אזורי שירות
שאיבת מים ממרתפים
שתף
20 מרץ 2023

שאיבת מים במרתף חיונית במקרים בהם הצפה פתאומית עלולה להפוך לסכנה ממשית לציוד שנמצא בתוכו – ואפילו לסכנת חיים!

אנחנו בחברת "ביובית בזול" מגיעים עד אליכם עם הביובית שלנו וכל הציוד המתאים, כדי לשאוב במהירות וביעילות את כל המים שמציפים את המרתף שלכם.

שירות שאיבת מים ממרתפים יכול למנוע נזקים משמעותיים לרכוש וכן סכנות תברואתיות ובטיחותיות. איך אנחנו שואבים את המים, למה ביובית נמוכה היא המתאימה ביותר לפעולה וכמה כל זה יעלה לכם, על שאלות אלו ואחרות נענה מיד.

 

שאיבת מים ממרתף

 

הסיבות למצב של מים במרתף

הסיבות השכיחות להימצאות של מים במרתפים כוללות:

#1 דליפות בצנרת – במצבים שבהם הצינורות סדוקים.

#2 גשמים כבדים שחודרים דרך המבנה – דליפות כאלה עלולות להתרחש גם במצבים של גשם כבד, כשקיימים סדקים בקירות – ולגרום להצפות. במקרים מסוימים, מים עשויים להיכנס למרתף דרך סדקים או חורים בבסיס או בקירות, ובמקרה זה יהיה צורך לאטום או לתקן אזורים אלה כדי למנוע חדירת מים נוספת.

#3 הצפות של מי ביוב – זה קורה בעיקר כשהצנרת נסתמת בגלל הצטברות של לכלוך ופסולת שהושלכה לפתחי הביוב במקום לפח האשפה, או כשצומחים שורשים בתוך צנרת הביוב וחוסמים את מעבר מי השופכין.

ניתן לשאוב מים מהמרתף באמצעות ציוד ייעודי מסוגים שונים, לרבות משאבות טבולות, שואבי אבק רטובים ומשאבות סטנדרטיות.

משאבות טבולות משמשות בדרך כלל לכמויות גדולות יותר של מים, כגון אלו הנגרמות משיטפונות או גשם כבד. משאבות אלו מיועדות להצבה ישירות למים ויכולות לשאוב כמויות גדולות של מים במהירות וביעילות.

משאבות בור הן סוג נוסף של ציוד נפוץ המשמש לשאיבת מים ממרתפים. משאבות אלו מותקנות בדרך כלל בבור או אגן בקומת המרתף ונועדו לשאוב עודפי מים תוך כדי הצטברותם. משאבות בור משמשות לרוב באזורים עם מפלס מי תהום גבוה או בבתים המועדים להצפות.

 

ביובית נמוכה לשאיבת מים במרתפים

 

חשוב להקפיד על שאיבה בצורה יעילה ובטוחה

ללא קשר לסוג הציוד בו נעשה שימוש, חשוב להקפיד על שאיבת המים בצורה בטוחה ויעילה. זה עשוי לדרוש שימוש בצינורות או ציוד אחר כדי לכוון את המים הרחק מהבית או למערכת ניקוז.

כמו כן, חשוב לוודא שימוש נכון ובטוח בציוד. זה עשוי לכלול מעקב אחר הנחיות היצרן, שימוש בציוד בטיחות מתאים, והבטחה שכל הציוד החשמלי מוארק כהלכה.

בנוסף לשאיבת המים, חשוב לתת מענה לכל נזק שאולי נגרם מהמים. זה עשוי לכלול הסרת חומרים פגומים, כגון שטיחים וקירות גבס, וייבוש האזור הפגוע כדי למנוע צמיחת עובש וסכנות בריאותיות אחרות.

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להזמין חברת שיקום נזקי מים מקצועית שתטפל בתהליך הניקיון והשיקום. לחברות אלו יש את המומחיות והציוד הדרושים לטיפול בטוח ויעיל בנזקי מים ויכולות לסייע במניעת נזקים נוספים לרכוש.

לסיכום, שאיבת מים ממרתף היא משימה חשובה הדורשת את הציוד, הטכניקות ואמצעי הבטיחות המתאימים. על ידי טיפול במקור המים, שימוש בציוד המתאים וטיפול בכל נזק שנגרם מהמים, בעלי בתים יכולים לנהל ביעילות את נזקי המים ולהגן על רכושם ובריאותם.

 

שאיבה במרתפים

 

שיטות לשאיבת מים ממרתפים

מים שמצטברים במרתף יכולים, כאמור, להפוך לסכנת חיים ומעבר לכך הם עלולים לגרום לנזקים קשים לציוד, לכן חשוב לשאוב אותם במינימום זמן ואת זה ניתן לעשות רק בעזרת ציוד ייעודי.

כדי להצליח לייבש כמה שיותר מהר את המרתף המוצף במים, אנחנו בביובית בזול נתאים את שיטת השאיבה לתנאים בשטח.

אלו הן שתי הדרכים המובילות שבעזרתם אפשר לשאוב מים ממרתפים:

#1 ביובית נמוכה – שאיבת מים ממרתפים עם ביובית קטנה ונמוכה רלוונטית במקרים שבהם ניתן להגיע עם הביובית מהסוג הזה למתחם קרוב מספיק אל המרתף, כך שאפשר לשאוב את המים מתוכו באמצעות צינור. במצב כזה, שאיבת ההצפה דומה למדי לכל מקרה אחר שבו שואבים מים עם ביובית, והם מגיעים דרך הצינורות שלה אל תוך מיכלית האחסון.

#2 משאבה טבולה – שאיבת מים ממרתף עם משאבה טבולה תתאים במצבים שבהם אין גישה טובה מספיק לביובית, לרבות לביובית נמוכה, עד למקום ההצפה עצמו. גם אם צינורות הביובית עשויים להגיע עד למרתף או לקרבתו, חשוב לייעל את העבודה עד כמה שניתן כדי לקצר את משך השאיבה ולפעמים רק משאבה טבולה יכולה לעשות זאת.

באמצעות משאבה טבולה, שמסוגלת לשאוב מים ולהעביר אותם אל מחוץ למבנה, ולעתים בשילוב של שתי השיטות גם יחד, ניתן להשיג את מקסימום התועלת מפעולת השאיבה ולייבש את המרתף המוצף במהירות.

 

האם אפשר לשאוב מים ממרתף לבד?

שאיבה של הצפת מים או מי ביוב, חייבת להיעשות באמצעות המכשור המתאים ולמעשה אפשרית רק בעזרת ציוד ייעודי לשאיבה. לא ניתן לעשות את הפעולה הזאת בצורה עצמאית ויותר מזה – רק ביובית מתאימה לפעולת השאיבה של ההצפה ולפעמים יהיה צורך בשילוב של משאבה טבולה, מכשירים שגם לאינסטלטור אין את האפשרות להציע אותם.

חשוב לציין שמלבד היכולת שלנו בביובית בזול להציע את שאיבת המים מהמרתף שלכם במינימום זמן ובבטיחות מקסימלית, אנחנו גם בעלי רישיון של קבלן ביוב מורשה. רישיון זה מאפשר לנו לא רק לשאוב מים או ביוב בכמויות גדולות באמצעות ביובית, אלא גם להעביר את השפכים שנשאבו אל אתרי הטמנה מורשים.

כל הפעולות הללו יכולות להתבצע רק אם יש את הציוד הרלוונטי ואת הרישיונות המתאימים לביצוע הפעולה כחוק, לכן חשוב שלא להמתין ולנסות לייבש את ההצפה במרתף, כי זה עלול להחמיר את המצב – אל תחכו, הזמינו מאיתנו את שירותי שאיבת המים מהמרתף שלכם.

 

מניעה היא המפתח בעצם!

חשוב לציין שמניעה היא המפתח כאשר מדובר בהצפה במרתף. בעלי בתים יכולים לנקוט במספר צעדים כדי להפחית את הסיכון לנזקי מים במרתפים שלהם, כולל התקנת משאבת בור, הקפדה על ניקוז נאות מסביב לבית לרבות ניקוי קבוע של קווי הניקוז ובפרט המרזבים, עוד לפני שעונת הגשמים מתחילה – וכן איטום סדקים או חורים בבסיס או בקירות.

תחזוקה שוטפת של ציוד כגון משאבות בור ומערכות ניקוז חשובה אף היא, על מנת להבטיח שהם פועלים בצורה תקינה ויעילה.

בנוסף לגורמים טבעיים להצפות במרתף, ישנם גם מקרים בהם טעות אנוש יכולה לתרום לנזקי מים, ביניהם:

#1 השארת ברז פועל  – שיכולה לגרום לזליגה של מים מהכיור שבמרתף, במיוחד אם הוא סתום – ולגרום להצפה.

#2 התפרצות של מים ממכשירי חשמל שלא תוקנו בזמן – אי תחזוקה נכונה של מכשירים חשמליים שפועלים עם מים, כמו מכונות כביסה או מחממי מים, עלולים להוביל לנזקים ולהתפרצות של מים במהירות ובכמות גדולה אל תוך המרתף.

#3 השלכת פסולת לפתחי הביוב במקום לפח – זריקת מגבונים לחים לאסלה, ריקון שמני בישול לכיור המטבח ופעולות דומות של השלכת לכלוך ופסולת יום יומית אל פתחי ביוב ולא למקום הנכון, כלומר אל פח האשפה, יכולה לגרום להצטברות של לכלוך בצנרת, שגורמת לחסימות במערכת הביוב ומפה הדרך קצרה להצפת מי ביוב במרתף.

חשוב לבעלי בתים לנקוט בצעדים למניעת בעיות מסוג זה, כולל בדיקה שוטפת של מכשירי חשמל ומתקנים, עירנות בכל הקשור לנזילות קטנות של מים, ריחות לא נעימים שעולים מפתחי הביוב וטיפול מידי בכל בעיה שמתעוררת.

באופן כללי, תהליך שאיבת המים ממרתפים עשוי להיות גוזל זמן ויקר. עם זאת, על ידי נקיטת אמצעים יזומים למניעת נזקי מים וטיפול מידי בכל בעיה שמתעוררת, בעלי בתים יכולים להפחית את הסיכון להצפה במרתף ולהגן על רכושם ובריאותם.

כאשר מתמודדים עם הצפה במרתף, בעלי בתים צריכים לנקוט בפעולה מיידית כדי לטפל בבעיה. זה כולל כיבוי החשמל לאזור הפגוע כדי למנוע סכנות חשמליות, הסרת מים עומדים באמצעות שואב או משאבה רטובים, וייבוש החלל באמצעות מאווררים או מסיר לחות.

 

מחיר שאיבת מים ממרתף

שאיבת מים ממרתף או מקלט היא פעולה שחייבת להתבצע במהירות וביעילות רבה, לכן אנחנו שולחים את הביובית הנמוכה שלנו לקריאות מהסוג הזה וזמינים מסביב לשעון – אסור להתעכב בטיפול בבעיות של הצפה במרתף וחשוב לשאוב את המים במינימום של זמן.

אנחנו בביובית בזול מציעים שירותי שאיבה עם ביובית ומגוון עבודות ביוב במרתפים ובכל מקום אחר, במחירים משתלמים במיוחד.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם מהעלויות של כמה משירותי הביובית שנדרשים מעת לעת, כאשר קיימת הצפה במרתף:

שאיבת מים ממרתפים ושירותי ביוב נוספים  מחיר ממוצע לשירות
 עלות שאיבת הצפה עם ביובית קטנה ונמוכה החל מ- 850 ₪
מחיר שטיפה וניקוי של קווי ניקוז החל מ- 550 ₪
עלות שטיפת מרזב החל מ- 550 ₪
מחיר שחרור סתימת ביוב החל מ- 650 ₪
עלות צילום ביוב לאיתור נזקים וחסימות בצנרת החל מ- 850 ₪
מחיר פינוי שפכים לאחר שאיבת ביוב החל מ- 550 ₪
עלות התקנת משאבה טבולה למרתף בבית החל מ- 1800 ₪

 

שאיבת מים ממרתפים עם חברה מקצועית

אם ההצפה גדולה, ייתכן שיהיה צורך להזמין חברה מקצועית לשיקום נזקי מים שתסייע בתהליך הניקיון והייבוש. לנו בביובית בזול יש ציוד ומומחיות מיוחדים כדי להבטיח שכל המים והלחות יוסרו ביעילות מהחלל, מה שמפחית את הסיכון לצמיחת עובש ובעיות אחרות.

כמו כן, חשוב לבעלי בתים ליצור קשר עם חברת הביטוח שלהם בהקדם האפשרי כדי לדווח על נזקי המים ולקבוע אם הם מכוסים במסגרת הפוליסה שלהם. פוליסות מסוימות עשויות לכסות את העלות של שיקום ותיקוני נזקי מים, אך חשוב לעיין בפוליסה ולהבין כל מגבלה או אי הכללה.

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לבצע תיקונים או שדרוגים של מערכת האינסטלציה או הניקוז של הבית כדי למנוע הצפות עתידיות. זה עשוי לכלול התקנת התקן למניעת זרימה חוזרת למניעת גיבויי ביוב, החלפת צינורות ישנים או פגומים, או שיפור הדירוג והניקוז ברחבי הבית.

על ידי נקיטת אמצעים יזומים למניעת הצפה במרתף וטיפול בכל בעיה מיידית, בעלי בתים יכולים להגן על רכושם ובריאותם ולהימנע מהתהליך היקר והגוזל של שאיבת מים מהמרתפים שלהם.

 

לקריאה נוספת: הצפת מים בבניין

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך