אזורי שירות
עמוד הבית שאיבת בור ספיגה

שאיבת בור ספיגה

זקוקים לשירות של שאיבת בור ספיגה? צוות "ביובית בזול" מתמחה בשאיבה של בורות ספיגה באופן המקצועי ביותר ובמחירים הוגנים. מיד נסביר כל מה שחשוב לדעת על תהליך השאיבה כולל שלבים ומחירים.

 

שאיבת בור ספיגה

 

 

מאפייני העבודה פירוט
מתי צריך לשאוב בור ספיגה? בורות ביוב מכל הסוגים יש לשאוב בקביעות על מנת לאפשר למערכת הביוב לפעול בצורה תקינה – וגם במקרי חירום שבהם מי השופכין עלו ויצאו מן הבור. השאיבה וסילוק הפסולת שהצטברה, מונעת הצפות וזיהומים.
כמה זמן אורכת הפעולה? תהליך השאיבה יכול לארוך כשעה בממוצע, אך זה תלוי בגודלו של בור הספיגה וכן בפעולה הנדרשת, כאשר טיפול בבעיות ביוב אחרות כמו הצפה או חסימה יצריך זמן עבודה נוסף
איך זה עובד? באמצעות צינור המחובר למיכלית שנמצאת על משאית ביובית (או על ביובית ניידת, שנדרשת לעתים לצורכי נגישות וקרבה למקום שבו מתבצעת הפעולה), שואבים את המים והמוצקים – ולאחר מכן מרוקנים את המיכלית באתר מורשה
כמה זה עולה? החל מ- 600 ₪ כולל תשלום אגרת פינוי שפכים

 

מה זה בור ספיגה?

בור הספיגה הוא המקום שאליו מגיעים מי השופכין ממש לפני שהם נספגים בקרקע ותפקידו לאגור אותם ולמנוע מהם לחלחל אל תוך האדמה.

לבור הספיגה מחובר בור נוסף שנקרא בור רקב, שהתפקיד שלו הוא לאגור את הפסולת הכבדה שמבים הללו, כמו השומן ומוצקים נוספים.

 

למה בור ספיגה שלא מטופל מהווה סכנה?

בור ספיגה סתום שלא מטופל מהווה סכנה מכיוון שהמים המצטברים בו הם מי שפכים שעלולים לזהם את האדמה במידה ולא שואבים אותם בזמן.

אל תשכחו, מדובר במי השפכים של הבניין שלכם, מדובר במי ביוב רעילים שיכולים לגרום נזק ולחלחל גם במקרים מסוימים גם למי השתייה.

 

שאיבה של בור ספיגה

 

איך מתבצע תהליך שאיבת בור ספיגה?

את בור הספיגה נהוג לשאוב על מנת שהשומנים והמוצקים עליהם דיברנו בתחילת המאמר לא יחלחלו באדמה ויזהמו אותה. השאיבה הקבועה של בור ספיגה מאפשרת את השימוש החוזר בו – לכן חובה לרוקן אותו אחת לזמן מה, בהתאם למהירות ההתמלאות שלו.

מכיוון שלכל בור כזה יש את הקיבולת שלו ומכיל כמות מים שונה, התכיפות עשויה להשתנות. בעל הביובית מחדיר לבור הספיגה את צינור השאיבה ומתחיל לשאוב אותם אל תוך המיכל הגדול שנמצא על גב המשאית.

את בור הספיגה שואבים באמצעות ביובית, שהיא משאית בעלת מערכת צינורות מיוחדת שיודעים לבצע שאיבה בעוצמה גבוהה. למה חשוב שהתהליך יתבצע רק באמצעות ביובית?

#1 צינורות השאיבה העמידים – השאיבה של מי השופכין והפסולת חייבת להיעשות ללא כל סכנה לאיכות הסביבה, או לבריאותם של הנוכחים במקום, לכן יש לוודא שהתוכן הנשאב מבור הביוב לא יוצא החוצה. לביובית ישנם צינורות העשויים מחומר חזק, שלא מאפשר דליפות החוצה.

#2 המיכלית הגדולה והחזקה – ממש כפי שצינורות הביובית הם עמידים בפני דליפות, גם המיכלית שאליה מתנקזים המים והפסולת היא חזקה וגדולה מספיק, כדי לאחסן את התוכן הנשאב עד לריקונו באתר הפסולת המורשה.

#3 שירותי ביוב משלימים – מלבד הריקון השוטף של הבור, לעתים יהיה צורך בפעולות נוספות, למשל ניקוי בור הביוב, שחרור סתימה ועבודות ביוב אחרות. על גבי הביובית יש את כל המכשור הדרוש כדי להציע את הטיפול הטוב ביותר, לרבות תיקוני חירום בעת הצורך.

חשוב לציין – בתום העבודה ולאחר שמי הביוב והמוצקים נשאבו דרך הצינורות והועברו אל המיכלית שעל גבי הביובית, בעל הביובית חייב לפנות את השפכים לאתר ייעודי ומורשה לטיפול בשפכים כחוק.

מומלץ שתוודאו שבתום העבודה בעל הביובית אכן שולח לכם אישור, שמוכיח לכם שהוא פינה את השפכים לאתר כזה.

 

שאיבת בור רקב ספיגה

 

איך ניתן למנוע תקלות בבור ספיגה?

במקומות שבהם ישנו בור ביוב במקום תשתית המורכבת מצינורות, בור הספיגה מתפקד כמערכת הביוב בעצמו – ולכן התחזוקה הקבועה שלו חשובה מאין כמוה.

קל לזהות בור ספיגה שאינו "ממלא את תפקידו", זאת כי למי השופכין ולפסולת שמועברת אל הבור יש סירחון שאי אפשר לטעות בו. כאשר הבור פועל בצורה תקינה, הניחוח לא אמור להגיע לאפם של המתגוררים בסביבה, אבל כאשר הוא סתום והביוב עולה, אי אפשר לפספס את זה.

מה שכן ניתן לעשות, זה למנוע תקלות ובעיות בבורות מהסוג הזה, באמצעות הגדלת יכולת הספיגה:

#1 לא לזרוק לביוב אשפה שאינה מיועדת אליו – מגבונים, חיתולים, תחבושות היגייניות, שמני מאכל ותעשייה ואשפה מסוגים רבים נוספים, לעתים מושלכת על ידי אנשים ישירות לפתחי הביוב. הימנעות מזריקת פסולת כזאת לאסלה, לכיור או לאמבטיה, מונעת הצטברות של אשפה כזאת בבור הספיגה ובכך מעלה את יכולה הספיגה.

#2 ריקון קבוע של הבור ותחזוקה קפדנית שלו – בהתאם לגודל הבור ניתן לבדוק את כמות הפעמים השנתית שיש לרוקן אותו ולשאוב ממנו את התוכן. לא צריך לחכות לרגע האחרון עד שהביוב כבר כמעט יעלה על גדותיו, או להצפה של מי שופכין – חשוב לתחזק את בור הספיגה בקפידה, לתקן תקלות ולפתוח חסימות מייד כאשר הן נוצרות.

 

צפו בצוות שואב בור ספיגה

 

מחיר שאיבת בור ספיגה

עלות שאיבת בור ספיגה בגינה היא החל מ- 600 ש"ח והיא כוללת תשלום לאתרי השפכים אליהם יש לפנות את מי הביוב כמתחייב בחוק.

עלות העבודה עשויה להשתנות בהתאם לעומק הבור וכמות מי הביוב של בור הספיגה שלכם, כך שלרוב לבעל המקצוע יהיה קשה לתמחר את העבודה מראש.

ללא כל קשר לסוג בור הספיגה והקיבולת שלו, עלות העבודה עשויה להשתנות גם בהתאם לשעת הקריאה, שכן אם תצטרכו שאיבת בור ספיגה בשבת השירות יעלה יותר.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם ממגוון עבודות הביוב הקשורות בפינוי ושאיבת בורות ספיגה וממחיריהם הממוצעים:

 

שאיבה של בור ספיגה או רקב לפי סוג השירות מחיר מומלץ
מחיר שאיבת בור ביוב וריקון כולל אגרת פינוי החל מ- 600 ₪
תיקון שוחת ביוב עלות ממוצעת החל מ- 375 ₪
עלות שאיבת הצפה בגלל בור ספיגה סתום החל מ- 820 ₪
מחיר פתיחת סתימה עם ביובית בעזרת לחץ מים גבוה החל מ- 600 ₪

 

איך מזמינים את השירות?

במידה ואתם זקוקים לשירות של שאיבת בור ספיגה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר לטלפון שמספרו 072-3308189 ואנחנו נגיע אליכם תוך 20 דקות.

רוצים להתייעץ איתנו לפני שאתם מזמינים אותנו? אין שום בעיה, תמיד תוכלו להיכנס לדף צור קשר באתר ולשלוח לנו את הפרטים שלכם, אנחנו כבר נחזור אליכם עם תשובות לכל השאלות.

 

 

למה דווקא אצלנו?

במידה ובור הספיגה שלכם מלא, אסור לכם להתמהמה על מנת שמי הביוב לא יחלחלו לאדמה ויזהמו אותה.

בתוך כך, אנחנו מתחייבים לספק לכם את המענה המהיר ביותר ונגיע אליכם תוך 20 דקות מרגע הקריאה שלכם, על מנת לשאוב את בור הספיגה. חשוב לנו לציין, שהעבודה מתבצעת על ידי מומחים לשאיבת בור ספיגה עם המכשור החכם והמתקדם ביותר, כך שאתם יכולים להיות לגמרי רגועים.

זקוקים לשירותי שאיבת בור ספיגה? אז למה אתם מחכים – צרו איתנו קשר כבר עכשיו ואנחנו מגיעים במהירות.

 

לקריאת המשך: שאיבת בורות שומן ומפרידי שומנים, פינוי שמן משומש

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך