אזורי שירות
עמוד הבית ביובית ניידת

ביובית ניידת

בוודאי גם אתם ראיתם מתישהו באזור המגורים שלכם ביובית גדולה עם מיכלי שאיבה עצומים על גביה, אך האם ידעתם שקיימת גם ביובית ניידת? אצלנו בביובית בזול מחזיקים גם בביובית כזאת ונוכל לתת לכם שירות באמצעותה מתי שתצטרכו.

מתי נדרשת ביובית ניידת, מהם היתרונות שלה ומהו המחיר של קבלת שירות באמצעותה? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

 

ביובית ניידת

 

 

מהי ביובית ניידת?

לפני שנסביר מהי ביובית ניידת, כדאי מאוד להבין מהי בכלל ביובית? אז ביובית היא סוג של כלי רכב שמאובזר בכל הנדרש לביצוע שאיבה של הצפות ביוב, פתיחת סתימות מורכבות ועבודות ביוב נוספות.

היא נושאת על גבה מיכל שאיבה ומשאבה ויכולה להיות גדולה או קטנה יותר בהתאם לנפח השאיבה הנדרש ותנאי הנגישות למקום. הביובית הניידת בנויה בצורה אחרת לגמרי.

היא כוללת משאבה שנישאת על גבי מרכב מיוחד מברזל וגלגלים, כך שניתן לנייד אותה ממקום למקום בקלות וביעילות. ביובית ניידת עובדת על בסיס מנוע סולר או מנוע חשמלי וניתן לכוון את כיוון זרימת המים שהיא מספקת בין שאיבה לבין הזרמה.

 

יתרונות וחסרונות של ביובית ניידת

ביובית ניידת מספקת פתרון לכל מיני משימות שביוביות רגילות פשוט אינן יכולות לספק, אך יש לה גם חסרונות. יתרונות וחסרונות של ביובית ניידת הם:

יתרונות

✔️ ניידות מוגברת – המשאבה לא מותקנת על כלי רכב אלא נישאת בגרירה ממקום למקום ולכן הביובית הניידת יכולה לבצע משימות ביוב שונות גם במקומות שאינם נגישים, למשל בתוך מבנים.

✔️ בטיחות מירבית – העבודה עם רכבי ביובית תמיד טומנת בחובה סיכון כלשהו, במיוחד במשימות מורכבות. הביובית הניידת היא אינה כלי רכב, מאוד קל להפעיל אותה ואפילו לא נדרש רישיון לשם כך ועל כן היא בטיחותית ביותר.

✔️ משלימה את פעולת רכב הביובית – ניתן להסיע ביובית ניידת ממקום למקום על גבי רכב הביובית הרגילה. לכן כאשר מתקשרים עם חברה רצינית, הביובית הניידת יכולה להשלים את העבודה ולא להשאיר קצוות פתוחים כגון הצפות שלא נשאבו עד תום.

✔️ עלויות נמוכות יותר – שירות ביובית ניידת נחשב לזול יותר מאשר שירות ביובית רגילה.


חסרונות

החסרונות של ביובית ניידת הם המגבלה שלה לבצע משימות מסוימות, כגון שאיבת נוזלי ביוב בהיקפים גדולים או פתיחת סתימות מורכבות שמחייבות את הכוח החזק יותר של משאבות שנישאות על גבי רכבי ביובית רגילים.

 

אילו שירותים מספקת ביובית ניידת?

שירות ביובית ניידת מתאים בדרך כלל עבור המקרים הבאים:

#1 פתיחת סתימה בביוב עם ביובית ניידת – כאשר מדובר בסתימת ביוב שמתרחשת בצינור שקרוב יותר למבנה, או שהגוף החוסם יכול לזוז ממקומו תוך הפעלת לחץ מים שאינו חזק מדי, ניתן להשתמש בביובית הניידת במקום לשלוח ביובית גדולה ויקרה יותר. חשוב לציין שביובית ניידת לפתיחת סתימות בלחץ מים גבוה אינה תמיד יעילה כאשר מדובר בסתימה ממש חמורה על רקע חדירת שורשים לביוב או סילוק פסולת בניין מקווי הביוב, אך כל מקרה לגופו בהתאם לממצאים.

#2 שאיבת הצפות מים עם ביובית ניידת – הביובית הניידת היא אומנם חלשה ביחס לביוביות אחרות, אך היא בהחלט מסוגלת לטפל בהצפות, במיוחד במקרים שבהם ביובית רגילה אינה יכולה להגיע לשטח. ניתן לציין מספר דוגמאות לכך, בין היתר שאיבת הצפות מחניונים נמוכים מאוד, שאיבת מים שחדרו לפירי מעליות ואף ביצוע שאיבות בתוך בתי מגורים בקומות גבוהות.

#3 שטיפת קווי ביוב – עוצמת הזרמת המים של ביובית ניידת עשויה להספיק במקרים מסוימים על מנת לשטוף קווי ביוב ולמנוע סתימות ביוב עיקשות. הדבר מתאים במיוחד עבור קווי ביוב ישנים שנוטים להיסתם עקב משקעי שומנים. כמובן שבמהלך השטיפה התפקיד של צוות הביובית הוא לא רק לקבוע את עוצמת זרם המים אלא גם לבחור בצורה נכונה את הדיזה המתאימה ביותר של ראש הצינור (דיזת הגברת לחץ מים, דיזה שמפרקת וממיסה שומנים, דיזה שמרסקת אבנים ובטון שחוסמים את המעבר).

#4 שאיבת בורות ביוב – בורות ביוב שונים (שוחות ביוב, בורות ספיגה, בורות שומן, בורות מהם צריך לפנות שמנים תעשייתיים) זקוקים לשאיבה מעת לעת לצרכי ריקון וניקוי. כאשר מדובר בבורות שאינם גדולים מדי ו/או בורות שאינם נגישים לרכבי ביובית רגילים, קיימת האופציה של ביובית ניידת, שבין היתר יכולה גם לבצע שטיפות של הבורות לצרכי ניקיון ואבחון תקלות.

 

שירות ביובית ניידת

 

מחיר שירות של ביובית ניידת

כפי שכבר ציינו, מחיר ביובית ניידת הוא נמוך יותר בהשוואה לשירותי ביובית רגילה שנישאת על גבי כלי רכב. העלויות נמוכות יותר מכיוון שהביובית הניידת היא זולה יותר מבחינת רכישה לקבלן הביוב שמחזיק בה וגם נדרשים פחות אנשי צוות על מנת לתפעל אותה.

מחיר השירות נקבע על פי מורכבות העבודה, משך זמן העבודה והאם יש צורך בביצוע של מספר פעולות (כגון פתיחת סתימה וגם שאיבת הצפה).

בכל מקרה, אצלנו בחברת ביובית בזול מציעים לכם מחירים נוחים והוגנים עבור שירותי ביובית ניידת וגם במקרה ותצטרכו שירות של ביובית רגילה. הנה טווח המחירים הממוצעים שלנו:

ביובית ניידת מחירים מחיר ממוצע
עלות פינוי פסולת ביוב אחרי שאיבה עם ביובית ניידת החל מ- 500 ₪
כמה עולה ניקוי בור ספיגה החל מ- 650 ₪
מחיר של ניקוי שוחת ביוב החל מ- 600 ₪
כמה יעלה לשאוב הצפה בביוב ביתי עם ביובית ניידת החל מ- 650 ₪
מחיר שטיפת ביוב בלחץ מים גבוה עם ביובית ניידת החל מ- 750 ₪
מחיר שאיבת הצפה בחניון או מקלט עם ביובית ניידת החל מ- 750 ₪

 

מוזמנים לפנות אלינו ותקבלו מענה מהיר בזמינות גבוהה. מחכים לשיחתכם – צוות ביובית בזול.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3308189

    icon
    דילוג לתוכן
    צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
    אנחנו זמינים עבורך