אזורי שירות
פתיחת סתימת בטון בביוב
שתף
16 יונ 2024

בדיוק כמו במקרה של שורשים ושומנים, גם פתיחת סתימת בטון בביוב נחשבת למאוד מסובכת. לצורך העניין יש להשתמש באמצעים מיוחדים, בין היתר, ביובית, ולכן צריך לפנות אל חברה שמחזיקה בהם ולא לאינסטלטור רגיל. ביובית בזול היא הכתובת עבורכם גם במקרה הזה.

אנחנו קבלני ביוב מורשים שיודעים איך לבצע שאיבת בטון מצנרת הביוב באופן מהיר ויעיל ויש לנו את כל הציוד הדרוש לכך. לא משנה מתי והיכן – צלצלו אלינו ואנחנו נגיע עם אחת הביוביות המתקדמות שלנו ונפתח לכם את הסתימה.

 

פתיחת סתימת בטון בביוב

 

איך נוצרת סתימת בטון בביוב?

מערכת הביוב מיועדת להעביר בתוכה נוזלים ומוצקים מרחפים שונים שמקורם מפתחי הניקוז הביתיים -מהכיורים, המקלחות, האמבטיה, השירותים וכו'. במידה וחומרים שאינם אמורים להגיע לתוך הצינורות מוצאים את עצמם בתוכם, זה עשוי להסתיים בסתימה קשה.

בטון הוא אחד החומרים הללו ואם שאלתם את עצמכם איך נוצרת סתימת בטון בביוב, הרי שיכולות להיות כמה סיבות לכך: למשל, עבודות שיפוצים שבוצעו בקרבת מקום ושבמהלכן בטון חדר בטעות לצנרת, והסיבה היותר מרגיזה כשקבלן השיפוצים החליט פשוט לשפוך את פסולת הבטון לתוך השוחה הקרובה. בסופו של דבר הבטון מתקשה בתוך הצנרת וגם נדבקת אליו פסולת נוספת, עד שנוצרת חסימה בעייתית מאוד.

 

פתיחת סתימת בטון בביוב – כל שלבי התהליך

לפני שנפרט בפניכם איך פותחים סתימת בטון בצנרת הביוב באמצעות כל אחת מהשיטות הקיימות, נתחיל דווקא עם סקירת השלבים שכל נותן שירות בתחום חייב להקפיד עליהם וכמובן שגם אנחנו:

✔️ אבחון מקדים – לפני שנוקטים בפעולה כלשהי, יש לבצע אבחון מקדים שמטרתו זיהוי של סוג הסתימה, היכן היא ממוקמת ועד כמה היא חמורה. את הבדיקה מבצעים עם מצלמת סיב אופטי שמסוגלת לצלם את הצנרת מבפנים.

✔️ פתיחת הסתימה – לאחר שמאבחנים את הסתימה ואת מאפייניה, ניתן להחליט לגבי השיטה שבה תיפתח הסתימה ולהתחיל בעבודה. הסרת בטון מהביוב יכולה להתבצע בכמה שיטות. השיטה המרכזית היא ביובית, לעיתים בשילוב עם דיזה מכרסמת או רובוט מכרסם.

✔️ בדיקה סופית – בשלב הסופי יש לבצע שטיפה נוספת על ידי הביובית וגם לצלם שוב את הקו על מנת לוודא שהוא תקין ושאין בו יותר סתימות. אצלנו בחברת ביובית בזול מקפידים על כך ולעולם לא נעזוב את השטח לפני שנהיה בטוחים שקו הביוב תקין ונקי לגמרי.

יש לציין שמאחר וסתימות בטון הן בעייתיות מאוד, בדרך כלל הן גורמות להצפות ביוב חמורות, כך שבשלב הראשוני, עוד לפני החדרת המצלמות לאיתור הסתימה, קודם כל צריך לשאוב את המים באמצעות ביובית. בהתאם לממדי ההצפה והנגישות לשטח נדע האם להגיע עם ביובית משאית גדולה, ביובית רגילה, ביובית נמוכה או משאבה ניידת.

 

פתיחת סתימת בטון בביוב

 

איך פותחים סתימות בטון בביוב?

ציינו שסתימות ביוב עקב חדירת בטון ניתן לפתוח באמצעות ביובית ואמצעים מיוחדים נוספים. כעת נפרט לכם על כך יותר לעומק:

✔️ פתיחת סתימת בטון בביוב עם ביובית – לעיתים מגלים שהבטון שחוסם את הצינורות אינו דבוק לדפנות הצינורות בצורה קשה מידי ואז מספיק להזרים מים בלחץ חזק על מנת לנקות את המערכת. בסיום התהליך שואבים את המים יחד עם הבטון החוצה.

לפי הממצאים בשטח ניתן להחליט על לחץ מים חזק או חלש יותר. גם שאיבה של בנטונייט מתבצעת בשיטה הזאת ללא בעיה. השימוש בחומר זה נפוץ בבניית בורות ביוב וכאשר נשארת פסולת כלשהי ניתן לשאוב אותה עם ביובית.

✔️ חיתוך בטון בביוב עם דיזה מיוחדת – כשמדובר בבטון שכבר נדבק בצורה קשה, לחץ המים בלבד לא ישפיע עליו. במקרה כזה מלבישים על צינור הביובית דיזה שמסוגלת לבצע כרסום בבטון ולפרק אותו לחתיכות.

קיימות גם דיזות נוספות שבאמצעותן ניתן לטפל בסתימות מורכבות אחרות, כמו דיזה לקיצוץ שורשים או להמסת שומנים. קיימת גם דיזה שמסוגלת להפוך את לחץ המים לחזק עוד יותר, מה שיכול גם כן לעזור ולפעמים למנוע את הצורך בדיזה מיוחדת אחרת.

✔️ חיתוך של הבטון עם רובוט מיוחד – כאשר קוטר הצינורות מספיק רחב ומאפשר את זה, כרסום בטון בצנרת הביוב יכול להתבצע גם באמצעות רובוט זעיר עם זרועות שניתן לשלוט בו בשלט רחוק. בדיוק כמו מצלמות הסיב האופטי הוא מוחדר לתוך הצינורות, בלי שצריך לשבור קירות ולבצע פעולות אגרסיביות.

אצלנו בביובית בזול מחזיקים בכל האמצעים המתקדמים האלה והעובדים שלנו מקצועיים ומנוסים, מה שמבטיח לכם שתמיד נצליח לפתוח את סתימת הבטון שנגרמה אצלכם, לא משנה עד כמה היא חמורה.

חשבתם לנסות שיטות אחרות באופן עצמאי? למשל הזרמת כלור ותמיסות כימיות שונות לתוך הביוב בשביל להמיס את הבטון? אל תעשו זאת בשום אופן! הבטון אומנם יתפרק, אך איתו גם צינורות הביוב שלכם! פנו אלינו ואל תעשו טעויות שיעלו לכם ביוקר!

 

כמה עולה הסרת בטון מהביוב?

אנשים רבים חושבים שיוכלו לחסוך בהוצאות, לפנות לאינסטלטור רגיל או לנסות פעולות בשיטת "עשה זאת בעצמך", ומהר מאוד הם מגלים שעשו טעות שרק עלתה להם יותר. הסרת בטון מהביוב רק קבלן ביוב מקצועי יכול לבצע כמו שצריך, בזכות הביוביות והציוד המתקדם הנוסף שלו.

זה לא אומר שאתם צריכים לקרוע את הכיס שלכם עבור שירותי ביובית מתקדמים. מחיר שאיבת סתימות בטון בביוב עם ביובית יכול להיות נוח והוגן, כל עוד פונים לביובית בזול.

כדי לדעת בדיוק כמה עולה לפתוח סתימות בטון בביוב עליכם להתקשר אלינו. אחרי שנשאל אתכם כמה שאלות ונבין את מורכבות העבודה, ההיקף שלה והנגישות למקום, נוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת יותר שתתבסס גם על סוג הביובית שתישלח אליכם וגודל הצוות.

מוקד שירות הלקוחות שלנו זמין ואתם מוזמנים לצלצל ולקבל פרטים נוספים.

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך