אזורי שירות
עמוד הבית בלוג שאיבת בורות ביוב לפני החורף – אל תיקחו סיכונים מיותרים
שאיבת בורות ביוב לפני החורף – אל תיקחו סיכונים מיותרים
שתף
21 יונ 2021

החורף מגיע? חוששים שמערכת הביוב שלכם לא תעמוד בכמויות האדירות של המים? שאיבת בורות ביוב לפני החורף, אל תיקחו סיכונים מיותרים.

למה כדאי לשאוב בורות ביוב לפני החורף?

האמת היא שמערכת הביוב עשויה לגרום להצפה בכל ימות השנה, אך אין ספק שמומלץ לבצע שאיבת בורות לפני החורף, שבו הוא צריך להתמודד עם כמויות עצומות של מים. במידה ויש לכם חניון תת קרקעי למשל ובור הביוב שלכם מלא במים, אלה פשוט יעלו על גדותיהם ויציפו את החניון שלכם לכל עבר. סיטואציה כזו עלולה לסכן את העוברים והשבים בחניונים תת קרקעיים, לגרום נזקים לרכוש וכמובן גם לנפש, לא עלינו.

איך מבצעים שאיבת בורות ביוב?

את שאיבת בור הביוב מבצעים באמצעות ביובית, משאית מיוחדת שמסוגלת לשאוב מים בכמויות גדולות ובעוצמה גבוהה. בעל הביובית יחדיר לבור הביוב דיזה מיוחדת וישאב את בור הביוב היישר אל מיכל הקיבול שעל המשאית. במידה ומדובר בחניון נמוך או מקומות צריך במיוחד, בעל המקצוע יצטרך להגיע עם ביובית נמוכה שמסוגלת להיכנס למקומות צרים ונמוכים ולבצע את העבודה.

בתום העבודה, מומלץ לדרוש מבעל המקצוע לבצע גם שטיפת קווי ביוב, על מנת לוודא שאין סתימה ושהמים יוכלו להתנקז כמו שצריך למערכת הביוב. בכל מקרה, אל תתנו לבעל הביובית לעזוב את המקום אלא רק כשאתם בטוחים שמערכת הביוב שלכם פתוחה ומוכנה לחורף.

כך תימנעו מהצפה בביוב?

על מנת להימנע מסתימה בביוב והצפה שלו, מומלץ להקדים תרופה למכה ולהזמין שירות של ביובית על מנת לשטוף את קו הביוב. בעל הביובית יחדיר לקו הביוב דיזה מיוחדת שיודעת לבצע שטיפת קו בלחץ מים גבוה על מנת לוודא שהצנרת נקיה לחלוטין.

בנוסף מומלץ מאד לוודא שמכסה הביוב שלכם פנוי לחלוטין מפסלות, על מנת שהמים יוכלו להתנקז כמו שצריך למערכת הניקוז. במידה ומכסה הביוב יהיה חסום, המים לא יוכלו להתנקז כמו שצריך והם לא יאחרו מלעלות על גדותיהם ולהציף את האזור. באופן כללי, מומלץ מאד לבדוק כל הזמן שהמים מתנקזים כמו שצריך ובמידה ואתם חוששים שיש תקלה, זה הזמן להזמין את השירות.

איך בוחרים אינסטלטור מקצועי לשאיבת ביוב?

לפני הכל חשוב שתדעו שלא כל אינסטלטור יוכל לבצע עבורכם את העבודה בביוב, מכיוון שמדובר במהלך מורכב הדורש מיומנות גבוהה. למשל, אם האינסטלטור אומר לכם שאין לו ביובית ושהוא צריך להשאיל אותה מבעל מקצוע אחר, זה הזמן לחשוד במקצועיות שלו. קראו את כל חוות הדעת וההמלצות על בעל המקצוע וודאו שמדובר בבעל מקצוע אמין ומקצועי.

קחו מספר הצעות מחיר על שאיבת הביוב ממספר בעלי מקצוע שונים והשוו ביניהן. בחרו דווקא בהצעת המחיר המפורטת והמקצועית ביותר ולאו דווקא בזו הזולה ביותר. לעיתים, הצעת המחיר הזולה ביותר עלולה להעיד במשהו על בעל מקצוע שרוצה לעבוד בכמויות והאיכות לא ממש מעניינת אותו כך כך.

וואצאפ פנייה לשירות ביובית ייעוץ בוואטסאפ