אזורי שירות
ריח רע מהביוב
שתף
15 אפר 2024

ריח רע מהביוב הוא ממש לא משהו שאפשר להתרגל אליו וכפי שתבינו בהמשך, לא רק שמדובר בתופעה שאינה נעימה, אלא גם בכזאת שפוגעת בבריאות של כל מי שמתגורר במקום.

על מנת שלא תצטרכו להתמודד ולו עוד יום אחד עם ריח של ביוב בבית, חשוב שתצלצלו אלינו לביובית בזול. אנחנו יודעים איך מטפלים במצב הזה ונוכל להגיע אליכם במהירות.

 

ריח רע מהביוב – מדוע זה קורה?

על מנת להבין למה עולה ריח רע מהביוב, חשוב להכיר את המבנה של מערכת הביוב. היא בנויה מצינורות שמנקזים את כל נוזלי הפסולת שאנחנו מייצרים (בכיורים, בשירותים, בחדר הרחצה וכו') אל צנרת הביוב הראשית  של העירייה.

בתחילה הצינורות האלו קטנים בקוטרים, לאחר מכן הם מתמזגים יחדיו לצינור ראשי גדול יותר (שכבר נמצא מחוץ למבנה) ומשם הם  מתחברים אל שוחות הביוב שממשיכות להזרים את הנוזלים אל הצינור הראשי של העירייה.

לאורך כל התוואי הזה עשויים להתרחש שינויים וליקויים שונים שיגרמו לכך שריחות מסריחים יעלה מהביוב. הריחות הללו נובעים משגשוג של חיידקים, פטריות ועובשים.

ככל שהם מתרבים, כך מתבצע יותר מטבוליזם שמסתכם בשחרור גזים והיווצרות ריקבון שגורמים לצחנה בלתי נסבלת. במקרים מסוימים הריחות הם גם כתוצאה מהתרבות של מזיקים, כגון חולדות ותיקנים והצואה שלהם.

 

ריחות מהביוב – זה לא רק מסריח, זה גם מסוכן מאוד!

לקוחות רבים שואלים אותנו האם ריח לא טוב מהביוב מסוכן, ואנחנו נאלצים לומר להם שכן. הגזים שמשתחררים לתוך חלל המבנה מהביוב הם רעילים וכוללים, בין היתר, את הגז הידוע לשמצה H2S (מימן גופרתי).

זהו הגז שמעניק לריחות הביוב את ניחוחות ה- "ביצה הרקובה" והוא יכול לגרום לנזקים בריאותיים שונים, כגון קשיי ריכוז, בעיות נשימתיות, כאבי ראש, סחרחורות ועוד. חשבתם להמתין בתקווה שהריח יעבור לבד? אל תסתכנו! פנו אלינו ונפתור לכם את הבעיה כמה שיותר מהר!

 

באילו מקומות בבית עולה הריח מהביוב?

הריח הדוחה שמשתחרר בביוב, עולה בסופו של דבר כלפי מעלה דרך פתחי הניקוז וחודר לתוך הבית. הבעיה יכולה להיות ממוקדת רק בחדר מסוים אך גם להתפשט לכל הבית.

הנה טבלה שמפרטת בפניכם את המקומות היותר שכיחים בהם ניתן לחוש ריח מהביוב בבית ואת הסיבות לכך:

המקום בבית למה יש ריח לא נעים
ריח רע מהביוב בשירותים אם עולים ריחות רעים מהאסלה, הסיבה ככל הנראה קשורה לסתימה בתוך צינור הביוב או לצינור האוויר (נשם אוויר)
ריח של ביוב במקלחת כאשר יש ריח של ביוב באמבטיה, ייתכן שצינורות הביוב סתומים, פתח הניקוז נסתם עקב הצטברות לכלוך ושיער, או שיש לכם בעיה עם קופסת הביקורת
ריח לא טוב מהביוב במטבח במטבח מיושמים מראש צינורות ביוב עבים יותר על מנת שלא ייסתמו עקב מעבר של פסולת מזון נפחית יחסית בתוכם. לכן סתימה בצינורות האלה היא יותר נדירה ואם עולה ריח רע מהכיור, ככל הנראה מקורו בסיפון עמוס וסתום
ריח רע עולה מהמרתף במקרה זה ככל הנראה המשאבה הטבולה שלכם אינה עובדת כמו שצריך, מי הביוב עומדים זמן רב וריחות הביוב ממלאים את החדר. תוסיפו לכך קופסת ביקורת תקולה והרי לכם פצצת סירחון במרתף

 

חשוב לציין שלעיתים ריח הביוב יכול להיות קשור בכלל לבעיה מחוץ לבית. אז אם אתם לא בטוחים וגם לא רואים הצפת ביוב כלשהי, סגרו את הבית ואת כל החלונות וחכו שעה-שעתיים. אם הריחות לא נעלמו, הרי שהבעיה היא כנראה במערכת הביוב שלכם.

 

ריח רע מהביוב

 

אילו תקלות עלולות לגרום לריחות רעים מהביוב?

כפי שהבנתם מהטבלה, אין תשובה אחת לשאלה מה גורם לריח רע בביוב והדבר תלוי בסוג התקלה. הנה סיכום יותר מפורט של הדברים:

✔️ סתימה בביוב – כאשר מתרחשת סתימה הביוב, הנוזלים אינם יכולים להתפנות אל הצנרת המאספת הראשית והם מוצאים את עצמם "עומדים" פרקי זמן ממושכים. מצב זה מאפשר לחיידקים לשגשג ולהעלות ריחות לא נעימים.

ככל שמדובר בסתימת ביוב מורכבת יותר, כך גם יצורים שמגיעים מעומקה של המערכת (חולדות, תיקנים) מתרבים ותורמים להופעת הריחות הלא נעימים הללו. במידה וכל הבניין סובל מסתימה בביוב, יש להזמין ביובית, שכן הבעיה היא בצינורות הגדולים שמחוץ למבנה.

✔️ בעיה בקופסת הביקורת – קופסה זו מותקנת בסמוך לפתחי הניקוז השונים על הרצפה וזאת על מנת לאפשר גישה נוחה אל הצינורות במקרה של בעיה. אם הקופסא הזו נסתמת, המים מתקשים לעבור והתסמינים הם זהים לסתימה של צנרת ביוב. בעיה נוספת שעלולה להתרחש בקופסת ביקורת קשורה לאלמנט שנמצא בתוכה וקרוי מחסום ריח.

התפקיד שלו הוא להתרומם לאחר מעבר המים דרכו ולמעשה לחסום את הפתח של קופסת הביקורת, כך שמים לא יכולים לחזור לאחור וכך גם ריח לא יכול להשתחרר לאוויר החדר. כאשר מחסום הריח תקול, תרגישו בכך בסופו של דבר.

✔️ בעיה בצינור האוויר – צינורות אוויר, שקרויים גם בשם "נשם אוויר", הם צינורות שנמצאים בעיקר בחדרי שירותים והתפקיד שלהם הוא לאפשר מעבר של אוויר דרכם על מנת לשחרר לחץ ולהעביר את הריחות הרעים אל מחוץ למבנה. כאשר ישנה בעיה בצינור שכזה, קרע או סתימה, הדבר יתבטא בירידת מים מוזרה באסלה והופעה של ריח מסריח מהביוב.

✔️ סיפון סתום – תפקידו של הסיפון שמתחת לכיור הוא למנוע את המשך הזרימה של מוצקים שונים אל תוך הצינורות, מה שעלול לגרום לסתימות מורכבות. סיפון שנסתם כולל בתוכו אוסף של חומרים אורגניים ומוצקים אחרים שמתחילים להירקב ולהעלות ריחות סירחון. סיפון סתום גם מעביר פחות טוב את המים דרכו ונגרמת הצפה בכיורים.

 

איך מטפלים במצבים שגורמים לריח רע מהביוב?

אם שאלתם את עצמכם מה עושים נגד ריח רע בביוב, הרי שהדבר תלוי במקור שלו. לכן חשוב שתיפנו אל המומחים שלנו בביובית בזול ואנחנו כבר נדע להציע לכם מספר פתרונות יעילים בהתאם לאבחון שנבצע. הנה המחירים של כמה מהם:

מאחר ופעמים רבות נוצר מצב של ריח רע בביוב כתוצאה מהזנחה, חשוב מאוד גם להיות מודעים שלא לזרוק פסולת לתוך האסלה, הכיור ופתחי הניקוז הנוספים בבית. מניעה וטיפול בזמן ימנעו תקלות שיסתכמו בריחות לא נעימים בכלל.

 

כעת כשאתם יודעים, איך ניתן למנוע ריח רע מהביוב, אנחנו בטוחים שתהיו יותר חכמים, ואם בכל זאת נגרמה תקלה – פשוט התקשרו אלינו והזמינו שירות מקצועי! צוות "ביובית בזול"

icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך