אזורי שירות
עמוד הבית תיקון צנרת בבית משותף – החלפת צנרת בבניין

תיקון צנרת בבית משותף – החלפת צנרת בבניין

תיקון או החלפת צנרת בבניין משותף נחשבת למשימה מאוד מורכבת שרק קבלני ביוב יודעים לבצע כמו שצריך. העבודה צריכה להתבצע באופן מדויק ועל פי תקנים מחמירים, על מנת שהצינורות החדשים יחזיקו מעמד שנים רבות קדימה.

ביובית בזול מספקת שירותים בתחום הביוב ומתמחה בפרויקטים מהסוג הזה ונשמח לבצע אותו עבורכם. השירותים שלנו ניתנים בפריסה רחבה, המחירים שלנו נוחים ואנחנו זמינים בשבילכם מתי שתצטרכו.

 

החלפת צנרת בבניין משותף

 

המגורים בבית משותף מחייבים אתכם לעבוד בשיתוף פעולה עם שאר הדיירים. אומנם לא פעם יכולות להתעורר מחלוקות, אך בסופה של הדרך צריך להגיע להסכמות.

האינטרס של כל מי שמתגורר בבניין יהיה לנסות לשפר את איכות החיים עד כמה שאפשר. ברגע שרואים שיש אינטרס משותף לצעוד איתו קדימה יהיה אפשר להגיע להבנות מספקות.

אך מה קורה כאשר ישנה תקלה בצנרת המחייבת מכם מענה מהיר? זוהי בוודאי שאלה שתעסיק אתכם לאורך השנים יותר מפעם אחת.

הרי ככל שהבניין יהיה יותר ישן, כך צפויות להופיע להן כל מיני בעיות שיטרידו אתכם בהקשר הזה. בעוד בדירה הפרטית שלכם תוכלו להחליט החלטות לבד – בהקשר של הצנרת המשותפת המצב שונה.

בביובית בזול החלטנו להרים את הכפפה כדי להסביר לכם בדיוק מה עומד לקרות בהקשר הזה. אין סיבה שתעשו בחירה שעשויה להביא איתה יותר נזק מאשר תועלת בהסתכלות על השורה התחתונה.

 

מדוע נוצרות בעיות בצנרת בבית משותף?

יכולות להיות סיבות רבות שיגרמו לכך שתמצאו את עצמכם במצב שבו הצנרת עושה בעיות. תיקון צנרת בבית משותף קורה לעיתים שכיחות, בעיקר אם הצנרת ישנה.

צנרת ישנה נשחק במהירות, דבר שלא תוכלו לעשות איתו דבר מלבד להשלים עם המציאות. תיקון צנרת ביוב בבית משותף יכול לקרות גם בגלל נזקים פיזיים שנגרמים מחוסר תשומת לב.

מספיק חוסר תשומת לב מצד אחד הדיירים כדי שייווצר נזק לצנרת בבניין כולו. הסיבות להיווצרות הבעיות בצנרת הן רבות, קשה מאוד לשים את האצבע על הסיבה האפשרית.

כאשר אתם מתמודדים עם בעיה בצנרת הביוב של הבניין יהיה עליכם לתקן אותה. לאחר מכן תנסו להבין את הסיבה שבגללה נוצרה בעיה בצנרת עצמה. כ

כה תהיה לכם היכולת למנוע מצב שבו אותה בעיה תחזור על עצמה שוב בעתיד הקרוב.

 

החלפת צנרת בבניין משותף לעומת תיקון של קו הביוב

בתחום עבודות הביוב ניתן לציין שתי משימות שנחשבות למורכבות מאוד והן החלפת צנרת בבניין משותף או תיקון של קו הביוב. אפשרות התיקון נחשבת למעט יותר פשוטה אך עדיין מסובכת והיא נועדה להחזיר את הצנרת לעבודה תקינה, מבלי שצריך להחליף אותה לגמרי.

פעולות תיקון צנרת ביוב בבית משותף יכולות לכלול שטיפה של קו הביוב באמצעות ביובית, פתיחת סתימות מורכבות בלחץ מים וגם תיקון צינור ביוב שבור מחלקו הפנימי והתקנת שרוולים על ידי רובוטים בשלט רחוק.

פעולת ההחלפה נדרשת במקרים מורכבים יותר שבהם אף אחת מהפעולות שציינו אינה יכולה לעזור והיא כוללת לא רק החלפה של כל הצינורות, אלא גם ביצוע חיבור חדש לצנרת הביוב הראשית של הרשות המקומית.

 

החלפת צנרת בבניין משותף

 

איזה תקלות מחייבות החלפה של צנרת הביוב בבניין משותף?

אם תשאלו קבלני ביוב מתי צריך להחליף צנרת ביוב בבניין משותף, הם יאמרו לכם שהדבר מתבקש ממש כשאין ברירה ורק כשמדובר בתקלה ממש חמורה. הנה כמה תקלות נפוצות שבגללן מומלץ להחליף את מערכת הביוב בבניין:

✔️ צינורות רקובים ושבורים – הדבר מתרחש עם הזמן וכאשר מתגלה שמדובר בנקודות רבות מידי לאורך הצנרת, רק החלפה של כל הקו תעזור.

✔️ חדירה מסיבית של שורשים לצנרת הביוב – בחלק מהמקרים  ניתן להסיר שורשים שחדרו לביוב עם ביובית ודיזה מיוחדת לקיצוץ שורשים. כאשר פעולה זו נכשלת עקב שורשים עבים וקשים מידי ניתן להחליף את המקטע הסתום, אך אם השורשים כבר התקדמו לאורך כל הצנרת או למספר מוקדים, יש להחליף את כולה.

✔️ צנרת ביוב לקויה – זה יכול להתרחש בבניינים משותפים חדשים וישנים גם יחד, עקב ליקויי בנייה או תזוזה טבעית של הקרקע, מה שגורם לצינורות לא להיות בשיפועים המיטביים ולצורך להחליפם.

מעבר לזאת, החלפת קו ביוב בבניין משותף מתבקשת לפעמים גם כאשר אין תקלה מסוימת, אך הצנרת עצמה צפויה שלא לעמוד בעומסים לאחר שינויים כאלו ואחרים במבנה, כדוגמת תוספות בנייה.

 

האם נדרשת הסכמה מצד כל הדיירים?

לכל דייר יש את השיקולים שלו כאשר בוחנים את העניין של תיקון צנרת בבית משותף. יש כאלה שבכלל לא מתגוררים בבניין אלא רק משכירים את הדירה לאנשים אחרים. בנוסף להם יש את אלה שהעניין לא מטריד אותם, הם בעיקר מסתכלים על העניינים בדירה שלהם.

קשה להשיג הסכמה של כל הדיירים, תמיד יהיה דייר אחד שיהיו לו את החוקים שלו בהקשר הזה. במרבית המקרים כדי לבצע פעולות בחופשיות בבית משותף ישנו צורך לרוב של 2/3 מדיירי הבניין.

בסיטואציה שבה רוב הדיירים מסכימים לבצע את התיקון לא אמורה להיות בעיה. אם אחד מהדיירים מערים קשיים על ביצוע התיקון יהיה ניתן להעביר את העניין לערכאות מתקדמות.

עם זאת נזכיר שוב כי המטרה הבסיסית של הדיירים בבניין תהיה בדיוק אותה המטרה. ברגע שמציבים אותה מול העיניים לא אמורה להתעורר בעיה.

אף אחד מהדיירים לא ירצה כי הבניין כולו יוצף בגלל אותה בעיה בצנרת המשותפת בבניין.

 

מי אחראי לבצע את התשלום על העבודה?

במקרה של התשלום נדרשת היכולת להבחין במיקום שבו מתרחשת הבעיה. אם מדובר על צינור שנמצא בדירה של אחד הדיירים, האחריות לבצע את התיקון מוטלת עליו.

כתוצאה מכך גם התשלום על ביצוע העבודה אמור להתבצע על ידי אותו דייר. חשוב שהדייר יבצע את התיקון בזמן הנכון בשביל למנוע התפשטות של הבעיה.

אם הצנרת נמצאת באזור ששייך לבניין כולו, האחריות על ביצוע העבודה מוטלת על ועד הבית. אם ישנה חברת אחזקה שאחראית על הבניין היא זאת שתבצע את העבודה.

כספי הועד הם כספים שנאספים מכלל הדיירים בכל שנה מחדש. אם ישנו צורך ישנה אפשרות לאסוף כספים במיוחד כדי לבצע את התיקון הנקודתי הזה.

אם ישנה מחלוקת לגבי המיקום של הצנרת יהיה אפשר לקרוא לאיש מקצוע מנוסה. הוא יקבע היכן ממוקמת הצנרת ומי אחראי לבצע את התיקון של הבעיה.

 

הליך תיקון צנרת בבניין שלב אחר שלב

בשלב הראשון בודקים מהיכן מגיעה הבעיה כדי שיהיה אפשר לקבוע מי אחראי על ביצוע ההליך. אם התקלה מגיעה מכיוון אחת הדירות, האחריות תהיה מוטלת על הדייר באותה דירה. מצד שני אם הצנרת נמצאת באזור המשותף, האחריות תהיה מוטלת על הוועד של הבניין.

בשלב השני יהיה אפשר לבחור את איש המקצוע שיבצע את העבודה. תיקון צנרת בבית משותף זה לא דבר של מה בכך, לכן חובה לבחור את האדם המתאים. תחפשו איש מקצוע מומחה בתיקון צנרת, כך תוכלו להיות רגועים שתשיגו את מבוקשכם.

בשלב השלישי איש המקצוע יגיע אליכם לבית המשותף כדי לבחון את הסיבה לבעיה. כל פעם יכולה להיות בעיה אחרת, והתיקון גם משתנה בהתאם. רק אחרי בדיקה יסודית יהיה אפשר לבחור את המסלול הנכון לצעוד בו בהקשר הזה.

בשלב הרביעי והאחרון אותו איש מקצוע שבחרתם יבצע את התיקון הלכה למעשה. תיקון צינור ביוב בבית משותף אמור להיעשות על המקום, תוך כמה שעות בלבד. עם זאת יכולים להיות מקרים שבהם ההליך יתארך מעבר לסטנדרט הממוצע.

 

איך מחליפים צנרת בבניין משותף?

התקנת צנרת ביוב חדשה בבית משותף צריכה להתבצע על ידי קבלני ביוב בלבד. רק הם מחזיקים בהרשאה הזאת וגם יודעים מהם השלבים בהחלפת צנרת ביוב בבניין שחשוב להקפיד עליהם, תוך התייחסות לתקנים המחייבים בחוק. הנה כמה שלבים מרכזיים בתהליך:

✔️  צילומים מקדימים – ראשית כל, יש לבדוק האם אכן צריך להחליף את הקווים ואם לא ניתן להסתפק בפעולות הרבה יותר פשוטות. את הבדיקה מבצעים על ידי צילום עם מצלמות סיב אופטי שמוחדרות לתוך הצינורות.

✔️  תכנון של הצנרת החדשה – במידה והוחלט להחליף את מערכת הביוב הקיימת, יש לתכנן את החדשה לפרטי פרטים: איפה היא תעבור בדיוק, באיזה שיפועים, מה יהיה סוג הצינורות (בטון, PVCוכו') והעובי שלהם (4 או 6 צול) ואיך כדאי יהיה לעגן אותם למבנים סמוכים, ליציקות בטון ולקרקע כדי שישמרו על השיפועים לאורך זמן. בנוסף יש להחליט על מיקום, סוג ומספר שוחות הביוב.

✔️  ההתקנה עצמה – התקנה של צנרת ביוב חדשה אורכת כמספר ימים, כשקודם כל יש לחפור את תוואי המעבר של המערכת החדשה, להתקין את השוחות ולחבר את כל הצינורות. בסיום התהליך מנתקים את הצנרת הישנה מהמבנה ומחברים את זו החדשה.

✔️  חיבור לצנרת הראשית – בשלב הסופי יש להתחבר מחדש לצנרת או לשוחה של הרשות המקומית. לשם כך יש צורך בקבלת אישור שאותו מקבלים רק לאחר שבוצע צילום לקו הביוב שמראה שהוא אכן הונח בצורה תקינה.

 

חשיבות העמידה בתקנים

מעבר לעובדה שהחלפת הצנרת חייבת להתבצע על פי התקנים הנדרשים בשביל לקבל אישור לחיבור שלה לצנרת הראשית, החלפת צנרת ביוב בבניין משותף לפי התקן חשובה מאוד גם כדי להיות בטוחים שהיא תשרת את כל המשתמשים בה על הצד הטוב ביותר לאורך כמה שיותר שנים, שהשיפועים יהיו מיטביים, השוחות יהיו ממוקמות נכון ושהחומרים מהם עשויים הצינורות יהיו איכותיים, עם ציפויים למניעת שקיעת שומנים ולכלוכים ומניעת סתימות ביוב בעתיד.

כאשר אתם פונים אלינו לביצוע המשימה, אתם יכולים להיות רגועים מהבחינה הזאת.

 

מה לגבי השוחות – האם גם אותן צריך להחליף?

מקובל לחשוב כי החלפת צנרת בבניין משותף מחייבת גם את החלפת שוחות הביוב עצמן, אך חשוב לדעת שבמקרים רבים, כאשר השוחות במצב טוב, ניתן עדיין להשתמש בהן ולא להחליפן באחרות.

כמובן שאם מדובר בשוחות ביוב שכבר קטנות מדי, רקובות ושבורות, אין ברירה וצריך להחליף גם אותן יחד עם כל הצנרת הישנה.

 

מחיר החלפת צנרת בבניין משותף

לא ניתן לתת תשובה אחת לשאלה כמה עולה להחליף צנרת ביוב בבניין משותף, בגלל שהדבר תלוי בהרבה מאוד פרמטרים שנקבעים בשטח. למשל, מהו אורך הצנרת שצריך להחליף, באיזה סוג צינורות משתמשים מבחינת קוטר וסוג חומר, האם צריך להחליף גם את השוחות ועוד.

כן ניתן להגיד כי מחיר החלפת צנרת ביוב בבניין משותף מתייקר ככל שמדובר בעבודה יותר מורכבת מבחינת נגישות וצורך בפעולות נוספות.

אצלנו בביובית בזול עושים את הכל על מנת שכל אחד יוכל להחליף את צנרת הביוב בבניין שלו כאשר הדבר מתבקש ובהתאם לזאת מציעים מחירים שוברי שוק. הנה המחירון המלא שלנו:

 

החלפת צנרת בביין משותף – מחירון מחירים לא כולל מע"מ
כמה יעלה להתקין צנרת ביוב חדשה בבניין החל מ- 7,500 ₪
עלות החלפה של צנרת ביוב בבניין משותף החל מ- 300 ₪ למטר
החלפת חלק מקו הביוב בחצר של הבניין החל מ- 600 ₪
מחיר תיקון או החלפה של צינור הביוב הראשי החל מ- 600 ₪

 

מוקד שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לכם מענה על כל שאלה בנושא. צלצלו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

כמה עולה תיקון צנרת בבית משותף?

המחיר של תיקון צנרת בבית משותף נקבע בהתאם לאופי הבעיה שאיתה מתמודדים. מצד אחד יכולות להיות בעיות פשוטות, כאלה שיהיה קל לתקן אותן.

מצד שני יכולות להיות בעיות מורכבות מאוד, כאלה שמחייבות ידע ומקצועיות רבה. המחיר נע ברוב המקרים בין 300 ש"ח עד 800 ש"ח, כדאי לקבל הצעת מחיר מסודרת טרם ביצוע העבודה.

עם זאת יכולים להיות מקרים שבהם המחיר יעלה מעבר לסטנדרט הנקוב פה. לכל איש מקצוע יש את היכולת לקבוע את המחיר שאותו הוא רואה לנכון בגין תיקון צינור ביוב בבית משותף.

השוואת מחירים בין אינסטלטורים יכולה לאפשר לכם לקבל את הבחירה הנכונה לפי הצעת המחיר.

מאמרים בנושא
icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך