אזורי שירות
הפרדת קו ביוב
שתף
02 יול 2024

פעולה של הפרדת קו ביוב זה דבר שכדאי לבצע אם אתם גרים בבניין משותף שסובל כל הזמן מבעיות ביוב ואתם רוצים להפוך את צנרת הביוב שלכם לעצמאית ולא תלויה בשאר הדיירים.

חברת ביובית בזול היא קבלן ביוב שמתמחה בעבודות מהסוג הזה – אנחנו מבטיחים לכם עבודה מקצועית על פי כל התקנים הנדרשים. המחירים שלנו הוגנים, הזמינות גבוהה ואנחנו מספקים את השירות במגוון אזורים ברחבי הארץ.

 

הפרדת קו ביוב

 

הפרדת קו ביוב – מתי זה מתאים?

בבניין משותף כל נושא הביוב בקווים הראשיים נמצא באחריות הוועד. אלא שלעיתים רבות הסבל שנגרם עקב בעיות שונות שקשורות לביוב הראשי גורם לדיירים רבים לרצות שלא להיות תלויים ביותר בשאר הדיירים ולבצע הפרדה של קו הביוב שלהם.

מדובר בפעולה חד צדדית, בה דירה אחת או יותר מתנתקות ממערכת הביוב המשותפת של הבניין ומתחברות עצמאית לזו של העירייה. כששואלים אותנו באילו מצבים צריך להפריד קו ביוב,

אנחנו ממליצים לעשות זאת במספר מקרים:

✔️ ניתוק קו ביוב עקב ניקוז סתום – ברגע שצנרת הביוב של הבניין נסתמת בצורה חמורה ולעיתים קרובות מדי, הדבר יכול להשפיע על כל הדירות, אך בעיקר על הקומות הנמוכות יותר, מה שיתבטא בעלייה של מזיקים לתוך הדירות, ריחות רעים מהביוב, מים שיורדים לאט בפתחי הניקוז ולעיתים גם בהצפות. אם הקומות הנמוכות מחליטות להפריד את קו הביוב שלהן, הן לא תלויות בשאר הקומות ובאופן השימוש שלהן בביוב והסיכוי לבעיות יורד משמעותית.

✔️ ניתוק קו ביוב עקב זיהום במים – פעמים רבות ירידה באיכות המים בדירה אינה קשורה דווקא לקורוזיה בברזים או לבעיות אינסטלציה שונות, אלא דווקא לחדירה של מי ביוב למערכת בעקבות צינורות דולפים ובעייתיים. אז אם המים שלכם שינו את צבעם ו/או את ריחם, ייתכן שאתם צורכים מים מזוהמים בשל בעיה בקו הביוב הראשי, כך שהפרדה של הצנרת הדירתית שלכם ממנו תפתור את הבעיה במהירות.

✔️ הפרדת קו ביוב בגלל שינוי בלחץ של המים – בבניינים משותפים קיימת צנרת מים אחת שמיועדת להוביל את המים לכל הדירות. בחלק משיטות הבנייה הקיימות ניתן למצוא יחד עם המערכת הזאת גם מערכת ביוב, שבין היתר מאזנת לחצים. לכן כאשר קו הביוב של הבניין בעייתי, עשויה להתרחש גם ירידה בלחץ המים. התקנת צנרת ביוב פרטית מבטיחה לחץ מים אחיד, חזק וקבוע בכל עת לדירה שלכם.

 

הפרדת קו ביוב

 

הפרדת קו ביוב בבניין משותף – איך זה מתבצע?

הפרדה של קו ביוב בבניין משותף צריכה להתבצע על ידי קבלני ביוב מורשים. ביובית בזול היא חברת קבלן, כך שאנחנו יודעים איך מפרידים קו ביוב על פי התקנים, מה שיבטיח לכם את התוצאות הטובות ביותר.

כל פרויקט הפרדה של קו ביוב מתבצע על ידינו באופן הבא:

1) קבלת אישור מוועד הבית – התנתקות ממערכת ביוב משותפת מחייבת את אישור ועד הבית של הבניין, שבהחלט יכול להתנגד לכך. יחד עם זאת, כאשר קיימים טיעונים שמגובים על ידי חוות דעת מקצועית של קבלן ביוב, לרוב אין "קייס" לוועד הבית להתנגד והאישורים ניתנים די במהירות. כמובן שאנשי מקצוע שמבטיחים מינימום פגיעה בסביבת המבנה יקדמו את ההסכמה מהר יותר וזה בדיוק מה שאנחנו עושים.

2) קבלת אישור מהרשות המקומית – התקנה של צנרת פרטית בין הדירה ועד צינור הביוב הראשי של הרשות המקומית מחייבת במרבית הרשויות קבלת אישור, או לכל הפחות עדכון שלהן על כך שהחיבור של הדירה שלכם הפך לפרטי. אל דאגה, אנחנו נברר מה ההליך מול הרשות המקומית שלכם ונפעל בהתאם לחוק.

3) ניתוק קו ביוב במערכת הביוב לפי התקן – לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים, אנחנו מנתקים את הדירה (כל הדירה, או חלק ממערכותיה) מצנרת הביוב של הבניין. הדבר אינו פוגע בדירות האחרות כמובן, שממשיכות להיות מחוברות לאותה הצנרת וזאת מאחר ואנחנו פועלים על פי התקן הנדרש לניתוק ביוב.

4) חיבור צנרת פרטית לקו הביוב הראשי של העירייה – הדבר נעשה לעיתים בתנאים די קשים של עבודה בגובה, אך אנשי המקצוע שלנו מספיק מנוסים על מנת להתמודד עם כך. כמובן שהעבודה תתבצע בצורה קפדנית כך שלא ייגרם נזק לסביבת המבנה, בדיוק כמו שהובטח ותוך ביצוע השינויים בקו במינימום החפירות.

חשוב לציין שלא רק הניתוק אלא גם בחירת הצנרת החדשה והחיבור עם הצנרת הראשית של הרשות המקומית חייבים להתבצע על פי התקן וזאת כדי לקבל אישור וכמו כן, כדי שלא לגרום לכם לבעיות ביוב מעיקות ויקרות לטיפול בהמשך הדרך. גם על ההיבטים האלו אנחנו מקפידים מאוד.

 

כמה עולה להפריד את קו הביוב?

אם תהיתם כמה עולה הפרדת קו ביוב, זה לא אמור לעלות לכם יותר מידי אם תבחרו בנו לביצוע המשימה. אנחנו תמיד מנסים לתמחר את העבודות שאנחנו מבצעים כמה שיותר נמוך, כדי שכל אחד מכם יוכל לשדרג את קו הביוב שלו ואיכות החיים בבית.

מחיר הפרדה של קו ביוב תלוי בכמה היבטים:

✔️ מספר הדירות המופרדות – ניתן להתארגן מספר דירות יחד ובכך לקבל הוזלה משמעותית בעלויות פר דירה. במידה וגם הוועד מצטרף, ניתן להחליף את כל הקו ולהתאים אותו לדרישות המצופות ממנו (מתאים במיוחד בבניינים מאוד ישנים עם קווים בעייתיים).

✔️ גובה הדירה – ככל שמדובר בדירה יותר גבוהה בבניין, כך יהיה יותר מורכב להפריד את קו הביוב שלה, מה שיחייב לעיתים הבאת אנשי סנפלינג. במקרה כזה המחיר יהיה גבוה יותר לעומת ביצוע הפעולה בדירה בקומה נמוכה יותר.

✔️ מספר ההפרדות בדירה – ניתן לנתק את כל הדירה מקו הביוב המשותף הקיים או רק חלק ממנה, מה שקל יותר לביצוע וגם זול יותר מבחינת עלויות.

בנוסף, ישנם מקרים שבהם הצנרת הראשית של העירייה נמצאת במקום מרוחק מאוד מהבניין או שאין דרך אחרת מלבד ביצוע חפירות על מנת להתחבר אליה. ככל שיש צורך ביותר חפירות ופעולות מקדימות, כך העלויות יתייקרו בהתאם. אך כפי שכבר ציינו, אנחנו תמיד משתדלים להציע ללקוחות שלנו את המחירים הנמוכים ביותר.

 

הפרדת קו ביוב

 

רוצים לשמוע יותר פרטים או להזמין אותנו אליכם לבניין על מנת לבחון את השטח? צלצלו אלינו ותקבלו מענה מהיר מהצוות שלנו, ביובית בזול!

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך