אזורי שירות
שיפוץ ביוב
שתף
19 מאי 2024

משימת שיפוץ ביוב צריכה להתבצע באופן מקצועי על מנת שניתן יהיה להחזיר אותו לפעילות תקינה כמה שיותר מהר. אצלנו בביובית בזול מתמחים בעבודות מהסוג הזה ומאחורינו פרויקטים רבים שהסתיימו בהצלחה.

המחירים שלנו נוחים, אנחנו פועלים בפריסה רחבה ויכולים לשפץ גם את הביוב או הצנרת שלכם ולהציע לכם פתרונות רבים בנושא.

 

שיפוץ ביוב

 

שיפוץ ביוב – למה הכוונה ומתי הדבר נדרש?

כשמדברים על שיפוץ ביוב, מתכוונים למעשה לביצוע תיקונים ממוקדים בנקודות שונות במערכת  כך שתפעל כחדשה, לפני שהתקלות שקיימות בה כרגע יחייבו פעולה יותר מורכבת של החלפת קווי הביוב לגמרי.

יש להבדיל בין הצורך לשפץ את הצנרת עצמה לבין בריכת הביוב או השוחה ומייד נרחיב על כל אחד מהם בנפרד, אך באופן כללי ניתן לציין מספר מקרים נפוצים בהם צריך לשפץ את הביוב:

✔️ שיפועים לא טובים – כאשר בקו הביוב קיימות נקודות שבהן השיפוע אינו מיטבי, נוזלי הביוב אינם זורמים טוב והסיכוי להצפות וסתימות עולה ולכן יש לתקן זאת.

✔️ נזקים פיזיים במערכת – צינורות שנשברו, שוחות ביוב מפוררות ועוד, ניתן להחליף באופן ממוקד.

✔️ סתימת שורשים שאינה ניתנת לפתרון – במקרה שכזה יש להחליף את המקטע החסום במקטע חדש.

לעיתים הצורך בשיפוץ הביוב נובע מבלאי טבעי שמתרחש עם הזמן ובמקרים אחרים מדובר בשל התערבות אנושית. למשל עבודות בחצר שגרמו נזק לקו הביוב, עבודה חובבנית על מערכת הביוב שגרמה לנזק וכו'.

 

שיפוץ של בריכת הביוב

בריכות ביוב הן חלק בלתי נפרד מקווי הביוב הראשיים. המים זורמים אליהן מצינורות הביוב, הן מתמלאות ומעבר לסף מסוים מעבירות את המים להמשך הצנרת וכך הלאה לשוחה הבאה. שיפוץ בריכת ביוב מיועד לטפל במקרים שבהם היא פשוט כבר אינה מתפקדת כמו שצריך.

למשל כאשר היא שבורה או סתומה או שקעה עם הזמן ואיבדה את השיפוע הנדרש. במקרים מסוימים יש להחליף את כל השוחה ואת המכסה שלה כך שיתאימו למשקל שהם אמורים לשאת.

 

שיפוץ של צנרת הביוב

צנרת הביוב, כמו בריכת הביוב, חפורה באדמה ומעבירה בתוכה את נוזלי הביוב באמצעות הפרשי שיפועים.

שיפוץ צנרת ביוב מתבקש בעיקר במקרים כאלו:

1) צינורות שבורים – שברים משמעותיים בצינורות מחייבים את החלפת המקטע כמה שיותר מהר, אחרת הרטיבות רק תגבר, תגרום לנזקים וגם להצפה.

2) שיפועים בעייתיים – במצב שכזה המים אינם זורמים במהירות הרצויה בתוכם ועשויים לגרום להצפה. הדבר יכולה להתרחש בשל תזוזה טבעית של הקרקע לאורך השנים או בשל התקנה לא נכון.

3) חוסר התאמה – לפעמים שינויים שמבוצעים במבנה מחייבים צינורות בקטרים גדולים יותר מאשר אלו הקיימים. איש המקצוע עשוי להחליט שרק מקטע מסוים הוא הבעייתי ולהחליף אותו בפעולת שיפוץ מהירה.

חשוב לציין שלעומת בריכות ביוב, שהקוטר שלהן יחסית מוגבל, צינורות ביוב הם ארוכים מאוד כך שהשיפוץ שלהם עלול ליצור הרבה מאוד נזק סביבתי.

מה שיכול להיות כרוך בהרמת מרצפות ומדרכות, קידוח בבטון, הפיכת אדמה והריסת חלק מהגינה והחצר. מסיבה זו מתייחסים לנושא זה באופן רגיש ביותר ומבצעים שיפוץ רק שאין ברירה אחרת.

 

שיפוץ צנרת ביוב – דרכי הביצוע

קבלני ביוב הם אנשי המקצוע אליהם אתם צריכים לפנות. הם יודעים איך משפצים ביוב בצורה מיטבית, כזאת שתגרום כמה שפחות נזק סביבתי על הדרך.

הם גם יקפידו לבצע אבחון מקיף של השטח על מנת לבחור באסטרטגיית הפעולה המתאימה ביותר. חשוב מאוד לפנות אל קבלן כמה שיותר מנוסה.

למה? כי איש מקצוע כזה יוכל פעמים רבות לגלות כי ניתן לפתור את הבעיה באמצעים פשוטים יחסית, מה שיחסוך לכם זמן וכסף. שלבי התהליך חייבים לכלול ראשית כל צילום של הקווים ובחינת המצב שלהם. הצילום מבוצע על ידי בשיטות חדשניות (מצלמות סיב אופטיות או רובוטים נשלטים מרחוק) ובסיומו ניתן לקבל החלטה נכונה.

אם מתגלה בצילום שלא ניתן להשתמש באמצעים אחרים, כגון שטיפת הקווים ופתיחת סתימות מורכבות באמצעות ביובית ולחץ מים גבוה או ביצוע תיקונים בצינורות עם שרוול, מחליטים על ביצוע השיפוץ.

הפעולות עצמן מתבצעות תוך כדי גרימת מינימום נזק לסביבה ועל פי התקנים העכשוויים. העמידה בתקנים חשובה כי היא מבטיחה את פעולת הקו התקינה לשנים רבות קדימה ומונעת התפתחות תקלות עתידיות.

 

שיפוץ ביוב

 

מה עוד אתם צריכים לדעת על שיפוץ ביוב?

ריכזנו עבורכם מידע חשוב נוסף על שיפוץ ביוב שכדאי שתכירו, שמבוסס על שאלות נפוצות שלקוחות רבים שואלים אותנו:

✔️ מי אחראי על שיפוץ הביוב בבניין משותף? – זה ממש לא משנה אם מדובר על בניין משותף או בית פרטי. כל עוד מדובר בקווי ביוב שנמצאים בבעלות פרטית (משותפת או לא), הרי שהאחריות היא על בעלי השטח. אז אם קווי הביוב בשטח של המבנה תקולים, כל בעלי הדירות צריכים להשתתף בעלויות. קווי ביוב תקולים מעבר לשטח המבנה, כבר נמצאים באחריות הרשות המקומית.

✔️ מי יכול לשפץ ביוב? – כפי שכבר ציינו, העבודה צריכה להתבצע על ידי קבלני ביוב מורשים. ציוד מתקדם, הסמכות מתאימות, מקצועיות, ניסיון והבנה בתקנים -את כל אלו יספק לכם קבלן ביוב, כך שתוכלו להיות בטוחים שהעבודה תתבצע כמו שצריך. באמצעות הציוד המיוחד שלו (ביוביות, מצלמות וכו') הוא יוכל לעיתים למנוע פעולות שיפוץ יקרות יותר ולכן אסור לכם להתפשר על כך.

✔️ מהו מחיר שיפוץ ביוב ממוצע? – כאשר תבררו לגבי עלות לשפץ ביוב תגלו כי הדבר תלוי בפרמטרים רבים, כמו סוג הפעולות שמבצעים, מורכבות הביצוע שלהן, הנגישות למקום והאם יש צורך גם בפעולות מקדימות הכרחיות כדי להגיע אל הצינורות או השוחה. בכל מקרה, אנחנו בביובית בזול מתחייבים למחיר הוגן ונוח.  

לפרטים נוספים, שאלות, ייעוץ מקצועי וקבלת הצעת מחיר, צלצלו אלינו עכשיו. ביובית בזול.

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך