אזורי שירות
עמוד הבית פינוי שפכים

פינוי שפכים

זקוקים לשירותי פינוי שפכים? הגעתם למקום הנכון, צוות המומחים שלנו מתמחים בפינוי שפכים במקצועיות ובמחירים הטובים ביותר!

 

פינוי שפכים

 

 

פינוי שפכים מאפייני העבודה פירוט תהליך העבודה
באילו מקרים יש לפנות שפכים? במצבים של הצטברות פסולת סניטרית ומי שופכין בבורות ספיגה, במקרים של הצפה וסתימה במערכות ביוב ביתיות וציבוריות, כשצריך לפנות שפכים בתעשייה ובחקלאות בשוטף או בחירום
כמה זמן אורכת העבודה?  התהליך יכול לארוך שעה ולעתים כמה שעות, כתלות בהיקף החומר שנשאב וגודל הבור, בריכת הביוב או המאגר שאותו שואבים. לתהליך זה יש להוסיף גם את זמן העברת השפכים לאתרים המורשים
איך מתבצעת העבודה? באמצעות ביובית מכניסים צינור לבור הביוב או המאגר שאותו יש לפנות, הפסולת והנוזלים שנשאבים מועברים על ידי הביובית לאתרי טיהור ולאחר מכן, החומר שלא עובר לשימוש חוזר מוטמן באתרי פסולת מורשים
כמה עולה השירות? החל מ- 550 ₪

 

על תהליך פינוי שפכים

כשאנחנו מדברים על שפכים, אנחנו מדברים למעשה על מי הביוב המתנקזים מהבית שלכם, או בית העסק כמובן, היישר אל הביוב הראשי. ברוב המקרים, תהליך של פינוי שפכים תעשייתיים נחשב לנפוץ יותר בבתי עסק שמזרימים כמויות אדירות של מי שופכין אל הביוב.

על מנת שהחומרים הרעילים במי השופכין הללו לא יחלחלו לאדמה ויזהמו אותה, יש לפנות את השפכים אחת לתקופה באמצעות ביובית.

הביובית היא למעשה משאית קטנה שבגבה יש מיכל קיבול גדול. היא מצוידת במערכת צינורות מיוחדים שיודעים לבצע שאיבה בעוצמה גבוהה ביותר.

בעל הביובית יחדיר את צינור השאיבה של הביוב ופשוט יפנה את המים היישר אל מיכל הקיבול הגדול שנמצא על המשאית.

אפשר לחלק את תהליך פינוי השפכים לשלושה חלקים מרכזיים:

#1 הכנסת צינור המחובר לביובית למקום השאיבה – בין אם מדובר בבור ספיגה, בריכת ביוב, מאגר שפכים, בור מפריד שומנים או כל מקור ממנו יש לשאוב את השפכים, ראשית יש להכניס אליו את הצינור שדרכו תתבצע השאיבה.

#2 העברת הפסולת והשפכים אל מיכלית הביובית – המיכלית עשויה מחומרי גלם עמידים וחזקים ומסוגלת לשמור על כל סוג של שפכים ללא סכנת דליפות.

#3 העברת השפכים למתקני טיהור או מיחזור – אם מדובר בשפכים שניתן לבצע בהם תהליכים שיכשירו אותם לשימוש חוזר, הם יגיעו קודם כל למתקנים הללו. היכולת להפיק מי קולחין מטוהרים, הופך חלק ניכר ממי הביוב למים שניתן להשתמש בהם שימוש חוזר להשקייה בחקלאות או לצרכים תעשייתיים.

#4 פינוי השפכים לאתרים מורשים – את השפכים שמהווים פסולת מוחלטת שאין דרך להשתמש בה שוב, יש לפנות לאתרים שיש רישיון להטמין בהם פסולת.

 

סוגי שפכים

בניגוד למה שרבים חושבים, פסולת ותוכן שנשאב מהביוב הם לאו דווקא נוזליים ורכים. ישנם לא מעט שפכים שהם מוצקים למחצה, לכן הפינוי שלהם חייב להיעשות על ידי ביובית.

הצינורות והמיכלית שעל גבי הביובית מסוגלים להעביר ולאחסן הן נוזלים והן מוצקים בכמות רבה והם עמידים מפני דליפות ופגיעות שונות, לכן זוהי הדרך היחידה שנחשבת לבטיחותית מספיק לפינוי של שפכים, לרבות פסולת שמהווה סכנה תברואתית של ממש.

אלו הם שלושת סוגי השפכים העיקריים שקיימים ויש לפנות אותם לאתרים מורשים:

#1 שפכים סניטריים – כל הנוזלים והפסולת ש"מגיעים מהבית", בין היתר מים ששטפו את הרצפה איתם, חומרי ניקוי שחדרו לביוב, נוזלים שיצאו ממכונת הכביסה לאחר שהופעלה, מי ההדחה של השירותים, צרכים ועוד.

בדרך כלל, כאשר מערכת הביוב תקינה, השפכים הללו יועברו ישירות דרך צנרת הביוב אל מתקני הטיהור. עם זאת, במקומות שבהם יש בורות ספיגה במקום קווי ביוב, או כאשר ישנה סתימה המחייבת שאיבה של הביוב, יהיה צורך גם בפינוי של השפכים על ידי הביובית.

#2 שפכים תעשייתיים – פסולת שנוצרת בעקבות תהליכים שנעשים במפעלים ובמקומות עבודה, למשל חומרים רעילים שנקווים ממכונות, חלקיקי מתכות וחומרי גלם, שאריות דלק או שמנים שונים שנשאבים מבורות שומן במוסכים ועוד. ישנו מגוון של סוגי שפכים בתעשייה ולא פעם הם יכולים לכלול חומרים רעילים ומסוכנים, שהדרך היחידה לפנות אותם תהיה על ידי ביובית. בנוסף, פינוי של שפכים מהסוג הזזה מצריך טיפול ואישור מיוחד. ראו גם: פינוי שמן משומש.

#3 שפכים שמקורם בחקלאות – אלו הם שפכים אורגניים שמגיעים מחקלאות ומכל הנלווה לענף הזה, בין היתר דשן לבהמות, פסולת של בעלי חיים וחומרים אורגניים המשמשים להדברה.

על אף שלרוב לא מדובר בכימיקלים, עדיין זוהי פסולת מסוכנת שיש לפנות בדרך מותרת ובטוחה, כיוון שהיא עלולה להזיק לסביבה.

 

פינוי של שפכים ופסולת ביוב

 

מי רשאי לפנות שפכים?

חשוב להדגיש כי האחריות לפינוי של שפכים תעשייתים, שהם סוג השפכים העיקרי שמפונה באופן קבוע באמצעות ביובית, מוטלת הן על החברה שמבצעת את הפינוי בפועל אך גם על בעלי העסק עצמם. הסיבה לכך היא המסוכנות הפוטנציאלית של חומרים שנשאבים מבורות ביוב של מפעלים ושל שפכים בכלל, המחייבת את העברתם לאתרים מורשים רק בדרך שתמנע כל מגע עם הסביבה.

מסיבה זו, חובה על בעל העסק לפנות אך ורק לחברה בעלת רישיון לפינוי של חומרים כאלה, שיכולה להציע את התנאים הטכניים המתאימים ואת פעולת השאיבה עצמה באמצעות מכשור ייעודי, תוך הצגת רישיונות מתאימים לביצוע העבודה.

רק חברה הנחשבת לקבלן ביוב מורשה, שקיבלה את כל האישורים לשאיבה ולפינוי של שפכים ושיש לה את היכולת להעברתם בצורה בטוחה, תקבל את הרישיון לביצוע התהליך – עניין הכרחי גם בעבור בל העסק כאמור, שאחראי גם הוא על התהליך בעיני החוק.

 

מה עושים עם החומרים שנשאבו?

בתום העבודה כאמור, בעל הביובית חייב לפנות את השפכים הללו לאתרים ייעודיים ומורשים שכל תפקידם או לטפל במי השופכין הללו.

במידה ובעל הביובית לא יעשה כן, לא רק שהוא עובר על החוק וצפוי לקנס, אלא גם אתם, קחו זאת בחשבון.

לכן, בתום העבודה דרשו מבעל הביובית לשלוח לכם את האישור שמוכיח שהוא אכן פינה את השפכים לאתר מורשה.

יתרה מכך, על מנת להקדים תרופה למכה, ודאו מראש שבעל המקצוע שאתם מזמינים אכן מתכוון לפנות את השפכים לאתר מורשה ולשלוח לכם אישור על כך.

 

שירותי ביובית – לא רק שאיבת ביוב

 

למה חשוב לבצע פינוי שפכים מקצועי?

כפי שציינו, מי הביוב מכילים חומרים רעילים מאד שעלולים לזהם את האדמה ואפילו לפגוע במים שמשמשים אותנו לשתייה.

לכן, יש חשיבות מכרעת בכל החשוב לפינוי שפכים מקצועי ותחזוקה נכונה של בורות הביוב בעסק שלכם ואפילו בבתי מגורים פרטיים.

במידה ותבחרו בעל מקצוע לא מקצועי, כלומר חאפר, סביר להניח שלאחר זמן מה תגלו שעשיתם טעות ושאת צריכים להזמין בעל ביובית שהוא לא פחות ממומחה בתחום.

 

איך מזמינים את השירות ומתי נגיע אליכם?

במידה ואתם זקוקים לשירות של פינוי שפכים בבית העסק שלכם או בבית הפרטי, פשוט צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו כבר נתאם אתכם הגעה.

רוצים לשאול אותנו שאלות ולהתייעץ? אין שום בעיה, שלחו לנו הודעה דרך דף צור קשר באתר ואנחנו נחזור אליכם עם כל הפרטים על העבודה.

לא משנה באיזו שעה תזמינו אותנו, אנחנו נגיע אליכם מהר ככל שניתן, לכל היותר תוך 40 דקות מהרגע שקראתם לנו.

 

מחיר פינוי שפכים

מחירו של שירות פינוי שפכים הוא החל מ- 550 ש"ח.

חשוב לציין שהמחיר הזה לא כולל את האגרה שיש לשלם על פינוי השפכים הללו לאתר מורשה.

עלות העבודה עשויה להשתנות בהתאם לכמות השפכים, מורכבות העבודה וכמובן הגישה למקום, כך שאנחנו נוכל לתמחר לכם את העבודה במדויק רק כשנגיע אליכם.

 

למה אצלנו?

כפי שכבר ציינו, המטרה שלנו היא לספק לכם את המענה המקצועי והמהיר ביותר שנוכל, תוך 40 דקות מהרגע שהזמנתם אותנו.

לנו יש את המכשור הכי מתקדם כיום בשוק לפינוי שפכים ובעלי המקצוע שלנו הם לא פחות ממומחים בתחום פינוי השפכים.

כשאתם מזמינים מאיתנו בעל מקצוע לפינוי שפכים אתם יכולים להיות רגועים שמגיע אליכם בעל מקצוע מקצועי, אמין, כזה שעומד בזמנים וגם גובה מחיר הוגן על העבודה.

אז למה אתם מחכים? טלפון אחד אלינו ואנחנו מפנים את השפכים אצלכם תוך 40 דק' בלבד במחירים הטובים ביותר בישראל!

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך