אזורי שירות
שאיבת בטונייט
שתף
24 יונ 2024

אצלנו בביובית בזול מתמחים במגוון רחב של עבודות ביוב, בין היתר גם בשאיבת בטונייט. שירות זה נדרש בכמה מקרים ואתם צריכים קבלן ביוב מקצועי שידע איך לבצע זאת על הצד הטוב ביותר וגם יחזיק בהיתר לפנות את הפסולת לאתרים מורשים.

כשאתם בוחרים בנו לביצוע המשימה הזאת, אתם יכולים להיות רגועים מכל בחינה שהיא. ביצענו כבר המון פרויקטים מהסוג הזה ויש לנו את הניסיון המקצועי המתאים.

 

 

מה זה בטונייט?

אם אתם קבלני בנייה אתם בוודאי יודעים מה זה בנטונייט המכונה גם בטונייט, ובמידה ולא, אנחנו כאן כדי להסביר לכם. מדובר בחומר בעל יכולות ספיחת מים אדירות, כך שהוא יכול לספוח על גבו מאות אחוזים יותר מים מאשר המשקל שלו.

ניתן לנצל את התכונה הזאת בתהליכי בנייה שונים ובעיקר ביצירת קידוחים ובורות באדמה שאינה יציבה. במידה ומנסים ליצור יסודות באדמה כזאת או לבנות בה בור כלשהו, המבנה יהיה בסכנת קריסה ללא הזרקה של תמיסת בנטונייט שתחזק את יציבות הקרקע.

 

שאיבת בטונייט באתרי בנייה

אם תשאלו אנשי מקצוע בתחום מתי צריך לשאוב בטונייט, תגלו שהדבר נדרש בעיקר באתרי בנייה שבהם יש צורך לקדוח בורות שונים. למה? בגלל שלאחר יצירת הבור והזרקת הבנטונייט לחיזוק יציבות הקרקע (כאמור, מדובר בפעולה הכרחית על מנת שהבור לא יקרוס), יש לשאוב את עודפי הבטונייט על מנת שלא יפריע להנחת היסודות של המבנה.

קיימות 2 שיטות לביצוע הפעולה:

✔️ שאיבת בנטונייט עם משאבה טבולה – זוהי משאבה מיוחדת שממוקמת בתוך הבור עצמו והמנגנון שלה זהה לשאיבה של הצפות במקומות נמוכים.

✔️ שטיפת הבטונייט בלחץ מים גבוה – באמצעות ביובית מיוחדת שמגיעה למקום וכוללת על גבה משאבה חזקה, צינור שאיבה ומיכל אחסון לפסולת.

הבחירה בין השיטות תלויה בתנאי הנגישות בשטח. כשאין בעיות נגישות, ניתן להגיע עם כל סוג של ביובית קרוב למקום, אך כשיש בעיית נגישות, רק שימוש במשאבה הוא הפתרון.

לא משנה באיזו שיטה בוחרים, בסיום העבודה עודפי הבנטונייט חייבים לעבור פינוי מסודר לאתרים מיוחדים על ידי הקבלן שמבצע את העבודה. כמובן שאנחנו מקפידים על כך.

 

שאיבת בטונייט

 

שאיבת בנטונייט בקווי ביוב

עוד מקרה שבו עולה הצורך לשאוב בנטונייט הוא כאשר החומר מוצא את דרכו בצורה כזאת או אחרת בתוך קו ביוב שסמוך או מרוחק מאתר הבנייה, מה שעלול לגרום לסתימות קשות במערכת. לא אמור להיות קשר כלשהו בין מערכת הביוב לבורות שקודחים, כך שתרחיש כזה

יכול לקרות בגלל עבודה רשלנית של קבלנים ואנשי מקצוע ויש לטפל בכך כמה שיותר מהר. מאחר ומדובר בחומר מאוד צמיגי וכבד, שאיבת בטון בנטונייט בקו ביוב היא אתגר מאוד לא פשוט עבור נותני שירות רבים בתחום.

לא כל נותן שירות שמבצע עבודות הביוב יודע איך שואבים בטונייט מהביוב באופן שישאיר את הקו נקי לגמרי ולכן עליכם לדעת אל מי לפנות, ובמילים אחרות – ביובית בזול! יש לנו ביוביות מתקדמות שמסוגלות להזרים מים בלחץ גבוה לתוך צנרת הביוב מתוך שוחה קרובה, מה שגורם לבטונייט להתפרק.

לאחר מכן הן מבצעות שאיבה עוצמתית שגורמת לבנטונייט לזרום החוצה מתוך הצינורות אל מיכל האיסוף של הביובית ומשם אנחנו כבר נעביר את הפסולת לאתרי פינוי מורשים.

 

עלות שאיבת בנטונייט

קשה לענות על השאלה כמה עולה לשאוב בנטונייט מבלי לדעת כמה פרמטרים חשובים:

1) היקף העבודה – ככל שיש יותר בטונייט לשאוב, כך יש צורך בביובית גדולה ויקרה יותר. שאיבת בטונייט עם ביובית יכולה להתבצע עם ביובית קומבי ענקית, כזאת שממוקמת על רכב מסחרי וגם יותר קטנה.

2) הנגישות למקום – אם הנגישות למקום ממש בעייתית, יש צורך להשתמש בפתרונות אחרים כמו ביוביות קומפקטיות יותר ומשאבות טבולות, כשלכל אחד מהם מחיר שונה לגמרי.

3) דחיפות העבודה – מחיר שאיבת בטונייט יכול להתייקר משמעותית אם מדובר בצורך דחוף שלכם לביצוע העבודה.

שאיבת בנטונייט, בין אם באמצעות ביובית ובין אם על ידי משאבה טבולה, לא אמורה לעלות לכם יותר מידי. אתם פשוט צריכים לפנות אלינו – חברת ביובית בזול. הצעת המחיר שתקבלו מאיתנו תהיה נוחה והוגנת, כך שלא תצטרכו להתפשר על נותני שירות אחרים פחות מנוסים.

 

צריכים שירות? צלצלו אל המוקד שלנו ונשמח לתת לכם מענה מהיר. צוות ביובית בזול.

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך