אזורי שירות
איך למנוע את ההצפה הבאה?
שתף
09 מאי 2021

נמאס לכם שהבית מוצף לעיתים תכופות? לא יודעים מה עושים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נעזור לכם לעשות קצת סדר בבלגן.

מה עשוי לגרום להצפה בבית?

ברוב המקרים, הצפה בבית עלולה להיגרם כתוצאה מסתימה קשה ומורכבת בביוב, שגורמים לחסימה בנתיב ניקוז המים לביוב ותזדקקו לשירותי שטיפת קווי ניקוז. במצב כזה, המים לא יוכלו להתנקז ופשוט יעלו ויצופו בתוך הבית, תוך שהם יוצאים מנקודות הביוב השונות וזורמים לכל עבר. חוויה לא נעימה במיוחד, בלשון המעטה.

בדרך כלל, סתימה בביוב נגרמת דווקא כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו, שגורמת לתקלות מורכבות בקו הביוב , כשהנפוצה שבהן היא סתימה מורכבת. התנהלות לא תקינה זו כוללת השלכה של פסולת לא מתכלה לאסלה, לכיור ולאמבטיה, פסולת שפשוט יורדת לבור הביוב, חונה בו וגורמת לסתימה מורכבת.

כשאנחנו אומרים פסולת לא מתכלה אנחנו מתכוונים למגבונים לחים, תחבושות היגייניות ועוד מוצאי היגיינה כאלה ואחרים שפשוט לא מתפרקים וגורמים לסתימה. בנוסף, השלכת מזון לכיור עשויות לגרום לסתימה קשה, בין השאר הכוונה לשאריות מזון קשות, קפה ושמן הטיגון שבו אנחנו משתמשים.

מה עושים כשיש הצפה בבית?

במידה ואתם מזהים הצפה בבית, זה הזמן שלכם לבצע כמה פעולות מהירות שימנעו כמה שיותר את הנזק לתשתית הבית ותשמור על בריאותכם. תחילה, אנחנו ממליצים לכם לגשת ללוח החשמל ולהוריד את המפסק הראשי בלוח, מפני שהמגע של המים עם תשתית החשמל בבית עלולה להציב אתכם בסכנת התחשמלות.

לאחר מכן, זה הזמן להציל את התכולה שלכם על מנת למזער את הנזק ככל שניתן, פנו את מכשירי החשמל כמה שיותר מהר מהבית, על מנת שאלה לא ינזקו כתוצאה מהמגע עם המים. לאחר מכן, הוציאו את השטיחים ואת רהיטי העץ, שכן הנזק שעלול להיגרם להם יכול להיות בלתי הפיך.

איך מונעים את ההצפה הבאה?

על מנת למנוע את ההצפה הבאה בבית שלכם, אנחנו ממליצים לכם להקפיד על התנהלות נכונה עם מערכת הביוב שלכם. תחילה, פשוט הימנעו מהשלכת מגבונים ותחבושות היגייניות לאסלה, מדובר בהרגל לא טוב שיכול לגרום לתקלות רבות. במידה ויש לכם ילדים קטנים בבית, שמרו על מכסה האסלה סגור על מנת שהם לא ישליכו בשוגג דברים לאסלה.

אל תשליכו פסולת מזון קשה לכיור שלכם, בטח ובטח אם אין לכם מסננת בנקודת הניקוז של הכיור. המזון הזה יחדור לצנרת הביוב ופשוט יסתום אותה עם הזמן. גם את שמן הטיגון אנחנו ממליצים לכם שלא להשליך לכיור, הוא יכול לגרום לסתימות קשות של פסולת ושומן. כשאתם מסיימים לטגן, המתינו שהשמן יתקרר, שפכו אותו לתוך שקית וזרקו אותה לזבל.

גרים בדירת גן או בית פרטי? אנחנו ממליצים לכם לתחזק את הגינה ולגזום מידי פעם את שורשי העצים. במידה והם יחדרו לצנרת הביוב, הם עלולים לגרום לסתימה קשה ומי הביוב פשוט יציפו את הבית שלכם.

 

icon
דילוג לתוכן
צרו קשר רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך