אזורי שירות
עמוד הבית שאיבת הצפות

שאיבת הצפות

שירות שאיבת הצפות נדרש במגוון רחב של מקרים. הבית שלכם מוצף? המקלט או המרתף מלאים במים? או אולי מי גשמים הציפו את אתר הבנייה שלכם? בכל מקרה, הגעתם למקום הנכון! המומחים שלנו יגיעו עד אליכם תוך 20 דקות בלבד, ותימנעו נזק רב למבנה, לרהיטים ומוצרי החשמל בבית.

 

שאיבת הצפות ומאפייני העבודה פירוט תהליך העבודה
באילו מקרים נדרשים שירותי שאיבת הצפה? כאשר מתרחשת הצפה בשל פיצוץ צינור, הצטברות מי גשמים על הגג, עליית מי ביוב בגלל צינור סתום ובמקרים נוספים שבהם כמות גדולה של מים או מי שופכין יצאו החוצה והציפו את הסביבה
כמה זמן אורכת העבודה?  אורך הטיפול בבעיה תלוי בכמות המים או הביוב, בנגישות המקום למשאבה ולביובית, במורכבות התקלה שגרמה להצפה (אשר יש לתקן גם אותה) ובגורמים נוספים, לכן העבודה יכולה לארוך החל משעה ועד לכמה שעות
איך מתבצעת העבודה? בהתאם לסוג ההצפה (מים או ביוב) תופעל משאבה, ביובית, או שתיהן יחד בזו אחרי זו
כמה עולה השירות? החל מ – 820 ₪

 

שאיבת הצפה – עזרה ראשונה!

אין ספק שהצפה בבית זו לא חוויה נעימה, המים מציפים את הבית ומגיעים לכל עבר, מה שאומר שאתם צריכים לבצע כמה פעולות מהירות במיוחד.

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשיש לכם הצפה בבית זה לסגור את השיבר הראשי, בטח אם מדובר בפיצוץ בצנרת האינסטלציה שלכם. מייד לאחר מכן התקשרו אלינו!

בשלב הזה, זה הזמן לפנות את התכולה כמה שיותר מהר, על מנת שהיא לא תינזק כתוצאה מהמים המציפים את הבית. זה הזמן לפנות את השטיחים, את רהיטי העץ ואת מכשירי החשמל שעלולים להתקלקל כתוצאה ממגע שלהם עם המים.

פנו את כל התכולה לחדרים חלופיים ואם יש לכם חצר בבית, מומלץ מאד להוציא הכל החוצה, זה הכי בטוח כמובן.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם מאד להוריד את המפסק הראשי שבלוח החשמל, על מנת לעצור את אספקת החשמל בבית ולהימנע מסכנת התחשמלות.

 

שאיבת הצפה בחצר

 

מקרים נפוצים בהם צריך לשאוב הצפות

הצפה היא אחד מהמצבים השכיחים ביותר, שבגללם מזמינים את שירותי הביובית שלנו. ישנם סוגים שונים של הצפות וגם גורמים מגוונים למצב כזה, ביניהם:

#1 הצפה של מים בבית – כפי שהסברנו מדובר במקרה שכיח שחשוב להבין כיצד להתמודד עמו – זוהי הצפה שיכולה להתרחש בגלל כל מיני סיבות. אחד מהגורמים הנפוצים ביותר, הם נזקים פתאומיים בצנרת המים שגורמים לנזילה מהירה ול"התפרצות" של מים בכל הבית. לפעמים גם קלקול של מכשיר חשמלי שעובד עם מים, כגון מכונת כביסה או מזגן, יכול להוביל לכך שהמים לא יועברו הלאה אל הצנרת או אל מיכל האגירה שאליו הם אמורים להגיע, אלא יקוו מתחת למכשיר החשמלי וממנו אל החדר או הבית כולו. כך או כך, הצפה בבית מחייבת אתכם להיות זריזים ויעילים, להתקשר אלינו ובינתיים לפנות ציוד כאמור – אנחנו כבר נדאג לשאוב אותה וכמה שיותר מהר!

#2 הצפה של מים ברחוב – כאשר הפתחים בכביש המיועדים לאגירת עודפי מים חסומים וישנה זרימה אדירה של מים, בין אם אלו מי גשמים, מים זורמים ממערכת השקייה או ממקור אחר, הנוזלים למעשה אינם נקווים אלא מציפים את הרחוב כולו. טיפול בהצפות מים מהסוג הזה, בצורה מהירה ומקצועית, יכול לסייע לאלפי אנשים המתגוררים באזור.

#3 תקלות בצנרת הביוב – בין אם מדובר בתשתית ביתית או ציבורית, קווי ביוב מועדים לפורענות בכל הקשור להצפות, שמתרחשות פעמים רבות ומצריכות שאיבה על ידי ביובית. ביוב מוצף הוא סכנה תברואתית.

#4 חסימה בבורות ספיגה – באזורים שבהם אין צנרת ביוב אלא בורות שסופגים את מי השופכין, עלולות להיווצר סתימות בבור שמונעות את הפעולה התקינה שלו. הצפת ביוב במקרה כזה היא עניין של זמן, במיוחד אם הבור לא רוקן במועד כחלק מהתחזוקה השוטפת שלו.

#5 הצפה בבור שומן – מפרידי שומנים מצריכים ריקון קבוע על מנת לאפשר את השימוש החוזר בהם. זהו בור ביוב חיוני ואף הכרחי על פי חוק, לכן אפשר למצוא אותו בכל מפעל, מוסך או בית עסק שעובדים בו עם חומרים שומניים. כאשר ישנה חסימה בבור השומן, עלולה להיווצר הצפה של החומר שבתוכו, עניין מסוכן תברואתית. חשוב לשאוב את ההצפה של תוכן הבור באמצעות ביובית, שמונעת מגע בין הנוזלים הללו לבין הסביבה ובני האדם.

 

מה גורם להצפות?

חשוב לזכור שגם כאשר מסיימים לשאוב את כל המים או הביוב, זה עדיין לא אומר שהבעיה נפתרה, זה רק אומר שצריך לבדוק היטב מה גרם לה מלכתחילה.

הצפה מתרחשת בדרך כלל כאשר הנוזלים מגיעים למקומות שהם לא אמורים להגיע אליהם. מה יכול לגרום למצב כזה לקרות?

ניתן להבין את התקלה שנקראת "הצפה" טוב יותר, כשבודקים שלושה מצבים נפוצים:

#1 פגעי מזג האויר וחדירת מי גשמים – כאשר כמות גדולה של גשם יורדת בפרק זמן קצר מאוד, מערכת הניקוז "לא עומדת בזה", כלומר שלא כל המים יורדים לתוך פתחי הביוב בצידי הרחוב וחלק מהם נותר על הכביש. כשהכמות אדירה ממש, נוסף על קיומה של סתימה בפתחי הביוב הללו, אין כל סיכוי שהמים יזרמו במלואם אל תוך הפתחים – והם מציפים את הרחוב.

מזג אויר סוער במיוחד, עלול גם להוביל לקריסת עצים או סתימה של מרזבים בשל פסולת טבעית כמו ענפים, חול ואבנים שסותמים את הפתחים, מה שמוביל בקלות להצפת גגות.

#2 תקלות בצנרת – קווי ביוב שיש בהם סדקים או חסימות, עלולים להאט ואף לעצור את הזרימה הנכונה של המים או של מי השופכין, מה שאומר שהנוזלים בתוך הצנרת יתפרצו בבת אחת מהמקום הלא נכון, או שהביוב יעלה על גדותיו ויציף את הסביבה.

#3 ליקויים באיטום המבנה – גגות שאינם אטומים היטב, קירות עם סדקים שלא תוקנו, ליקויי בנייה שונים – כל אלה גורמים לבניינים להיות מועדים לפורענות בכל הקשור להצפה. במצב כמו סערת גשמים עוצמתית, למשל, רוב הסיכויים שהמרזב ייסתם כאמור – ומכאן הדרך קצרה לחדירת המים שהציפו את הגג, אל תוך הבית עצמו ולהצפה.

 

שאיבת הצפת מים

 

ההבדלים בין שאיבת הצפת מים ושאיבת הצפה בביוב

הצפות עלולות להיות מסוכנות הן לשלומם של בני האדם ובעלי חיים, אך גם לאיכות הסביבה – ועם זאת חשוב להבין כי יש הבדל משמעותי בין הצפה של מים להצפה של מי ביוב.

אפשר לחלק את השוני הזה בין סוגי ההצפות לשני הבדלים עיקריים:

#1 אופן שאיבת ההצפה – כאשר יש לשאוב הצפה, חשוב לדעת באיזה סוג של נוזל מדובר. שאיבת מים עודפים, מכל סיבה שהיא, תיעשה באמצעות שילוב בין מכונה ייעודית לשאיבת מים לבין ביובית. לעומת זאת, שאיבת הצפה של ביוב תיעשה באמצעות ביובית בלבד.

#2 אופן פינוי הנוזלים – הצפה של מים נחשבת למסוכנת לציוד בעיקר, זאת כיוון שהמים בסיטואציה הזאת אינם מזוהמים בדרך כלל ומכאן שחשוב לשאוב אותם על מנת שלא להרטיב ולגרום לנזק לציוד, אלא אם מדובר בכמות גדולה של מים בתוך מקום סגור, המסכן את שלום השוהים בו. מסיבה זו, פינוי של מים יכול להיעשות אל תוך מערכת ניקוז רגילה. לעומת זאת, הצפת ביוב משמעותה סכנה תברואתית של ממש, בגלל המזהמים הרבים שקיימים בתוך מי השופכין והפסולת שכל מערכת ביוב מכילה – לכן את התוכן שנשאב יש לפנות אל מתקני טיהור וסינון ולאתרי הטמנה מורשים.

 

שאיבת הצפות על ידי המומחים ככה זה מתבצע

הדרך הטובה והיעילה ביותר לשאוב את ההצפה בבית, במקרים שבהם אכן מדובר בהצפת מים – היא באמצעות משאבה מיוחדת שמסוגלת לשאוב את המים בצורה מהירה.

מדובר במשאבה שיודעת לשאוב מים בקצב של מאות ליטרים בדקה, מה שמאפשר כמובן טיפול אפקטיבי ומהיר בהצפה.

אופציה נוספת ויעילה לא פחות היא לבצע את השאיבה באמצעות ביובית, שיש לה צינור מיוחד שיודע לשאוב מים בקצב מהיר להוביל אותם למיכל שנמצא עליה.

שוב חשוב לציין, לא משנה מה כמות המים כרגע בבית, אם לא תתייחסו לתקלה במהירות הנזקים בעקבותיה עשויים להיות קשים במיוחד – היו עירניים ופעלו במהירות והעיקר – התקשרו אלינו כדי שנוכל לעזור במהרה.

 

שאיבת הצפה הדגמה לפני השאיבה

שאיבת הצפה הדגמה אחרי השאיבה

 

מחיר שאיבת הצפות

עלות שאיבת הצפות בבית היא החל מ- 420 ₪, והיא מתייחסת לשאיבה באמצעות ביובית או משאבות חשמליות מיוחדות.

כמובן שהעלות משתנה בהתאם למורכבות העבודה, הגישה בשטח וכמובן המועד שבו תצטרכו להזמין את הקירות.

לדוגמא, במידה ותזמינו שאיבת הצפות בשבת, עלות העבודה תתייקר בהתאם לתעריף לשעות עבודה חריגות.

לפני שאתם מזמינים את השירות, בצעו סקר שוק קטן בעצמכם וחפשו בגוגל את הביטוי שאיבת הצפות מחיר, זה יעזור לכם להבין פחות או יותר מה המחירים המקובלים בתחום.

רוצים מידע רחב יותר על מחירי ביובית – מעולה! לחצו כאן > מחירון ביובית.

בטבלה תוכלו להתרשם מהמחירים הממוצעים של שירותי ביובית שאנו מציעים, הקשורים בשאיבת הצפות:

שאיבת הצפות לפי סוג השירות מחירים
עלות שאיבת הצפה מחיר התחלתי החל מ- 820 ₪
מחיר ביובית נמוכה לעבודות ביוב בחניון או מקלט החל מ- 850 ₪
עלות שאיבת מים החל מ- 550 ₪
מחיר פינוי שפכים לאחר שאיבת ביוב החל מ- 550 ₪

 

הסכנות אם לא מטפלים בהצפה במהירות

כמות גדולה של נוזלים, בין אם מדובר במים ובין אם בביוב, מזיקה בכל מקרה לכל ציוד שהיא מגיעה אליו ובחלק מהמקרים גם לכל מי שנמצא בסביבה.

ככל שיש יותר מים, כך הסיטואציה הופכת למורכבת ולמסוכנת. מדוע? הנה כמה מצבים מסוכנים לדוגמה:

✔️ הצפת מים עלולה להוביל לסכנת טביעה – למשל בחדירה של מי גשמים שלא נקוו לפתחי הניקוז אל תוך חניון קטן או מעלית.

✔️ נזקים לבעלי חיים ולצמחיה – מי ביוב שעולה על גדותיו ולא נשאבים במהירות, ממשיכים להתפזר ועלולים להגיע לצמחייה ובכך להזיק לחי ולצומח.

✔️ החרפת בעיות ביוב – חסימה משמעותית בצנרת שגורמת להצפת מי ביוב, גורמת להאטה במעבר התקין של מי השופכין, מה שאומר שככל שחולף הזמן התקלה תחריף ויותר אנשים יסבלו ממנה.

✔️ הצפות משנה בגלל אי טיפול בזמן – הצפת מים בגג שלא מטופלת תוך זמן קצר, תהפוך במהירות להצפה בבית ותגרום לנזק רב.

 

שימו לב: מקרים כאלה ועוד רבים אחרים, מוכיחים כי לנושא הזמן יש חלק עיקרי בצמצום ומניעת נזקים של הצפה, לכן ישנה חשיבות גבוהה להגעה מהירה של שירותי שאיבה אל המקום.

אנחנו בענק הביובית זמינים מסביב לשעון, שישה ימים בשבוע – ומגיעים עד אליכם בתוך זמן קצר כדי לשאוב את ההצפה, לטפל בגורם לה ולהחזיר אתכם במהירות לשגרה.

 

שאיבת הצפות: איזורי שירות

שירותי שאיבת הצפות בפריסה ארצית, אנו מעניקים שירותים בכל רחבי הארץ, מאילת ועד קריית שמונה.

אזורי שירות – מהיום להיום!

תל אביב יפו, ירושלים והסביבה, חיפה, ראשון לציון, פתח תקווה, אשדוד, נתניה, בני ברק, באר שבע, חולון, רמת גן, אשקלון, רחובות, בית שמש, בת ים, הרצליה, כפר סבא, הוד השרון.

יש לנו מעל 10 משאיות ביובית לשאיבת הצפות בין אם זה אתר בנייה ענק, או פרוייקט של שאיבת הצפות מאזור יותר צפוף וקטן תהיו בטוחים שאיתנו תקבלו את המענה, לשירות שלנו מהיום להיום יש כ – 17 ערים, אך גם לערים שלא מצוינות ברשימה יש לנו שירות מהיר חייגו אלינו ונסו: 072-3308189

 

שאיבת הצפות לפני ואחרי

שאיבת אתר בנייה שלם     אתר בנייה מוצף

 

איך מזמינים את השירות?

הבית שלכם מוצף? כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר אלינו כבר עכשיו, לספר לנו בקצרה מה הבעיה ואנחנו כבר נגיע אליכם. תמיד תוכלו ליצור איתנו קשר באמצעות האתר שלנו, שלחו לנו את הפרטים שלכם דרך דף צור קשר וניצור אתכם קשר במהרה.

 

למה לשאוב איתנו הצפות?

הצפה בבית זה לא משחק ילדים וכל עוד לא תטפלו בתקלה הזו מהר, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם נזקים לא קטנים בכלל. לכן, חשוב לנו להגיע אליכם כמה שיותר מהר, ממש תוך 20 דקות מהרגע שבו תצרו איתנו קשר ותזמינו אותנו.

כשאתם מזמינים שירות של שאיבת הצפות מאיתנו אתם יכולים להיות רגועים שמגיעים אליכם בעלי מקצוע מומחים בתחום, שמשתמשים בכלים המתקדמים ביותר על מנת לבצע את השאיבה. כמובן שאנחנו זמינים עבורכם על הזמן, סביב השעון, וגם אם תצרכו שירות של שאיבת הצפות 24 שעות, אנחנו נספק לכם את המענה המקצועי והמהיר ביותר.

כמובן שנשמח לייעץ לכל לאורך כל הדרך, בין אם לפני ההגעה לדירה ובין אם בתום העבודה, על מנת שתוכלו להיות כמה שיותר רגועים. אל תתמהמהו, התקשרו אלינו עכשיו ואנחנו נגיע להציל את הבית שלכם מההצפה!

 

לקריאה נוספת: הצפת מים בבניין, ביובית קומבי

 

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך