אזורי שירות
עמוד הבית הסרת שורשים בביוב

הסרת שורשים בביוב

יש לכם סתימת שורשים בביוב ואתם צריכים עזרה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות אנחנו מסבירים כל מה שחשוב לדעת על חיתוך שורשים בביוב וכרסום שלהם.

 

חיתוך שורשים בביוב

 

 

מאפייני העבודה פירוט
מתי צריך להסיר שורשים מהביוב? כאשר שורשי עצים צומחים לתוך צנרת הביוב, הם מתפתחים בתוכה, גורמים לחסימות קשות ואפילו לסדקים ושברים בצנרת. הסרת השורשים, החיתוך והסילוק שלהם יחד עם פסולת שהצטברה בביוב, משחררים את הצינורות ומאפשרים למי השופכין לזרום בצורה תקינה
כמה זמן אורכת הפעולה? החל משעה ואילך, תלוי בחומרת המצב – ככל שהסתימה שנוצרה יותר מורכבת כך הפעולה תהיה ארוכה יותר
איך זה עובד? הדיזה הקוצצת של הביובית נכנסת לצנרת ומסירה את השורשים. לאחר מכן מזרימים מים בלחץ גבוה מהביובית, על מנת להניע ולשחרר את כל החומרים שגרמו לחסימה
כמה זה עולה? החל מ- 690 ₪

 

איך מגיעים שורשים לביוב?

צמיחה של שורשי עצים בתוך צנרת היא עניין נפוץ מאוד, בעיקר בגלל שפתחי ביוב רבים נמצאים בקרבת צמחייה או ממש בלב אזורים "ירוקים" ומלאי עצים.

עצים גדולים שהשורשים שלהם חזקים ומתפתחים במהירות רבה, "מחפשים" כל הזמן מאיפה להשיג מים ובאופן טבעי נמשכים למקומות לחים. פתחי הביוב נחשבים למועדים לפורענות ובמיוחד אם הם אינם אטומים היטב.

שורש שהתארך והגיע עד לפתח ביוב מסוים, יכול להיכנס דרכו – או לחילופין דרך שבר או סדק בצנרת, בעיקר אם היא חשופה ואינה מותקנת בתוך האדמה, להמשיך ולגדול בתוכה ואפילו להסתעף ולהתעבות.

צמיחה כזאת סותמת לאט לאט את הצנרת וחוסמת את המעבר התקין של מי הביוב ועלולה גם לסדוק ולהרוס קווי ביוב שלמים, כפי שנסביר מיד.

על כן, חשוב לבצע הסרה שלהם בהקדם האפשרי.

 

למה גורמת חדירת שורשים לביוב?

חדירת שורשים לצנרת הביוב היא תופעה מורכבת למדי שמתרחשת ברוב המקרים במערכות ביוב שמותקנות בבתים פרטיים על הקרקע או דירות גן. שורשי העצים, שגם כך מחפשים מקום חשוך ולח, מוצאים את הדרך שלהם בתוך צנרת הביוב, גדלים בתוכה וגורמים לנזקים קשים ביותר.

התקלה המורכבת שיותר שלה יכולים לגרום שורשי הביוב היא סתימה בצנרת הביוב.

במצב כזה, השורשים יחדרו לצנרת ופשוט יחסמו את המעבר התקין של המים, מה שיגרום לסתימה כמובן.

תקלה נפוצה נוזפת היא נזילה או ממש פיצוץ בצנרת, שנגרם כתוצאה של ההתעבות של השורשים בתוך הצנרת.

בכל מקרה, לא משנה מה סוג התקלה שאתם חווים כרגע, במידה והגורם לה הוא אכן חדירה של שורשים, אתם צריכים פתרון מהיר על מנת שתוכלו לחזור לשגרת החיים שלכם כמה שיותר מהר.

 

צפו בצוות חותך ומכרסם שורשי ביוב

 

איך מסירים שורשים מהביוב?

הדרך היחידה להיפטר לחלוטין משורשים שצומחים בתוך הצנרת, בעיה נפוצה מאוד שבדרך כלל מאתרים אותה בשלב שבו כבר נגרמו נזקים לביוב, היא לטפל בצורה היסודית ביותר בצמיחה הלא רצויה ובנזקים שהיא גרמה – ולבצע כמה פעולות משלימות למניעה, לפי השלבים הבאים:

#1 טיפול מיידי בנזקים הדחופים – מכיוון שהצמיחה, במקרים רבים, גרמה לחסימה של הביוב – סביר להניח שהסתימה וההאטה בזרימת מי השופכין יצרה עלייה של המים ואפילו הצפה.

חשוב שכפעולה ראשונה יישאבו כל המים המזוהמים מהסביבה.

#2 שאיבת הביוב הסתום לפני שמתחילים בתהליך הסרת השורש שחדר לצנרת, יש לשאוב את תוכן הביוב וזאת כדי להקל על עבודת הביובית והמכשור שלה, שצריך להיכנס לתוך הצינורות על מנת לבצע את הפעולה עצמה.

#3 החדרת דיזה קוצצת לתוך הצנרת – הדיזה חותכת את השורשים ולמעשה מנתקת אותם מגזע העץ. הקיצוץ הופך את הצמיחה העבה לחתיכות עץ קטנטנות, עניין חשוב לצורך המשך פעולת הניקוי של הצנרת.

#4 הזרמת מים בלחץ גבוה – אחד מהיתרונות הברורים של הביובית, שהוא גם הסיבה להעדפת שירותי ביובית על פני אינסטלטור במקרים רבים של תקלות, הוא היכולת שלה להזרים מים בעוצמה רבה.

בדרך כלל משמשים המים הללו, שמוזרמים בלחץ גבוה מאוד אל תוך הצנרת, לפתיחת סתימות ושחרור דפנות הצנרת מפסולת שנדבקה אליה ומחומרים שומניים.

במקרה של צמיחת שורשים של עצים, לאחר שלב הקיצוץ כאשר העץ הפך למעין עיסה, המים מאפשרים את שחרור הפסולת הזאת הלאה, נוסף על ניתוק של כל מה שחסם את הצנרת בנוסף.

במקרים רבים הצמיחה והחסימה שהיא יוצרת, מחמירה את הצטברות הפסולת בצינורות ולכן הזרמת המים מנקה את הביוב בצורה יעילה מאוד.

#5 הכנסת חומר קוטל שורשים – על פי החלטת אנשי המקצוע, לעתים ניתן לעשות שימוש בחומרים כימיים שמונעים צמיחה בתוך הצנרת.

כמובן שהחומרים הללו לא מזיקים לעץ עצמו, שלעתים ממוקם במרחק של מטרים רבים, אלא רק מונעים כל המשך התפתחות וגדילה של צמחייה בביוב.

#6 צילום של קווי הביוב – הכנסת מצלמה זעירה הפועלת באמצעות סיבים אופטיים ומתעדת את הצנרת עד לעומק 50 מטרים, היא אחת מפעולות המניעה האפקטיביות ביותר שניתן לעשות לאחר שמסירים את החסימה בצנרת. המצלמה מעבירה מידע לאנשי המקצוע באשר למצב הצינורות, מאפשרת להם לדעת האם ישנם סדקים או שברים לאורך הקווים, או חסימות נוספות.

#7 פעולות לשיקום צנרת במקרה הצורך – במידה שהצילום בתוך הביוב גילה כי אכן צמיחת השורשים בתוכו גרמה לנזק רב, חשוב לתקן את התקלות השונות וזאת כדי למנוע חזרה של הבעיה, או היווצרות של בעיות ביוב חדשות כמו נזילות, סתימות והצפות. שיקום הצנרת נעשה בדרך כלל באמצעות הפעלת רובוט זעיר, אך במקרה של שברים משמעותיים או צנרת הרוסה לגמרי, לעתים לא יהיה מנוס מלהחליף את קוו הביוב כולו.

 

לסיכום, על מנת להסיר לחלוטין את השורשים מצנרת הביוב, יש לחתוך אותם, עבודה מורכבת למדי שמצריכה ידע ומיומנות.

את העבודה הזו מבצעים באמצעות החדרה של דיזה מיוחדת, מכשיר לחיתוך שורשים שבקצה שלו יש סכין מיוחד שנע במהירות וחותך אותם מבלי לגרום נזק לצנרת.

לאחר החיתוך, בעל המקצוע ישטוף את קו הביוב באמצעות לחץ מים על מנת לדחוק את השאריות שלהם החוצה מהצנרת.

 

הסרת שורשי ביוב – איך מזמינים את השירות ומתי נגיע אליכם?

על מנת שאנחנו נגיע אליכם במהירות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ליצור איתנו קשר כבר עכשיו, לתאר לנו בקצרה מה התקלה ואנחנו כבר נדע להתאים לכם את הטיפול המתאים.

אם אתם מעדיפים לעשות את זה בצורה מקוונת, תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטופס שנמצא באתר שלנו, בדף צור קשר, פשוט שלחו לנו את הפרטים ואנחנו נתקשר אליכם בהקדם.

כמובן שאנחנו נעשה כל מאמץ להגיע אליכם ולתת לכם את הפתרון המהיר ביותר לתקלה שלכם, ממש תוך 40 דקות מהרגע שבו יצרתם איתנו קשר.

 

בסרטון: הצוות מגלה שורשים בביוב לאחר צילום

 

מחיר חיתוך שורשים בביוב

עלות פתיחת סתימת שורשים בביוב נעה בין 690-1590 ש"ח והיא מתייחסת לשימוש במגוון אמצעים לאיתור, השמדה ו/או כרסום שורשים בביוב, כמו שימוש בזרוע המיוחדת שציינו בתחילת הכתבה.

חשוב להזמין בעל מקצוע שברשותו מגוון הכלים המתקדמים לפתיחת סתימת השורשים בביוב, ולכן כדאי לשאול בשיחת הטלפון באילו כלים בעל השירות משתמש כדי שהעבודה תתבצע על הצד המקצועי ביותר.

חשוב לציין – המחיר שציינו הוא מחיר כללי לתיקון התקלה הזו והוא עשוי להשתנות בהתאם למורכבות העבודה בשטח, קחו זאת בחשבון.

לכן, לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע עשו סקר שוק קטן וחפשו בגוגל מהו המחיר הממוצע לפתיחה של סתימת שורשים בביוב.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם מהמחירים של פעולות שונות הנעשות במסגרת הטיפול בשורשי עצים שחדרו לצנרת:

סוג השירות מחיר
עלות שאיבת הצפה החל מ- 820 ₪
מחיר חיתוך והסרה של שורשים בצנרת החל מ- 800 ₪
עלות הזרמת מים בלחץ גבוה עם ביובית החל מ- 600 ₪
תיקון צנרת ללא הרס באמצעות רובוט זעיר החל מ- 1550 ₪

 

בור שומן לפני שאיבה

 

כל השיטות למניעת חדירת שורשים לצנרת הביוב

האם ניתן למנוע לחלוטין חדירה של שורש עץ מאסיבי, שצומח קרוב לפתח הביוב? לא תמיד, אבל ניתן כמובן לשמור על כמה כללים ולעשות פעולות מסוימות, שימנעו החמרה של בעיה קיימת ואת היווצרותן של תקלות ביוב הקשורות לצמיחה הזאת, למשל:

עירנות בכל הקשור להאטה בזרימת המים ולהופעת ריחות רעים – הרבה אנשים מתעלמים מתקלות בביוב גם כשברור שהן קיימות, כי הטיפול בהן לא נראה חשוב. לא צריך לחכות להצפת ענק או לסתימה משמעותית, כדי לבדוק מה הגורם לבעיה. חוויתם האטה בזרימת הביוב או שסובלים מריח רע שעולה מפתח הביוב? כדאי לברר למה זה קורה.

איטום של פתחי ביוב – כשפתחי הביוב החיצוניים, למשל שוחות ביוב או פתחי ביוב ציבוריים הם סגורים ואטומים, לא מתאפשרת כניסה וצמיחה של שורשים בתוכם.

מיקום פתחי ביוב במרחק מעצים ומצמחייה ענפה – זהו כלל שקשה ליישם אבל כדאי לחשוב עליו, במקרה של שיפוצים מאסיביים בבית או בזמן בנייה חדשה. הרחקת הביוב והצנרת החשופה באם יש כזאת, מעצים גדולים שקיימים בסביבה, תקטין את הסכנה. במקביל, גם שתילת עצים כדאי לבצע כמה שיותר רחוק מפתחי ביוב.

הזמנת שירותי ביובית מקצועיים גם בשלב התחלתי של הבעיה – אם זיהיתם או שאתם חושדים שישנם עצים שמשרישים בתוך צנרת הביוב, קחו בחשבון שעל אף שהתהליך הזה איטי למדי וחסימת הצנרת יכולה לקחת חודשים רבים, בסופו של דבר הנזק יהיה רב וכדאי לטפל בבעיה כשהיא עדיין בתחילתה. שיקום צנרת הרוסה יהיה תהליך ארוך וגם יקר הרבה יותר, מאשר הסרת שורשים בתחילת צמיחתם ומניעה של המשך ההתפתחות שלהם בצנרת, פעולה שמומלץ מאוד לעשות מוקדם ככל האפשר – ואפילו אם עוד לא נגרם נזק של ממש למערכת הביוב.

 

 

למה דווקא איתנו?

כפי שציינו, לנו יש את כל המכשור המתקדם על מנת להתגבר על התקלה שלכם, כמו למשל מכשיר לכרסום שורשים, דיזה ואף אמצעים לצילום קווי ביוב. אנחנו מודעים לעובדה שמדובר בתקלה מורכבת שכל התמהמהות עשויה לגרום לנזק נוסף, לכן כפי שכבר ציינו אנחנו מבטיחים להגיע אליכם כמה שיותר מהר.

לבעלי המקצוע שלנו יש ניסיון רב בתחום חדירת שורשים לביוב, כך שהשילוב שלהם עם המכשור המתקדם שאנחנו מציעים יכול לגרום לכם להרגיש רגועים להזמין אותנו. אנחנו זמינים עבורכם כל הזמן ולא משנה מתי תפנו אלינו, נשתדל לתת לכם את המענה המהיר והמקצועי ביותר שאנחנו יכולים לתת.

אז למה אתם מחכים? טלפון אחד אלינו וצוות מקצועי יגיע עד אליכם ויסיר את השורשים מהשורש.

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך