אזורי שירות
עמוד הבית שאיבת בור שומן

שאיבת בור שומן

צריכים לשאוב בור שומן או מפריד שומנים ורוצים לעשות זאת על הצד הטוב ביותר ולהימנע מנזקים? הגעתם למקום הנכון. אנחנו ב"ביובית בזול" מתמחים בשירותי שאיבת מפרידי שומן בפריסה רחבה ובמחירים נוחים והוגנים.

 

שאיבת בור שומן מפריד שומנים

 

 

בור שומן מאפייני העבודה פירוט מאפייני העבודה עם בור מפריד שומנים
איפה מתקינים בור שומן ולמה הוא משמש? התקנת בור מפריד שומנים היא חובה על פי החוק בבתי עסק המייצרים פסולת שומנית, ביניהם מוסכים, מסעדות, בתי מלון, תחנות דלק ועוד. הבור מפריד בין השמנים – המועברת אל הבור ונצברת בתוכו –  לבין הנוזלים האחרים שמייצר העסק, שיכולים לזרום לביוב ללא גרימת נזק.
כמה זמן אורכת השאיבה? שאיבת בור שומן לוקחת כשעה עד שעה וחצי בממוצע
איך שואבים וכמה זה עולה? השאיבה נעשית באמצעות ביובית – הפסולת עוברת למיכל חזק ועמיד, לאחר השאיבה מעבירים אותה לאתר פסולת מורשה. עלות העבודה נעה בין 700 ₪ ל 1500 ₪ בממוצע
האם ניתן לשאוב בורות שומן ולפנות אותם באופן עצמאי? ניתן לשאוב רק באמצעות מכשור מתקדם ובכל מקרה הפינוי של השמנים והשומנים לאתרי פסולת מתבצע רק באישור מיוחד, על כן יש להזמין שירותי ביובית לצורך הריקון הקבוע של הבור ופינויו

 

מה זה בור שומן?

בור שומן, כשמו כן הוא, הוא בור שתפקידו לקלוט את השומנים שנמצאים במי הביוב שלנו ולמנוע מהם לחדור לצנרת הביוב או לחלחל לאדמה.

בתוך הבור מותקן התקן מיוחד שקולט את השומנים שצפים בשכבה העליונה של המים ולמנוע מהם להגיע לצנרת הביוב.

בתוך כך, תפקידו של בור השומן הוא מכריע בכל הקשור למניעה של סתימות שומן מורכבות בצנרת הביוב ובבריכות הביוב עצמן.

 

שאיבת מפריד שומנים במסעדה

 

מי מחויב להשתמש בבור שומן או מפריד שומנים על פי חוק?

הוראת החוק בישראל בנוגע לשימוש בבור שומן או מפריד שומנים, מתייחסת לבתי עסק שמייצרים פסולת במסגרת הפעילות השוטפת שלהם. התקנה שלו מהווה חלק מהתנאים לקבלת רישיון עסק, במקומות הנדרשים לכך.

פסולת שומנית שחודרת באופן קבוע לצנרת הביוב, עלולה לגרום לחסימות חלקיות ואפילו מלאות של הביוב ובכך לגרום לבעיות ביוב שונות. כדי למנוע זאת, החוק מורה על התקנת מפריד שומנים בבתי עסק כמו מסעדה, בית קפה, מפעל, מוסך ועסקים נוספים בענפי הייצור והתעשייה, בגודל שתואם את היקף הפסולת שהמקום מייצר.

בין סוגי העסקים שמחויבים על פי החוק להתקין ולהשתמש בבור כזה – ובהתאם לכך, גם לרוקן אותו על ידי ביובית באופן קבוע – נמצאים הבאים: תחנות דלק, מוסכים, מפעלים, מסעדות ועסקים להכנת מזון, בתי מלון ועוד.

השימוש השוטף בבור מאפשר להפריד בין הפסולת השומנית המזיקה לפעילות התקינה של הביוב, למים שהם חלק מהפסולת אבל שאינם מכילים שמנים וחומרים שומניים ויכולים בהחלט לזרום אל הביוב יחד עם מי השופכין, מבלי לגרום לנזקים כלשהם.

הריקון הקבוע של הפסולת אל המיכלית שעל גבי הביובית, מאפשר את ניתוב הפסולת למקום בטוח באמצעות הביובית ואת המשך השימוש בבור בבטחה.

 

שאיבת בור שומן

שאיבת בור שומן

 

איך מתבצע תהליך שאיבת בור שומן?

בניגוד למה שלקוחות נוטים לחשוב, את בור הביוב לא צריך לשאוב כשיש סתימה, אלא צריך לשאוב אותו על מנת שלא יהיו סתימות.

המשמעות היא ששאיבה וריקון של מפריד שומנים חייבת להיעשות באופן קבוע ולא רק במצבי חירום, כדי להשאיר די מקום בכל זמן שהוא לעוד פסולת שהעסק מייצר, אחרת הבור הזה יוצף ויגרום לזיהומים ולנזקים סביבתיים.

השאיבה מתבצעת באמצעות ביובית, משאית מיוחדת שכל התפקיד שלה הוא לשאוב את מי הביוב ולהובילם למיכל הגדול שעל המשאית.

היתרון הגדול של השימוש בביובית הוא כפול: הן בעוצמת השאיבה שלה, המאפשרת ריקון בורות שומן בכל גודל, לרבות במקומות שבהם מצטברת פסולת רבה כמו מפעלים גדולים או בתי מלון, והן בבטיחות של תהליך השאיבה והריקון, הנעשה ללא מגע ובכך אין סכנה לאיכות הסביבה.

שלבי העבודה:

#1 ראשית, בעל הביובית יחדיר לבור צינור שאיבה מיוחד שישאב את השומנים למיכל הביובית. הצינור וגם המיכלית, עשויים מחומרים עמידים והוא אטום לחלוטין, כך שאין כל סיכוי לנזילת הפסולת הנשאבת החוצה.

#2 בשלב השני, תתבצע שטיפה של בור הביוב על מנת לנקות אותו מהשאריות – מה שיאפשר קליטה מיטבית של הפסולת הבעייתית בשימוש הבא בבור.

#3 בתום העבודה, בעל הביובית צריך לפנות את התכולה שנשאבה לאתר ייעודי לטיפול במי שופכין כאלה ולהציג לכם אישור שהוא אכן עשה זאת. העברת הפסולת נעשית באישור ולאתרים מורשים בלבד.

 

 

באיזו תדירות יש לשאוב בור שומן?

את בור השומן יש לשאוב בממוצע אחת לשלושה חודשים, אך חשוב לנו לציין מדובר בממוצע ויש מקרים שחובה לשאוב אותו לפני כן.

על גבי ההתקן שעליו דיברנו, יש חיישן אלקטרוני מיוחד שהתפקיד שלו הוא למנוע מבור הביוב להתמלא יתר על המידה.

במידה והבור שלכם מלא והחיישן האלקטרוני מתריע, יש להזמין ביובית כמה שיותר מהר, ללא תלות בתקופה הממוצעת שציינו.

חשוב לציין – התשלום על העבודה יהיה יקר יותר מכיוון שתידרשו לשלם מחיר גבוה יותר לאתרי פינוי השפכים, על פי חוק כמובן.

 

הביובית שלנו

 

איך מזמינים את השירות ומתי נגיע אליכם?

אז במידה ואתם זקוקים לשירות של שאיבת בור שומן, כל שעליכם לעשות זה להתקשר לטלפון שמספרו 072-3308189 ואנחנו כבר נגיע אליכם על מנת לשאוב את בור השומן.

מעדיפים לעשות את זה אונליין? אין שום בעיה, פשוט כנסו לדף צור קשר באתר, מלאו את הפרטים שלכם, שלחו לנו אותם ואנחנו כבר נחזור אליכם כמה שיותר מהר.

 

בור שומן לפני שאיבה

 

מחיר שאיבת בור שומן

לפני שאנחנו מציינים מחירים, חשוב לנו לציין שעליכם לעשות את שיעורי הבית שלכם, לעשות סקר שוק ולחפש בגוגל את המשפט שאיבת בור שומן מחיר, זה יעזור לכם לקבל מושג על המחיר של העבודה.

עלות שאיבת מפריד שומן נעה בין 700-1500 ₪, והיא מתייחסת לשאיבת הבור ופינוי התכולה שנשאבת לאתר פסולת מורשה כחוק.

עלות העבודה היא נגזרת ישירה של המורכבות שלה, כך שככל שכמות השומן בבור תהיה גדולה יותר, כך היא עשויה להתייקר בהתאם.

בטבלה תוכלו להתרשם מן העלויות של כמה משירותי הביובית שלנו בכל הקשור לטיפול בבורות מסוג זה:

 

 

העבודה מחיר
עלות שאיבה וריקון של בור שומן החל מ- 630 ₪ ובהתאם להיקף העבודה
מחיר שאיבת מפריד שומנים עם ביובית נמוכה החל מ- 750 ₪
מחיר פינוי שפכים החל מ- 650 ₪
עלות שאיבת הצפה בבור סתום החל מ- 820 ₪
שאיבת בור שומן במסעדה או מפריד שומן בבית קפה החל מ- 750 ₪
שאיבת מפריד שומן במפעל או מוסך החל מ- 800 ₪

 

בסרטון: שאיבת בור שומן בתל אביב

 

שאיבת בור מפריד שומנים – למה אצלנו?

הצטברות שומנים בבורות זה לא משחק ילדים ואנחנו יודעים שבמידה ואתם יוצרים איתנו קשר, אתם צריכים שנספק לכם את המענה המהיר ביותר.

לכן, חשוב לנו להגיע אליכם במהרה, ואנחנו מתכוונים לעשות את זה תוך 40 דקות בלבד מרגע הפנייה שלכם, כך שאתם יכולים להיות רגועים.

בעלי המקצוע שלנו הם לא פחות ממומחים, כך שהשילוב בין כוח אדם מקצועי והכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, מאפשר לנו להגיע לתוצאות הרצויות במהירות ובקלות יחסית.

אז למה אתם מחכים? חייגו אלינו ממש עכשיו ותמנעו נזקים רבים!

 

שירותי שאיבת בורות שומן בפריסה ארצית

סיבה חשובה ומשמעותית נוספת לבחור בחברה שלנו היא ששירותי החברה ניתנים בפריסה ארצית: תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה, באר שבע, חולון, ראשון לציון, רמת השרון, אשדוד ועוד- לכל מקום בארץ שתצטרכו אנחנו נגיע אליכם באופן מיידי!

 

בור שומן

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3308189

    icon
    דילוג לתוכן
    צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
    אנחנו זמינים עבורך