אזורי שירות
פתיחת סתימה בביוב חיצוני
שתף
28 מאי 2024

פתיחת סתימה בביוב חיצוני זוהי משימה לקבלן ביוב מורשים שמספקים שירותי ביובית מתקדמים, ובמילים אחרות – אנחנו 🙂

חשבתם לנסות ולבצע את זה ללא עזרת אנשי המקצוע שלנו? אנחנו בהחלט מבינים את הרצון שלכם לנסות ולחסוך בעלויות, אך תאמינו לנו שבמקרה הזה הניסיון לחסוך עלול לעלות לכם ביוקר.

כנראה שאין לכם את הציוד המתאים וגם לא את הידע הנדרש, כך שאתם עלולים לגרום לנזקים נוספים תוך כדי העבודה.

פנו אלינו ונוכל לפתור לכם את הבעיה במקצועיות ובמהירות באמצעות שיטות מובילות כמו שימוש בביובית.

 

פתיחת סתימה בביוב חיצוני

 

סתימה בביוב חיצוני – למה הכוונה?

על מנת להבין מהי סתימה בביוב חיצוני ולמה כל כך מסובך לפתוח אותה באופן עצמאי, חשוב שתדעו איך בנויה מערכת הביוב של כל מבנה כלשהו. כל קו ביוב כולל מספר אלמנטים שמחברים בין האזורים שמייצרים את נוזלי הביוב (למשל, השירותים, המקלחת וכו') לצינורות הביוב הראשיים והגדולים יותר שנמצאים באחריות הרשות המקומית.

אלמנטים אלו כוללים פתחי ניקוז, קופסאות ביקורת, סיפונים, צינורות דקים יחסית שנמצאים בחלק הפנימי של המבנה, צינורות עבים יותר שעוברים מתחת לאדמה מחוץ למבנה ושוחות ביוב שמחברות בין כולם.

סתימה בביוב החיצוני היא כזאת שמתרחשת בצינורות ובשוחות שמחוץ למבנה, מה שהופך אותה להרבה יותר מורכבת. היא בהחלט יכולה להשפיע גם על תוך המבנה, במיוחד כאשר היא גורמת לעליית ריחות רעים לכיוון הדירות ולהצפות בסביבתו, אך בכל מקרה אינסטלטור רגיל לא יוכל לעזור פה.

 

ממה נגרמת סתימה בביוב החיצוני?

הביוב החיצוני מורכב מצינורות בעלי קוטר גדול יחסית, כך שאם הם נסתמים, בדרך כלל מדובר בסתימה קשה מאוד.

אם אתם תוהים מה עלול לגרום לסתימה בביוב החיצוני, הנה כמה גורמים נפוצים:

✔️ מגבונים וחיתולים – אינם זורמים טוב בתוך צינורות הביוב, מצטברים בתוכם וגורמים לסתימות שקשה לטפל בהן. למרבה הצער, מרבית האנשים אינם מודעים לכך וזורקים אותם לתוך האסלה.

✔️ שורשים של עצים – אם אי פעם ראיתם שורשים של עצים, תארו לכם כמה נזק הם יכולים לגרום לצנרת הביוב הסמוכה להם במידה והם גדלים לתוכה וגורמים לחסימה שלה.

✔️ פסולת בניין – בטון, גבס, דבקים, אבנים ודברי מתכת כגון ברגים, גם כן נזרקים לביוב פעמים רבות בעת תהליכי בנייה ושיפוצים. גם הם אינם זורמים טוב במערכת הביוב, שוקעים בתוכה וגורמים לסתימות קשות.

בנוסף, קווי ביוב נוטים לצבור גם משקעי שומנים שאט-אט מקטינים את נפח הצינורות וגורמים להפרעה רצינית למעבר המים דרכם.

 

פתיחת ביוב חיצוני – למה לא כדאי לבד?

ההבדלים בין פתיחת סתימה בביוב החיצוני לביוב הפנימי כוללים בין היתר את האפשרות לבצע זאת באופן עצמאי במקרים רבים הקשורים לצנרת הפנימית. ברחבי הרשת תמצאו אומנם מספר שיטות של "עשה זאת בעצמך" שכביכול מאפשרות לפתוח סתימות קשות גם בצנרת החיצונית.

במרבית המקרים הדבר לא יצליח ויהיה צורך באמצעים יותר חזקים.

אנחנו בכל זאת נסקור אותן בפניכן כדי שתוכלו להשתמש בהן במקרים הפחות קשים ומורכבים:

✔️ מוטות אוקולון – אלו הם מוטות קשיחים מאוד שעשויים מפלסטיק או פלדה. מחברים אותם אחד לשני וכך ניתן להגיע לאורכים של עד 15 מטרים. המטרה היא להגיע באמצעותם עד לנקודת החסימה, להפעיל כוח ובכך לנתק את הגורם החוסם ממקומו.

✔️ קפיץ – אותו קפיץ הוא למעשה מעין ספירלה שמחוברת לצינור ומכשיר דמוי מקדחה. הפעולה הסיבובית של הספירלה במגע עם הגורם החוסם אמורה לסייע לנתק אותו ממקומו. פתיחת סתימה בצנרת ביוב חיצונית עם קפיץ אולי יכולה להצליח, אך חשוב לדעת איך להשתמש במכשיר הזה כמו שצריך.

✔️ שימוש בחומרים כימיים – כאשר מזרימים אותם לתוך צינור הביוב הם יכולים לסייע בהמסת הגורם החוסם או לחלופין, לייצר במגע עם מים גז שידחוף את הגורם החוסם ממקומו.

עוד סיבה לא לבצע פתיחת סתימה בביוב חיצוני לבד היא מאחר ועל מנת להגיע לגורם החוסם יש להצליח להרים את המכסה של שוחת הביוב, מה שמאוד קשה לביצוע, יכול לסכן את הגב שלכם וגם לפגוע במכסה עצמו, במיוחד אם הוא עשוי מבטון.

מעבר לזאת, מחיר פתיחת סתימת בביוב חיצוני על ידי איש מקצוע משתווה פעמים רבות לעלות של המכשירים השונים שציינו, כך שאין באמת סיבה לנסות לחסוך ולהסתכן בגרימת נזק בשל חוסר ידע וניסיון בעבודה איתם.

 

פתיחת סתימות בביוב החיצוני עם ביובית

פתיחת סתימה בביוב החיצוני עם ביובית היא הפתרון הטוב ביותר. התהליך כולל שימוש בלחץ מים חזק ביותר ודיזה ייעודית שמסוגלת לטפל בכל גורם שחוסם את הצנרת.

פעמים רבות, בכדי לדעת מה בדיוק גורם לחסימה, מקובל לבצע צילום של קו הביוב עם מצלמת סיב אופטי וכך הצוות יכול לבחור את עוצמת לחץ המים הנדרשת מהביובית וסוג הדיזה.

מבחינת הדיזות, קיימים כמה סוגים. למשל, עבור פתיחת סתימת שורשים בביוב חיצוני של בניין או בית פרטי ניתן להשתמש בדיזה מקצצת. במקרה של סתימת אבנים תתאים דיזה מרסקת וכשמדובר על סתימת שומנים צריך דיזה ממיסה. לאחר פתיחת הסתימה מבוצעת שטיפה נוספת של הקו בכדי לוודא שצנרת הביוב נקייה ומסוגלת לעבוד בתפקוד מלא.

 

פתיחת סתימה בביוב חיצוני

 

סתימה בביוב החיצוני – איך למנוע אותה?

עוד דבר שחשוב שתדעו הוא איך למנוע סתימות בביוב החיצוני ובכך להימנע מנזקים עתידיים ועלויות תיקון גבוהות.

הנה כמה פעולות שתוכלו לבצע:

1) השתמשו נכון במערכת הביוב שלכם – הפסיקו להשליך מגבונים או חיתולים לאסלה, הזרימו כמה שפחות שומנים אל תוך כיור המטבח והשתמשו בקווי הביוב אך ורק למטרה שעבורה הם קיימים.

2) הזמינו ביובית לשטיפת הקו – עשו זאת פעם או פעמיים בשנה ואנחנו נגיע אליכם עם ביובית מתאימה שתשטוף את הקו בלחץ מים חזק ותפתח סתימות שרק מתחילות להתפתח.

 

כמה יעלה לכם לפתוח סתימה בביוב החיצוני?

לאחר שהבנתם איך פותחים סתימה בביוב החיצוני ושצריך נותן שירות מקצועי שמספק שירותי ביובית בשביל זה, הגיע הזמן שתכירו גם את טווחי המחירים בתחום. על מנת לענות לכם על השאלה כמה עולה לפתוח סתימה בביוב החיצוני שלכם נהיה זקוקים למספר פרטים שאותם נגלה רק לאחר ביצוע האבחון בשטח.

אנחנו כן יכולים לומר לכם שעלות פתיחת סתימה קשה בביוב החיצוני באמצעות ביובית מתחילה ב-600 שקלים ומתייקרת ככל שמדובר בסתימה מורכבת יותר שמחייבת גם שימוש בדיזה מיוחדת, ככל שיש יותר מוקדי סתימות בצנרת ובמידה ויש צורך לבצע גם פעולות נוספות, כגון שאיבת הצפה וביצוע תיקונים שונים.

גם הנגישות למקום קובעת את המחיר הסופי, מאחר והיא משפיעה על סוג הביובית הנדרש למשימה. כמובן שבביובית בזול, כפי שמתחייב מהשם שלנו, אנחנו תמיד משתדלים להציע ללקוחות שלנו את המחירים הנמוכים ביותר. הנה המחירון המפורט שלנו שיוכיח לכם את זה:

מחיר טיפול בסתימה בביוב החיצוני מחיר לא כולל מע"מ
כמה עולה לפתוח סתימה בביוב חיצוני עם ביובית החל מ- 600 ₪
פתיחת סתימה בביוב החיצוני בלבד 1,000 – 600 ₪
מחיר עבור פתיחת סתימה בביוב כולל שטיפת קו הביוב 1,200 – 900 ₪
עלות ניקוי ביוב חיצוני ושטיפת קו ביוב בלחץ מים החל מ- 650 ₪
פתיחה של סתימת ביוב חיצוני וסתימת שורשים החל מ- 700 ₪

 

לקבלת הצעת מחיר ראשונית ופרטים נוספים צלצלו אלינו ותקבלו מענה מהיר ואדיב. מחכים לשיחתכם – צוות ביובית בזול.

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך