אזורי שירות
עמוד הבית פתיחת סתימות בלחץ מים

פתיחת סתימות בלחץ מים

יש לכם סתימה בביוב ואתם זקוקים לשירות פתיחת סתימה בלחץ מים גבוה? הגעתם למקום הנכון!

 

פתיחת סתימות בלחץ מים

 

 

מאפייני העבודה פירוט
מתי צריך לשחרר סתימה בביוב בלחץ מים גבוה? כשעולה חשד לחסימה במערכת הביוב, למשל בהופעת ריח רע, נזילה, מים ש"יורדים לאט" בכיור ומאפיינים נוספים – חשוב להזמין שירות מקצועי שישחרר אותה ויטפל בגורמים לה.
כמה זמן אורכת הפעולה? בהתאם למורכבות החסימה בביוב, לסוג התשתית – קווי ביוב לעומת בור ספיגה למשל, לגורם לחסימה (שורשי עצים, פסולת ביתית, חומרי בניין ועוד) ולתקלות נוספות שלעתים מאותרות תוך כדי התהליך
איך זה עובד? שחרור המים נעשה באמצעות צינורות הביובית החזקים, שמונעים דליפות ונזילות ומשנעים את המים ישירות לתוך מערכת הביוב. רק ביובית יכולה לייצר לחץ מים גבוה ועוצמתי מספיק, שמסוגל לנתק את הפסולת מדפנות הצנרת או בור הביוב ובכך לפתוח את הסתימה
כמה זה עולה? החל מ- 600 ₪

 

מה הגורמים לסתימה בביוב?

ברוב המקרים סתימה בביוב נגרמת כתוצאה משימוש לא נכון שלנו, כזה שכולל בין השאר השלכת מגבונים לחים לאסלה, תחבושות היגייניות ועוד. שאריות המזון שאנחנו משליכים לכיור מהוות גורם נפוץ גם הן לסתימה בצנרת הביוב, במיוחד שאריות של שמן טיגון וקפה.

שמן הטיגון נצמד לדפנות של הצנרת וגורם לה להיות צרה, כך שלמים קשה מאד לעבור בצורה חלקה בתוכה. שאריות הקפה שאנחנו משליכים לכיור מצטברות במערכת הביוב וגורמות גם הן לסתימה קשה שהפתיחה שלה מורכבת מאד.

נוסף על כל המקרים האלה שמתרחשים בדרך כלל בבית, ישנם מצבים נוספים שנחשבים לשכיחים למדי, שבהם יהיה צורך בשחרור החסימה באמצעות הפעלת לחץ מים עוצמתי מהביובית.

 

שימוש בלחץ מים גבוה לניקוי ושטיפת ביוב ופתיחת סתימות

 

פתיחת סתימה בלחץ מים – מקרים נפוצים

מלבד הגורמים לסתימות ביוב באזורי מגורים, כלומר בבתים פרטיים ובדירות, ישנם עוד מקרים שכיחים של חסימות שמצריכים הזמנת ביובית כדי לטפל בבעיה, למשל:

✔️ פסולת בניין שנכנסה לצנרת – פתחי ביוב הסמוכים לאתרי בנייה הם בדרך כלל המועדים ביותר לפורענות, בכל הקשור לחסימות שהגורם להן היא פסולת בניין או תעשייה. לתוך הצנרת יכולים לחדור שברי מרצפות, חתיכות בטון, אבק בכמות אדירה ועוד הרבה מאוד לכלוך שפשוט חוסם את מעבר מי השופכין.

✔️ חומרי תעשייה, שמנים וכימיקלים – בורות ביוב המיועדים לשימוש בתעשייה וקווי ביוב של מפעלים, עלולים להיסתם בגלל השלכת פסולת תעשייתית לביוב, או בגלל היצמדות של חומרים שומניים לצנרת וצמצום איטי אך משמעותי של פתח הצינור, דרכו אמור לזרום הביוב.

✔️ חדירת שורשי עצים לביוב – מצב נפוץ מאוד, שבו שורשים של עצים גדולי מימדים צומחים בתוך הצנרת, או חודרים אליה דרך סדקים אם היא שבורה או ישנה במיוחד.

הפעלת לחץ מים גבוה, בעוצמה האדירה שהביובית מסוגלת להפיק, יכולה לשחרר כל סוג של סתימה ולנתק את הפסולת מדפנות הצנרת, כדי להשיב אותה למלוא התפוקה. מים שזורמים בעוצמה חזקה כל כך, יכולים אפילו לפרק חתיכות של בטון והם מהווים כלי עבודה של ממש, הנחשב לאפקטיבי במיוחד גם כשמדובר בסתימות קשות מאוד.

 

שחרור סתימה בביוב

 

איך מתבצע תהליך פתיחת סתימת ביוב בלחץ מים?

על מנת לפתוח את הסתימה בביוב, בעל המקצוע יצטרך להשתמש בפותח סתימות בלחץ מים בצנרת הביוב.

ברוב המקרים, פתיחת הסתימה תתבצע באמצעות ביובית, שהיא משאית גדולה בעלת מיכל גדול שתפקידה להתמודד עם סתימות מורכבות בביוב.

במידה והסתימה בצנרת נגרמה כתוצאה מהצטברות פסולת שלא מתכלה, בעל הביובית יחדיר לצנרת צינור שתפקידו להזרים מים בלחץ גבוה מאד.

לחץ המים הזה הוא כל חזק, שהוא פשוט מפורר את הגורם לסתימה ושולח את השאריות שלו היישר לבריכת הביוב.

במידה והסתימה נגרמה כתוצאה משומן שהצטבר בצנרת, בעל הביובית יחדיר צינור שהתפקיד שלו לשאוב את השומן שבצנרת ורק לאחר מכן הוא ישטוף את הקו.

 

שלבי פתיחת סתימה עם לחץ מים

ניתן לחלק את תהליך שחרור החסימות בצנרת לשלושה חלקים עיקריים:

#1 הזרמת מים לפתח הביוב הקרוב ביותר למקום הסתימה – כשבו זמנית סותמים באופן מכוון את פתחי הביוב הסמוכים, זאת כדי שזרם המים החזק יגיע אך ורק למיקום הרלוונטי.

#2 הפעלת דיזה של הביובית במקרה של המשך חסימה – למשל, במצבים שבהם מגלים שישנה חדירת שורשים וזהו הגורם לסתימה, דיזה קוצצת תסיר את השורש מהחיבור שלו לעץ, תייצר ממנו חתיכות קטנטנות שלא ידחקו בצנרת יותר, מה שיאפשר הזרמה שלו החוצה בקלות באמצעות זרם המים. ישנם ראשי צינור – דיזות – מסוגים נוספים, כפי שנסביר בהמשך.

#3 הזרמה נוספת של מים בעוצמה – בין אם בוצעו טיפולים שונים בתוך הצנרת ובין או לא, כדי לסיים את התהליך יש לשטוף את הביוב שנית. במקרים רבים, חתיכות פסולת או חומרים שומניים שלא נשטפו החוצה בשלב הראשון של התהליך, יתנתקו מהצינורות בשלב הסופי ויאפשרו לביוב לזרום בחופשיות.

 

פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה

 

סוגי ראשים לפתיחת סתימה בלחץ מים

תהליך העבודה עם מים בלחץ גבוה שמוזרמים על ידי הביובית, מתבצע בצורה היעילה ביותר כאשר משתמשים בראשי הצינור הנכונים, עבור כל מקרה של סתימת ביוב באופן ייעודי.

הראשים הללו למעשה מדייקים את הפעולה הנדרשת ומאפשרים את השימוש הנכון והאפקטיבי ביותר במים עצמם.

סוגי הראשים העיקריים בהם אנו עושים שימוש הם:

#1 מגביר לחץ מים – זהו ראש הצינור שמאפשר את עצם הפקת הלחץ הגבוה של המים, שיוצא מהצינור המחובר לביובית. הוא זה שמשמש לשחרור וניתוק מהצנרת, של החומרים שגורמים לחסימה.

#2 ראש שוטף – תפקידו דומה לראש המגביר, אלא שדרכו ניתן גם להכניס חומרי ניקוי ייעודיים ששוטפים את הצנרת וממיסים שומנים, שהם לעתים הגורם לחסימה.

#3 ראש לחיתוך בטון – מכוונן את זרם המים כך שהם ייצאו מצינור הביובית בעוצמה חזקה במיוחד, מה שהופך אותם למכשיר לחיתוך בטון ממש. זהו ראש שמשמש לא מעט במקומות שבהם יש חסימת ביוב שנגרמה בשל כניסת חומרי בניין לצנרת.

#4 דיזה קוצצת – משמשת כראש צינור שחותך שורשים שחדרו לביוב, גם במקרים שבהם השורש עבה במיוחד.

 

למה חשוב לשחרר את הסתימה בביוב במהירות האפשרית?

כאשר אתם חוששים שיש לכם סתימה בביוב, מומלץ מאד לבצע שחרור סתימות בלחץ על מנת למזער את הנזקים ככל שניתן במערכת הביוב.

סתימה מורכבת בביוב שלא מטופלת לאורך זמן עלולה לגרום לנזקים קשים מאד לצנרת, מה שיכניס אתכם בעתיד להוצאות כספיות לא קטנות.

במידה ולא תפתחו את הסתימה במהירות, מי הביוב עלולים למצוא את דרכם היישר לדירה שלכם ולהציף אותה.

מעבר לעובדה שמדובר בחוויה ממש לא נעימה, מי הביוב המציפים את הבית עלולים לפגוע ברהיטים ובמכשירי החשמל שלכם.

 

 

איך מזמינים את השירות ומתי נגיע אליכם?

במידה ויש לכם סתימה בביוב, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר אלינו כבר עכשיו, לתאר לנו בקצרה את התקלה ואנחנו נציע לכם פתרון מהיר ומקצועי.

אם אתם צריכים להתייעץ איתנו לפני כן או סתם מעדיפים ליצור איתנו קשר אונליין, אין שום בעיה. פשוט כנסו לדף צור קשר באתר שלנו, שלחו לנו את הפרטים ונחזור אליכם.

חשוב לציין, אנחנו מבינים את הדחיפות בכל הקשור לסימות בביוב, לכן אנחנו מבטיחים להגיע אליכם במהירות, תוך 40 דקות מהרגע שקראתם לנו.

 

מחיר פתיחת סתימות בלחץ מים

עלות פתיחת סתימות בלחץ מים באמצעות ביובית מתחילה ב-600 ש"ח והיא עשויה להשתנות בהתאם לכמות השומן בצנרת, מורכבות העבודה והגישה.

לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע, מומלץ כמובן לבצע סקר שוק קטן וללמוד מה המחירים הנפוצים בתחום, על מנת לבוא כמה שיותר מוכנים ולהימנע מהפתעות לא נעימות.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם מהמחירים של מגוון שירותי הביוב שאנחנו מציעים, הקשורים בטיפול בסתימה בביוב:

 

פתיחת סתימה בביוב בלחץ מים לפי סוג השירות מחיר מומלץ
מחיר הזרמת מים בלחץ גבוה למערכת הביוב החל מ- 600 ₪
עלות שחרור חסימה בגלל שורשי עצים שחדרו לצנרת החל מ- 800 ₪
מחיר שטיפת קווי ביוב (מחיר פר מטר) החל מ- 99 ₪
עלות ביובית נמוכה לפתיחת סתימות במקלטים וחניונים החל מ- 750 ₪

 

למה אצלנו?

כשאתם מזמינים מאיתנו בעל מקצוע לפתיחת סתימה בביוב, אתם יכולים להיות רגועים שמגיע אליכם מישהו שהוא לא פחות ממקצוען.

לנו יש את הכלים הכי מתקדמים כיום בשוק, הן לצילום קווי ביוב והן פתיחת סתימות ביוב מורכבות בביוב, כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים.

אז למה אתם מחכים? טלפון אחד אלינו ואת הסתימה בביוב אנחנו פותחים!

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3308189

    icon
    דילוג לתוכן
    צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
    אנחנו זמינים עבורך