אזורי שירות
עמוד הבית תיקון צנרת בבית משותף

תיקון צנרת בבית משותף

המגורים בבית משותף מחייבים אתכם לעבוד בשיתוף פעולה עם שאר הדיירים. אומנם לא פעם יכולות להתעורר מחלוקות, אך בסופה של הדרך צריך להגיע להסכמות.

האינטרס של כל מי שמתגורר בבניין יהיה לנסות לשפר את איכות החיים עד כמה שאפשר. ברגע שרואים שיש אינטרס משותף לצעוד איתו קדימה יהיה אפשר להגיע להבנות מספקות.

אך מה קורה כאשר ישנה תקלה בצנרת המחייבת מכם מענה מהיר? זוהי בוודאי שאלה שתעסיק אתכם לאורך השנים יותר מפעם אחת.

הרי ככל שהבניין יהיה יותר ישן, כך צפויות להופיע להן כל מיני בעיות שיטרידו אתכם בהקשר הזה. בעוד בדירה הפרטית שלכם תוכלו להחליט החלטות לבד – בהקשר של הצנרת המשותפת המצב שונה.

באתר ביובית החלטנו להרים את הכפפה כדי להסביר לכם בדיוק מה עומד לקרות בהקשר הזה. אין סיבה שתעשו בחירה שעשויה להביא איתה יותר נזק מאשר תועלת בהסתכלות על השורה התחתונה.

טכנאי מתקן צנרת

מדוע נוצרות בעיות בצנרת בבית משותף?

 

יכולות להיות סיבות רבות שיגרמו לכך שתמצאו את עצמכם במצב שבו הצנרת עושה בעיות. תיקון צנרת בבית משותף קורה לעיתים שכיחות, בעיקר אם הצנרת ישנה.

צנרת ישנה נשחק במהירות, דבר שלא תוכלו לעשות איתו דבר מלבד להשלים עם המציאות. תיקון צנרת ביוב בבית משותף יכול לקרות גם בגלל נזקים פיזיים שנגרמים מחוסר תשומת לב.

מספיק חוסר תשומת לב מצד אחד הדיירים כדי שייווצר נזק לצנרת בבניין כולו. הסיבות להיווצרות הבעיות בצנרת הן רבות, קשה מאוד לשים את האצבע על הסיבה האפשרית.

כאשר אתם מתמודדים עם בעיה בצנרת הביוב של הבניין יהיה עליכם לתקן אותה. לאחר מכן תנסו להבין את הסיבה שבגללה נוצרה בעיה בצנרת עצמה. כ

כה תהיה לכם היכולת למנוע מצב שבו אותה בעיה תחזור על עצמה שוב בעתיד הקרוב.

 

האם נדרשת הסכמה מצד כל הדיירים?

 

לכל דייר יש את השיקולים שלו כאשר בוחנים את העניין של תיקון צנרת בבית משותף.

יש כאלה שבכלל לא מתגוררים בבניין אלא רק משכירים את הדירה לאנשים אחרים. בנוסף להם יש את אלה שהעניין לא מטריד אותם, הם בעיקר מסתכלים על העניינים בדירה שלהם.

קשה להשיג הסכמה של כל הדיירים, תמיד יהיה דייר אחד שיהיו לו את החוקים שלו בהקשר הזה. במרבית המקרים כדי לבצע פעולות בחופשיות בבית משותף ישנו צורך לרוב של 2/3 מדיירי הבניין.

בסיטואציה שבה רוב הדיירים מסכימים לבצע את התיקון לא אמורה להיות בעיה. אם אחד מהדיירים מערים קשיים על ביצוע התיקון יהיה ניתן להעביר את העניין לערכאות מתקדמות.

עם זאת נזכיר שוב כי המטרה הבסיסית של הדיירים בבניין תהיה בדיוק אותה המטרה. ברגע שמציבים אותה מול העיניים לא אמורה להתעורר בעיה.

אף אחד מהדיירים לא ירצה כי הבניין כולו יוצף בגלל אותה בעיה בצנרת המשותפת בבניין.

 

מי אחראי לבצע את התשלום על העבודה?

 

במקרה של התשלום נדרשת היכולת להבחין במיקום שבו מתרחשת הבעיה.

אם מדובר על צינור שנמצא בדירה של אחד הדיירים, האחריות לבצע את התיקון מוטלת עליו.

כתוצאה מכך גם התשלום על ביצוע העבודה אמור להתבצע על ידי אותו דייר. חשוב שהדייר יבצע את התיקון בזמן הנכון בשביל למנוע התפשטות של הבעיה.

אם הצנרת נמצאת באזור ששייך לבניין כולו, האחריות על ביצוע העבודה מוטלת על ועד הבית. אם ישנה חברת אחזקה שאחראית על הבניין היא זאת שתבצע את העבודה.

כספי הועד הם כספים שנאספים מכלל הדיירים בכל שנה מחדש. אם ישנו צורך ישנה אפשרות לאסוף כספים במיוחד כדי לבצע את התיקון הנקודתי הזה.

אם ישנה מחלוקת לגבי המיקום של הצנרת יהיה אפשר לקרוא לאיש מקצוע מנוסה. הוא יקבע היכן ממוקמת הצנרת ומי אחראי לבצע את התיקון של הבעיה. 

 

הליך התיקון שלב אחר שלב

 

בשלב הראשון בודקים מהיכן מגיעה הבעיה כדי שיהיה אפשר לקבוע מי אחראי על ביצוע ההליך. אם התקלה מגיעה מכיוון אחת הדירות, האחריות תהיה מוטלת על הדייר באותה דירה.

מצד שני אם הצנרת נמצאת באזור המשותף, האחריות תהיה מוטלת על הוועד של הבניין.

בשלב השני יהיה אפשר לבחור את איש המקצוע שיבצע את העבודה. תיקון צנרת בבית משותף זה לא דבר של מה בכך, לכן חובה לבחור את האדם המתאים.

תחפשו אינסטלטור שמומחה בתיקון צנרת, כך תוכלו להיות רגועים שתשיגו את מבוקשכם.

בשלב השלישי האינסטלטור יגיע אליכם לבית המשותף כדי לבחון את הסיבה לבעיה.

כל פעם יכולה להיות בעיה אחרת, והתיקון גם משתנה בהתאם. רק אחרי בדיקה יסודית יהיה אפשר לבחור את המסלול הנכון לצעוד בו בהקשר הזה.

בשלב הרביעי והאחרון אותו איש מקצוע שבחרתם יבצע את התיקון הלכה למעשה. תיקון צינור ביוב בבית משותף אמור להיעשות על המקום, תוך כמה שעות בלבד.

עם זאת יכולים להיות מקרים שבהם ההליך יתארך מעבר לסטנדרט הממוצע.

 

כמה עולה תיקון צנרת בבית משותף?

 

המחיר של תיקון צנרת בבית משותף נקבע בהתאם לאופי הבעיה שאיתה מתמודדים. מצד אחד יכולות להיות בעיות פשוטות, כאלה שיהיה קל לתקן אותן.

מצד שני יכולות להיות בעיות מורכבות מאוד, כאלה שמחייבות ידע ומקצועיות רבה. המחיר נע ברוב המקרים בין 300 ש"ח עד 800 ש"ח, כדאי לקבל הצעת מחיר מסודרת טרם ביצוע העבודה.

עם זאת יכולים להיות מקרים שבהם המחיר יעלה מעבר לסטנדרט הנקוב פה. לכל איש מקצוע יש את היכולת לקבוע את המחיר שאותו הוא רואה לנכון בגין תיקון צינור ביוב בבית משותף.

השוואת מחירים בין אינסטלטורים יכולה לאפשר לכם לקבל את הבחירה הנכונה לפי הצעת המחיר.

שירותים נוספים שאנחנו מציעים:

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3308189

    icon
    רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
    אנחנו זמינים עבורך