיחת סתימות בביוב הופכות לפחות רלוונטיות והטכניקה היעילה ביותר להתמודד עם סתימה כזו היא שאיבת בורות ביוב.

איך שואבים ביוב כשיש סתימה?

את השומן שגרם לסתימה במערכת הביוב שואבים באמצעות ביובית, שהיא למעשה משאית גדולה שתפקידה להתמודד עם סתימות קשות ומורכבות ביותר בביוב. לביובית הזו מחוברים צינורות שאותם מחדירים לקו הביוב ומבצעים 2 פעולות, שאיבה ושטיפה. במקרים בהם יש סתימת שומן, בעל המקצוע יחדיר את צינור היניקה לקו וישאב בעוצמה את כל השומן לתוך המיכל שעל הביובית.

מכיוון שמדובר בסתימה מורכבת, בתום עבודת השאיבה בעל המקצוע יחדיר לקו הביוב את צינור שטיפת לחץ המים וישטוף את הקו בעוצמה לכיוון בריכת הביוב. במצב כזה ולאחר שהשומן נשאב, הקו יישטף ביסודיות והמים יוכלו לחזור ולהתנקז לכיוון בריכת הביוב בחופשיות.

איך נמנעים מסתימות חוזרות בביוב?

כפי שכבר הבנתם, יש מגוון גורמים לסתימות בביוב ועליכם לבצע מספר פעולות מנע פשוטות על מנת שהסתימה בביוב לא תחזור. תחילה, אנו ממליצים לכם כמובן לא לזרוק לאסלה פסולת לא מתכלה כמו מגבונים לחים ותחבושות היגייניות. הפסולת הזו פשוט חודרת לקו הביוב של הבניין, סותמת אותו וגורמת לנזקים קשים.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לא להשליך פסולת מזון לכיור. הפסולת הזו עלולה לחדור לצנרת הביוב דרך נקודת הניקוז של הכיור ופשוט לגרום לסתימות קשות. כמובן שאנחנו ממליצים לכם גם לא להשליך את שמן הטיגון ישירות לכיור, הוא עלול לגרום בדיוק לאותן סתימות שומן שעליהן אנחנו מדברים. אם סיימתם להשתמש בשמן, המתינו שהוא יתקרר והשליכו אותו פח הזבל לאחר ששפכתם אותו לשקית.

במידה ואתם גרים בדירת גן או בית קרקע, השורשים של העצים עלולים לחדור לצנרת הביוב שלכם ולגרום לסתימות קשות ולנזקים מורכבים ביותר. לכן, מידי פעם מומלץ להזמין שירות של צילום קווי ביוב על מנת לוודא שהצנרת נקיה משורשים. כמו כן, אנחנו ממליצים לכם לבצע תחזוקה שוטפת ולקצוץ שורשים בחצר, על מנת שאלה לא יחדרו לצנרת הביוב.

icon
phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לשירות ביובית וואטסאפ
וואצאפ פנייה לשירות ביובית ייעוץ בוואטסאפ