אזורי שירות
עמוד הבית תיקון צנרת ביוב

תיקון צנרת ביוב

אנחנו בחברת ביובית בזול מתקנים צנרות ביוב במקצועיות וניסיון רב.

צינורות הביוב אמונים על תפקיד חשוב במיוחד, שמאפשר איכות חיים היגיינית ונקייה. בתוכם עוברים מידי יום כמויות גדולות מאוד של מים, שמגיעים בסופו של דבר לאזורי ריכוז גדולים הרחק מבנייני ובתי מגורים.

אי תפקוד מלא של צינורות הביוב, עלול להוביל להצטברות גדולה של נוזלים ופסולת מלוכלכת שמפיצה ריח רע, ולעיתים אף לנזילות או פיצוץ צינור מים – חוויה לא נעימה כלל.

במאמר זה, נדבר על סימנים וממצאים חשודים הדורשים תיקון צנרת מים, וכן נציג שיטות עבור תיקון ותחזוקה שוטפת למניעת תקלות מראש.

כמו כן, נדבר על מחירי הטיפולים השונים, אופני ההזמנה, ודגשים חשובים שחשוב לדעת ברגע האמת.

 

תיקון צנרת ביוב

 

סימנים מקדימים לתקלה בצנרת הביוב

לרוב, ככל שבעיה בצנרת תזוהה מוקדם יותר, כך הטיפול בתקלה עשוי להיות פשוט יותר.

מספר בעיות שונות עלולות לצוץ בצנרת, ולכן, נציג מספר סימנים מוקדמים, אשר בהימצאם מומלץ להיוועץ עם בעל מקצוע ולטפל בהתאם, אם נדרש:

  1. סתימה – אם המים מתחילים לרדת לאט יותר במורד הכיור או האסלה, יש יסוד סביר להניח שנתקע דבר מה הסותם את הצנרת. בתרחיש מובהק יותר, מים יתקבצו בצידו האחד של הצינור, וצינור המים יסרב להזרים את המים הלאה.
  2. חשבון מים גבוה – חשבון מים גבוה, שלא תואם כלל לצרכי משק הבית, במקרים רבים מרמז על נזילה מהצנרת. במקרים אלו, נדרש לתקן את מקור הנזילה ולמנוע בזבוז מים.
  3. סימני עובש וטחב – סימני עובש וטחב על הקירות מרמזים באופן מובהק על נזילות מים.
  4. שעון מים מהיר – שעון המים הראשי (שיבר) מייצג באופן הטוב ביותר את צריכת המים במקום. שעון שמסתובב במהירות גבוהה, ברגע שבו אין צריכה של מים באותו המקום, מעיד על נזילה של מים.
  5. שורשים – אם אתם גרים בבית פרטי או באזור בו יש גידולי קרקע, ואם אתם חווים שינוי כל שהוא בזרימת המים או בצריכתם – ייתכן ביותר שחדירת שורשי הגידולים לצנרת היא מקור הבעיה.

כל אלו, הם סימנים מקדימים שיכולים לתת כיוון כללי לטיפול.

כמובן שאם הבעיה מתגלה בשלב מאוחר יותר; הצנרת עלולה להתפוצץ, מים רבים ידלפו או שריחות עובש עזים יורגשו בכל פינה, ולכן מומלץ לפנות למומחה בהקדם האפשרי.

 

תיקון פיצוץ צינור מים, איך עושים את זה?

לצורך תיקון הצנרת, השיטה שהייתה נהוגה בעבר הייתה לשבור קירות ואריחים רבים בניסיון למצוא את מקור הבעיה, וגם כאשר מקור הבעיה היה ידוע, עבודת כפיים רבה ומלכלכת נדרשה לצורך תיקון הצינור.

כיום, קיימות בשוק מגוון אפשרויות ופתרונות עבור תיקון צנרת ללא הרס כלל: באמצעות פתרונות מתקדמים ומתוחכמים, ניתן לתקן כל פגם וליקוי בצנרת. שתיים מהאפשרויות הפופולריות הן רובוט, ושרוול.

שיטה מספר 1: רובוט לתיקון צנרת

אם תהיתם כיצד ניתן לבצע תיקון פיצוץ בצנרת לא גלויה, הרובוט, שמצויד במצלמה מתקדמת, סוקר את כל האזורים בתוך צינור הביוב ויודע לאתר את מקור הבעיה.

הוא מקרין את הכל בשידור חי על מסך הממוקם מחוץ לצינור, ובו צופים מומחי הצנרת והאינסטלציה.

הרובוט לא רק סוקר ומזהה פגמים, אלא מסוגל אפילו לתקן אותם! אנשי המקצוע בחוץ רק מסתכלים ובוחנים את הממצאים, בעוד שהעבודה עצמה נעשית ללא מגע אדם כלל.

שיטה מספר 2: שרוול

אפשרות נוספת עבור תיקון צנרת ביוב ללא הרס, היא הכנסת שרוול ביוב ישירות מפתח הבריכה, דרך כל נתיב הביוב עד לקצה השני.

פתרון זה מייצר צנרת חדשה, עמידה וחזקה, עשויה פלסטיק, שמחליפה את הצנרת הפגומה והישנה ומתמודדת עם המצב ללא כל ביצוע של הרס.

 

מניעה מראש של תקלות בצנרת הביוב

אמנם לאיש אין חסינות מוחלטת מפני תקלות בצנרת, ובלאי טבעי מתרחש גם למקפידים ביותר. עם זאת, קיימים מספר גורמים שיכולים לעודד סתימה, פיצוץ, נזילות – ושאר בעיות בביוב ובצנרת.

נסכם את הגורמים המזיקים לפי אזורי השימוש, ונציע דרכי שימוש והתנהגות חלופיות:

מטבח שמן רותח, שומנים, שאריות אוכל הימנעו מהשלכת שמן רותח, שומנים מן החי ושאריות אוכל דביקות וגדולות לכיור. לאחר שיתקררו, הם עלולים בקלות רבה להידבק לדפנות הצנרת וליצור סתימה. העדיפו לקרר אותם ולהשליך לאשפה ולא לכיור.
כיורים (באופן כללי) פסולת קשה כיור נועד לשטיפה של נוזלים, לכלוכים ושאריות קטנות יחסית. שאריות חלקי בנייה, חומרים קשים וחומרים לא מתכלים, עלולים להזיק למערכת הביוב.
שירותים

מגבונים, תחבושות, מוצרי היגיינה

נייר הטואלט והטישו הבסיסי מתפרקים ונשטפים בקלות בזרם המים, אך הרכב החומרים וצפיפותם של מגבונים ותכשירי היגיינה לא נועד לשטיפה באסלה. הדחתם באסלה בכל זאת עלולה ליצור סתימה.
בחצר ובגינה שורשים הקפידו על כיסוח קבוע של הדשא והשורשים המאיימים להתקרב אל הצנרת. השורשים מחפשים מקום קר ולח להיצמד אליו, ואם הם מוצאים את צינורות הביוב, הם עלולים ליצור פיצוץ לא נעים.

 

הזמנת שירות ומחירים

כאמור, יש מספר דרכים לבצע תיקון צנרת ללא הרס. פעמים רבות, דרך הפעולה המדויקת ושלבי העבודה, יוגדרו רק לאחר הגעתו של איש מקצוע למקום ואומדן של היקף הנזק.

לכן, כשמדברים על תיקון פיצוץ בצנרת, מחיר הטיפול ישתנה בהתאם לכל מקרה.

אם אתם תוהים כיצד כדאי לטפל בבעיית הצנרת, או שאתם בכלל תוהים האם ישנה בעיה שנדרש לטפל בה, כנסו לעמוד צור קשר באתר שלנו, מלאו את פרטיכם ופרטי המקרה, ונחזור אליכם עם תשובה בהקדם.

במידה שתרצו להזמין את שירותינו, חייגו אלינו, ותוך 40 דקות נגיע וניתן את השירות הטוב ביותר שתבקשו.

גם מבחינת מחירי הטיפולים, אצלנו, הם נמוכים בכעשרה אחוזים משאר החברות.

 

לסיכומו של דבר

לסיכום, בעיות צנרת עלולות להיות לא נעימות כלל, ולפעמים ידרשו תגובה מהירה.

אם נחשפת לכל בעיית אינסטלציה כזו או אחרת, אם אתם מחפשים ביובית מומלצת באזורכם, צרו איתנו קשר, ונשמח לענות לכל בקשותיכם ולתת את הצעת המחיר הטובה ביותר.

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך