אזורי שירות
עמוד הבית צילום צנרת ביוב

צילום צנרת ביוב

צילום קווי ביוב הוא הפתרון הנדרש במקרים בהם יש חשד לסתימה בביוב, נזילה או תקלה אחרת כלשהי ואתם רוצים להיות בטוחים ולהבין כיצד לטפל בה. לא יודעים למי לפנות? הגעתם למקום הנכון, צוות המומחים שלנו יגיע אליכם לצלם בעומק הצנרת עם המכשור המתקדם ביותר במחירים הטובים ביותר!

 

צילום צנרת ביוב

 

 

צילום ביוב מאפייני העבודה פירוט תהליך העבודה
באילו מקרים צריך לצלם את הביוב? איתור נזילות בעומק הצנרת, איתור תקלות ונזקים בקווי הביוב כגון סדקים ושברים, סתימות, הצטברות של פסולת, שורשים של עצמים שצומחים בתוך הביוב, צילום ביוב לפני קבלת טופס 4 לדירה ועוד
כמה זמן אורכת העבודה? החל מחצי שעה ובהתאם למורכבות העבודה והיקפה
איך מתבצעת העבודה? לאחר שאיבת הביוב מכניסים מצלמה זעירה לצנרת, המחוברת בסיב אופטי ומגיעה עד לעומק של 50 מטר. התיעוד מגיע אל אנשי המקצוע שיכולים להחליט על הטיפול הנכון, בהתאם לתקלה שאותרה באמצעות הצילום
כמה עולה השירות? החל מ- 850 ₪

 

באילו מקרים צריך לצלם את צנרת הביוב?

הנה כמה מקרים שכיחים במיוחד שבהם יהיה צורך בשירות היעיל הזה:

כשיש סתימות בצנרת הביוב של הבניין – חשוב לצלם את הקווים מבפנים כדי לבדוק היכן ממוקמת הסתימה, האם במערכת הביוב של אחת הדירות או בביוב הראשי.

כשקיימת נזילה וצריך לאתר את המיקום שלה – כשיש נזילות חוזרות ונשנות והמקור להן איננו ברור, זה כנראה בגלל פיצוץ בצינור או סדק שצריכים לדעת איפה הוא נמצא.

חשוב לבדוק מהו הגורם לנזילה ומהיכן היא יוצאת, כדי לדעת איזה צינור זקוק לתיקון.

◄ איתור נזקים ובעיות במערכת הביוב – החדרת המצלמה לעומק הצנרת, מאפשר בדיקה מעמיקה ויסודית ואיתור של מגוון תקלות.

המידע הזה לעתים מוביל לתיקון סדקים, אך במקרים מסוימים יוחלט להחליף את הצינור כולו, מה שיסייע למניעת בעיות בעתיד ולמרות המחיר הראשוני הגבוה, בסופו של דבר יחסוך הרבה מאוד כסף.

◄ קבלת טופס 4 – הוצאת אישור למבנים לצורך חיבור תשתיות לדירה חדשה, או לדירה אחרי שיפוץ, ייעשה רק בתום תהליכי בדיקה שונים וביניהם צילום מקצועי ויסודי של מערכת הביוב.

 

צילום של קווי הביוב מעניק לבעל המקצוע מידע חשוב בנוגע למצב הצנרת ומאפשר לו להסתכל עליה מבפנים. מכיוון שמדובר בצנרת שנמצאת מתחת לקרקע, אין לכם שום סיכוי לדעת מה הגורם לתקלה והיכן נמצא המקור שלו, אלא אם כן תצלמו את קו הביוב. בצורה כזאת אפשר לגלות את מיקומן המדויק של בעיות שונות בקווים ולהעריך את המצב הכללי של הצינורות.

 

צילום צנרת ביוב

 

תקלות נפוצות שמתגלות בתהליך צילום קווי הביוב

בין התקלות השכיחות ביותר שמתגלות באמצעות צילום הצנרת, נמצאות:

✔️ חסימות צנרת חלקיות.

✔️ סדקים ושברים בצינורות.

✔️ צמיחת שורשים בתוך הצנרת או חדירת שורש לביוב בשלב התחלתי.

✔️ בזכות היכולת של הסיב האופטי, או הרובוט, להיכנס לעומק קווי הביוב ולתעד את כל מה שמתרחש שם, ניתן לאתר תקלות מסוגים שונים – עוד בשלב ההתחלתי ובעקבות כך לטפל בהן בזמן ולמנוע החמרה במצב.

 

איך מבצעים צילום של צנרת הביוב?

את צילום קו הביוב מבצעים ברוב המקרים באמצעות מצלמה מיוחדת בעלת סיב אופטי שיודע להעביר שידור וידאו באיכות גבוהה מאוד, או באמצעות רובוט כפי שנסביר בהמשך.

במהלך העבודה, בעל המקצוע ינתח את צילום הוידאו שעל גבי מסך המצלמה, כך שהוא יוכל למעשה לזהות את מקור התקלה והמוקד שלו.

הוא יוכל לקבוע האם הסתימה בצנרת הביוב נוצרה כתוצאה מחדירת שורשים, השלכת פסולת לא מתכלה כמו מגבונים ועוד. הוא יוכל לקבוע האם יש נזילות בצנרת הביוב, מה המיקום של הנזילה וכמובן מה גורם לנזילה, בין אם שורשים שסדקו אתה הצנרת ובין אם כתוצאה מהתיישנות.

בסופה של העבודה, בעל המקצוע יוכל להפיק לכם דוח ממצאים שכולל פירוט של התקלות והגורמים וכמובן להציע לכם פתרון מתאים, כמו טיפת קו ביוב בלחץ מים או תיקון של הצנרת.

 

צפו בצוות מצלם ביוב

 

שיטות לצילום ביוב

תקלות בביוב יכולות להתרחש במגוון מקומות, בין אם בבתים פרטיים, בביוב ראשי של בניינים, בקווים עירוניים ועוד.

איתור נזילה או תקלה אחרת בצנרת של דירה קטנה, הוא תהליך שונה מאיתור מיקום של נזקים בצנרת או בעיות ביוב, שמתרחשות בקווים שעוברים בין בניינים. מסיבה זו, חשוב להתאים את שיטת צילום הצנרת לצורך בשטח.

קיימות שתי שיטות עיקריות להכנסת מצלמה לתוך צנרת הביוב – צילום באמצעות סיב אופטי וצילום עם רובוט.

 צילום צנרת ביוב עם סיב אופטי – סיב דקיק וגמיש שמתאים לצינורות דקים יחסית בקוטר של עד 6 צול. בקצה של הסיב מותקנת מצלמה ונורה, המאפשרת תיעוד של כל החלק הפנימי של הצינור. בעל המקצוע שעומד מחוץ לפתח הביוב, מקבל את הצילום הזה בזמן אמת, לרבות סדקים המתגלים בצינור, חסימות, הצטברות של פסולת וכדומה.

בהתאם למה שמתגלה תוך כדי תהליך צילום הביוב, ניתן לבחור בפעולה שתתבצע מיידית כגון תיקון הצנרת במקומות שבהם היא סדוקה, שחרור סתימה ועוד. את הסיב האופטי מכניסים באופן ידני לביוב.

צילום קווי ביוב עם רובוט – מיועד לצנרת בקוטר של מעל 6 צול. זוהי שיטת צילום ביוב שמתאימה לקווי ביוב עמוסים, המשמשים מאות ואלפי אנשים – כלומר הצינורות עבים יותר ומצריכים אמצעי תיעוד מאסיביים בהתאם.

בניגוד לסיב האופטי, הרובוט מוכנס באמצעות צינור דחיפה בדרך כלל ויש לו יכולת לעשות סיבוב מלא של 360 מעלות. זהו גם היתרון שלו על פני הסיב האופטי, לרבות האיכות הגבוהה במיוחד של התמונה שהוא מספק.

הבחירה באמצעי מסוים לצילום צנרת הביוב על פני האחר, נעשית על ידי המקצוענים שלנו בביובית בזול בהתאם לקריאה, כלומר כתלות בצנרת שבה קיימת התקלה, כשהרעיון הוא לספק את השירות המתאים לתנאי השטח – ושיעביר מידע רלוונטי, שיאפשר קבלת החלטות מושכלת ובחירת הטיפול הנכון לביוב התקול.

 

צילום קווי ביוב לפני קבלת טופס 4

טופס אכלוס, הנקרא גם טופס 4, למעשה מאשר שכל המערכות והתשתיות של מבנה מסוים הן במצב תקין.

הצורך בקבלת טופס 4 עולה כשמסתיימת בנייה של בית או בניין מגורים או לחילופין בסיום תהליך של שיפוץ מאסיבי, כשהשלב הבא הוא האכלוס – משמע כניסת דיירים להתגורר במבנה.

בין מגוון הבדיקות המעמיקות שמתבצעות לפני שלב האכלוס, נבדקת גם מערכת הביוב ומערכות המים, האינסטלציה והניקוז, כשהמטרה היא לוודא, בין היתר, שזרימת הביוב היא תקינה ושאין תקלה בצנרת שעלולה להוביל לסתימות, נזילות או הצפות לאחר כניסת הדיירים.

השיטה שבה משתמשים לצורך צילום צנרת לפני קבלת טופס 4, תלויה בסוג הקווים שנבדקים – לפעמים יהיה שילוב של הפעלת סיב אופטי לצינורות הדקים והפעלת רובוט מצלם בקווים הראשיים.

באמצעות הממצאים שמתקבלים מתיעוד הביוב בדרך הזאת, ניתן "לעלות על תקלות" עוד לפני שהן גורמות לעוגמת נפש לדיירים, לתקן אותן ולאכלס את המבנה בידיעה שהמערכות שנבדקו תקינות לחלוטין.

 

צילום קווי ביוב

 

איך מזמינים את השירות ומתי נגיע אליכם?

אז אם צנרת הביוב עושה לכם בעיות, זה הזמן להזמין שירות של צילום צנרת ביוב, על מנת שתוכלו לטפל בתקלה כמה שיותר מהר. פשוט התקשרו אלינו עוד היום, ספרו לנו בקצרה איזו תקלה אתם חווים ואנחנו כבר נגיע עם המצלמה שלנו ונאתר את כל הליקויים.

זה נכון, מדובר בעבודה לא זולה ואנחנו בטוחים שתרצו להתייעץ לפני שאתם מזמינים אותנו, פשוט שלחו לנו את הפרטים שלכם דרך דף צור קשר באתר שלנו ואנחנו כבר נחזור אליכם עם כל הפרטים.

 

מחיר צילום קו ביוב

עלות צילום צנרת מים של הביוב מתחילה בתעריף של 850 ₪ כאשר היא מתבצעת באמצעות שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם כגון מצלמה תרמית או מצלמת סיב אופטי.

תמחור מדויק של העבודה תלוי במורכבות העבודה בשטח, ולכן תמחור מקצועי ייעשה רק לאחר הגעה לבית הלקוח ובחינה מדוקדקת של העבודה הנדרשת.

צילום צנרת הביוב יכול למנוע את הצורך בפתיחה פיזית של הביוב ושבירת הרצפה, ולכן בהסתכלות על התמונה הכוללת פתרון זה יהווה הפתרון היעיל והזול ביותר.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם מהמחירים של שירות צילום קווים והעבודות הנלוות לשירות זה:

צילום ביוב לפי סוג השירות מחיר ממוצע
עלות צילום בעומק הצנרת עם סיב אופטי החל מ- 850 ₪
מחיר שאיבת קווי ביוב לפני צילום החל מ- 550 ₪
מחיר צילום קווי ביוב החל מ- 850 ₪
כמה עולה צילום ביוב עם רובוט החל מ- 1250 ₪

 

למה אצלנו?

כפי שציינו, אנחנו נגיע אליכם כמה שיותר מהר, ממש תוך 40 דקות מהרגע שקראתם לנו, על מנת לצלם את קו הביוב שלכם ולספק לכם את המענה המהיר ביותר לתקלה. המכשור המתקדם שלנו מאפשר לנו לבצע את צילום קו הביוב ללא כל הרס למשנה, כך שאתם יכולים להיות רגועים כשאתם מזמינים אותנו.

בעלי המקצוע שלנו הם בעלי מקצוע מנוסים, ולא פחות חשוב מזה, אמינים. השילוב הזה, ביחד עם המכשור המתקדם, יאפשר לנו לספק לכם תוצאות מושלמות במהירות ובקלות. אנחנו זמינים עבורכם כל הזמן וגם אם תצטרכו שירות של צילום קווי ביוב 24 שעות ביממה, נספק לכם אותו ללא כל בעיה.

אז למה אתם מחכים? טלפון אחד אלינו ואנחנו מגיעים ומצלמים!

 

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך