אזורי שירות
עמוד הבית פתיחת סתימות קשות

פתיחת סתימות קשות

פתיחת סתימות קשות צריכה להתבצע בצורה מקצועית וממוקדת וזאת על מנת לפתור את הבעיה שנוצרה כמה שיותר מהר ובאופן סופי, כך שלא יגרמו בעיות נוספות בהמשך. הדרך הטובה ביותר לבצע זאת היא באמצעות פנייה אלינו – חברת ביובית בזול.

איך מזהים סתימה קשה בביוב או בצנרת, איך היא נוצרת, כיצד באפשרותנו לעזור לכם במקרים האלה וכמה זה אמור לעלות לכם? הנה התשובות.

 

פתיחת סתימות קשות

פתיחת סתימה קשה בצנרת במהירות ומקצועיות – ביובית בזול

 

מהי סתימה קשה בביוב?

סתימה קשה כשמה כן היא – כזאת שקשה מאוד לפתוח אותה באמצעים רגילים. הסתימות האלו כל כך קשות, עד כדי כך שהן גורמות להצפות ולריחות רעים שעולים מהביוב, כך שלא ניתן להתעלם מהן. בפועל, מצב זה לא יעלם מעצמו ללא טיפול על ידי איש מקצוע מתאים.

כמובן שיש סוג נוסף של סתימות והוא אלו הקלות שנחשבות לפשוטות יותר לטיפול. מה ההבדל בין סתימה קשה לקלה? הנה טבלה שתסביר לכם את זה:

סתימה קשה סתימה קלה
מיקום הסתימה הוא בדרך כלל רחוק מאוד מפתח היווצרות הביוב או פתח הגישה לצינורות (קופסת ביקורת, שוחה), מה שמקשה על ההגעה לסתימה והטיפול בה. הסתימה קרובה לנקודות הגישה לצינורות (למשל, בתוך סיפונים, קרוב לקופסת הביקורת או לשוחת ביוב) ולכן קל מאוד להגיע אליה ולטפל בה.
חוסמת כמעט או את כל קוטר הצינור וגורמת להפרעה משמעותית למעבר מים דרכו. מפריעה למעבר המים, אך כאשר הזרם אינו חזק מדי, כלל לא יהיו סימנים של חסימה.
הגורמים החוסמים מאוד עיקשים וקשים מאוד לטיפול. הגורמים החוסמים יכולים להתנתק ממקומם בקלות יחסית.
רק אנשי מקצוע עם ידע וציוד מתאים יכולים לפתוח סתימה קשה. סתימה קלה ניתן לפתוח על ידי אמצעים ביתיים כאלו ואחרים, כגון הזרמת מים בזרם חזק, שימוש בפומפה רגילה או תכשירים כימיים לשימוש ביתי.

 

איך נוצרות סתימות קשות?

סתימות קשות לא נוצרות יש מאין ועל פי רוב הדבר נגרם בגלל שימוש לא נכון בקווי הביוב.

איך נוצרות סתימות קשות בדרך כלל? הנה מספר גורמים נפוצים:

✔️ שורשים – אם תשאלו כל בעל מקצוע בתחום מה גורם לסתימה מורכבת, שורשים יעלו במקום הראשון. אלו למעשה הסתימות הקשות ביותר, שמתרחשות בצנרת שמחוץ למבנים והן נובעות עקב חדירה איטית, הדרגתית וחמורה ביותר של שורשי עצים לתוך צינורות הביוב עד לחסימתם באופן מלא או כמעט מלא.

✔️ מגבונים – מגבונים פשוט לא זורמים טוב בצינורות הביוב וברגע שזורקים אותם לביוב הם נוטים ליצור מעין כדור שנתקע בדפנות וגורם לסתימה קשה מאוד.

✔️ פסולת שיפוצים – אבנים, גבס, בטון ואפילו שבבי עץ, אינם זורמים היטב בצינורות, מצטברים בנקודות מסוימות וגורמים לחסימה.

✔️ הזרמת שומן – שמן ומים לא מתערבבים וכשאר ההפרדה מתרחשת בתוך הצינורות בשל הזרמה של שומן לביוב, נגרמת סתימה רצינית מאוד.

✔️ חומרים אחרים – תחבושות היגייניות, שיערות, צעצועים קטנים של ילדים, ראשים של מסרקים ועוד, ברגע שהם מוצאים את דרכם לאסלה ולביוב, הדבר בעייתי מאוד.

 

פתיחת סתימה קשה

פתיחת סתימה קשה עקב פסולת שגרמה לחסימה בביוב

 

איך מזהים סתימה קשה?

כאשר מתרחשת סתימה קשה, הזרמה קלה של מים בצינורות הביוב מיד מעלה את המים ונגרמת הצפה.

המים יוצאים מהפתח הראשון שהם פוגשים בדרכם, בין אם מדובר בשוחת ביוב, קופסת הביקורת במקלחת או אפילו הכיורים, האמבטיה או השירותים עצמם.

ככל שמדובר במים שיוצאים מפתחים מרוחקים יותר בצנרת הביוב, כך יודעים שזוהי סתימה קשה יותר.

בנוסף, אם עולים מים מהביוב בו זמנית במספר מוקדים במבנה (למשל, במטבח, במקלחת ובחדר השירות) או במספר דירות, הרי שזהו גם רמז לכך שמדובר בסתימה לא פשוטה.

 

איך פותחים סתימות קשות בביוב?

אין סתימה שלא ניתן למצוא עבורה פתרון הולם, מורכבת ככל שתהיה. 

איך פותחים סתימות קשות בביוב, במטבח, במקלחת או בכל מקום אחר? הנה כמה אפשרויות:

1) פתיחת סתימה קשה עם כבל מאסטר/ספירלה חשמלית – שיטה זו מתאימה לפתיחת סתימות קשות בתוך מבנים. הכבל, שקרוי גם ספירלה, מוחדר לתוך הצינור כאשר הוא מצופה בשעריות קשיחות. סיבוב הכבל שמתבצע על ידי מנוע למעשה מפרק את הסתימה כאשר הוא בא איתה במגע ומנקה את דפנות הצינור.

2) פתיחת סתימה עם וואקום – בדיוק כפי שפומפה יוצרת וואקום שתפקידו לנתק את הסתימה ממקומה, כך איש המקצוע משתמש במכשיר מיוחד שיוצר וואקום חזק מאוד בצינורות ובצורה של "פולסים" פועל לניתוק הגורם החוסם ממקומו ושחרור הסתימה.

3) פתיחת סתימות קשות בלחץ מים גבוה – איך פותחים סתימות בלחץ מים גבוה? כאשר מדובר בסתימות קשות בתוך מבנים. ניתן להעביר בצינורות לחץ מים גבוה יחסית על מנת שזה ידחוף את הגורם החוסם וינתק אותו ממקומו.

אם מדובר בצנרת הראשית יותר של המבנה, לא ניתן להשתמש באמצעים שתוארו עד כה ויש להזמין שירותי ביובית לפתיחת סתימות קשות. גם הביובית מזרימה לחץ מים אדיר וביחד עם דיזה מתאימה יכולה להסיר כל חסימה, קשה ככל שתהיה, ודאי אם מדובר בביובית קומבי.

מכל שלעיל אתם יכולים להבין כי התשובה לשאלה איך פותחים סתימה קשה עם ביובית או אינסטלטור? תלויה במקום שבו היא ממוקמת. כל עוד מדובר בצנרת ביוב שנמצאת בתוך המבנה, אינסטלטורים הם הישות המקצועית לטפל בכך.

איך מטפלים בסתימות מורכבות בביוב בצנרת שיוצאת מהמבנה לכיוון הצנרת הראשית של הרשות המקומית? זה כבר שמור לצוותי הביובית, שלהם הכלים, הידע והניסיון לטפל במקרים מורכבים שכאלו.

 

האם ניתן לפתוח סתימה קשה לבד באופן עצמאי?

אנשים רבים רוצים לדעת האם ניתן לפתוח סתימות קשות לבד באופן עצמאי ובכך  לחסוך את התשלום לאיש המקצוע.

ובכן, אם מדובר בסתימה קלה, אתם בהחלט מוזמנים לנסות לפתוח אותה בעצמכם תוך שימוש בפומפה, החדרת חוט ברזל לתוך הצנרת (בזהירות!) או להשתמש בתכשירים כימיים (בזהירות ולפי הוראות השימוש!).

אך אם מדובר בסתימה מורכבת, חבל על המאמץ והסיכון שאתם לוקחים על עצמכם. אינסטלטורים וחברות ביובית מסוגלים לבצע את הטיפול בסתימות קשות, כל אחד בתחומם, במהירות ובשיטות מתקדמות מבלי לגרום לנזק כלל וכלל.

 

פתיחת סתימות קשות

יש לכם סתימה קשה ביוב? צרו קשר ונשמח לסייע! – ביובית בזול

 

איך מונעים סתימות קשות בצנרת ובביוב?

התשובה לשאלה איך מונעים סתימות קשות בצנרת ובביוב היא באמצעות שימוש נכון.

למשל, אל תזרימו או תחדירו אל קווי הביוב שלכם חומרים שהם לא אמורים לטפל בהם.

במידת הצורך התקינו בור שומן שילכוד את השומנים וימנע מהם להגיע אל הביוב והזמינו שירותי ביובית לניקוי תדיר של קווים בעייתיים למניעת הסתימה הקשה הבאה.

 

פתיחת סתימות קשות – כמה זה אמור לעלות לכם?

אז כמה עולה לפתוח סתימה מורכבת בצנרת? הדבר תלוי בעד כמה חמורה הסתימה וגם במיקום שלה. מחיר פתיחת סתימות ביוב קשות יהיה יקר יותר כאשר עולה הצורך לשלוח אל השטח ביובית ולא ניתן לפתוח אותן באמצעים אחרים.

בכל מקרה, אצלנו בביובית בזול תמצאו מחירים נוחים והוגנים גם במקרים האלה והנה טווחי המחירים הממוצעים שלנו:

מחירון פתיחת סתימות קשות מחיר ממוצע
כמה יעלה לפתוח סתימה מורכבת בחצר החל מ- 650 ₪
פתיחת סתימה עם ספירלה חשמלית החל מ- 550 ₪
מחיר טיפול בסתימה קשה בביוב בלחץ מים גבוה החל מ- 650 ₪
כמה עולה לפתוח סתימה עם ביובית החל מ- 650 ₪
מחיר פתיחת סתימה קשה בביוב בבניין החל מ- 700 ₪
עלות שאיבת פסולת ביתית לפתיחת סתימה החל מ- 700 ₪

 

פתיחת סתימות קשות מעולם לא הייתה פשוטה יותר. פשוט צלצלו אלינו לביובית בזול ונשמח לעזור גם לכם.

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך