אזורי שירות
דליפת צנרת ביוב ראשי
שתף
01 מרץ 2024

אחת מהבעיות הנפוצות במערכת הביוב היא דליפה בצנרת הביוב הראשי שמונעת זרימה תקינה.

כולנו רגילים לכך שמערכת הביוב הראשית עושה את עבודתה בצורה נאמנה. אך מה קורה כאשר מערכת הביוב הראשית עושה בעיות?

צנרת ביוב ראשי היא הצנרת שאחראית להעביר את מי הביוב של הבניין כולו. במילים אחרות היא זאת שמקשרת בין כל פתחי הביוב בדירות השונות כדי למנוע מפגע תברואתי.

האחריות של מערכת הביוב בבניין תהיה להרחיק את מי הביוב רחוק כל האפשר כדי למנוע בעיות.

מה אתם צריכים לעשות כאשר אתם מגלים שישנה דליפה ממערכת הביוב בבניין, מהם הגורמים לדליפה מהצנרת הראשית ואיך אנחנו מטפלים בנזקים שהיא עלולה לגרום להם – על כל השאלות נענה מיד.

 

דליפת צנרת ביוב ראשי

 

דליפת צנרת ביוב ראשי ומאפייני העבודה פירוט תהליך העבודה
איך מטפלים בדליפת צנרת ביוב ראשי? תלוי בגורם לדליפה – היווצרות של קורוזיה, חדירת שורשים לביוב שסדקה את הצנרת, סתימות בביוב – בהתאם למה שגרם לדליפה, כך תיקבע הדרך לטפל בה (להחליף צינור, להסיר שורשים מהצנרת ועוד)
כמה זמן אורכת העבודה?  כתלות במורכבות הבעיה ובעבודות הביוב הנדרשות כדי לטפל בה
איך מתבצעת העבודה? באחת משתי הדרכים – חפירה והגעה לחלק הספציפי בצנרת הראשית שבה יש את התקלה, או טיפול שנעשה באמצעות הכנסת ציוד לתוך הצינור הראשי וטיפול מבפנים בעזרת רובוט
כמה עולה השירות? תלוי בתקלה הקיימת – לכל הפחות 1000 ₪ בממוצע

 

מהם הגורמים לדליפה צנרת ביוב ראשי?

דליפת צנרת ביוב ראשי יכולה לנבוע מכל מיני סיבות שונות, כל הפעם המצב עשוי להיות שונה.

עם זאת יהיה עליכם להיות עם האצבע על הדופק כדי לאתר את הדליפה בזמן. הסיבה הנפוצה ביותר לדליפה בצנרת הביוב הראשי היא בלאי טבעי שנוצר עם הזמן.

בניינים שיש בהם צנרת ביוב ישנה יהיו בסיכון גבוהה לסבול מדליפות חוזרות ונשנות. בו בזמן גם נזק שנגרם כתוצאה מעבודה בדירות השדונות עשוי להיות קריטי.

החוכמה היא להבין איך לנסות למנוע את הפעם הבאה שתמצאו את עצמכם בדיוק באותה הנקודה. הרי דליפה מצנרת הביוב הראשי עשויה להביא איתה כאבי ראש רציניים.

 

איך מזהים דליפה בצנרת הביוב הראשית – סימנים

ישנן כמה סימנים שאי אפשר להתעלם מהם ושיכולים להצביע על דליפה בצנרת הביוב הראשית, ביניהם:

#1 רטיבות או לחות בקירות – גם אם אתם לא רואים ממש מים שמצטברים, לחות ו"התנפחות" של הקירות משמעותן שקיימת דליפה.

#2 ריח לא נעים – סירחון של ביוב, במיוחד אם קשה להבין מהיכן בדיוק הוא מגיע. למדריך בנושא.

#3 מים שזורמים לאט יותר – כשאתם פותחים את הברזים בבית ומגלים שלחץ המים נמוך משמעותית מבעבר.

פעמים רבות אנשים מתעלמים מהסימנים הללו, בעיקר כשהתופעות עצמן אינן מפריעות ממש לחיי היום יום. הבעיה היא שההתעלמות הזאת מובילה להחמרה של התקלה ועלולה לגרום לנזקים בצנרת.

גם אם אתם לא בטוחים שיש בעיה, במידה שאתם שומעים קולות מוזרים ולא אופייניים בזמן השימוש במים בבית, או חושדים שמשהו השתנה באופן שבו המים יורדים לפתחי הביוב בכיורים או באסלה –

חשוב לקרוא לשירותי ביובית מקצועיים. אפילו אם התקלה לא ממוקמת אצלכם בדירה אלא בצנרת הביוב הראשי, חשוב לקחת אחריות ולתקן אותה, כי בסופו של דבר היא תגרום לנזקים ולבעיות ביוב בכל הדירות בבניין.

 

תיקון שוחה של צנרת ביוב ראשית

 

איך מטפלים בדליפת צנרת ביוב ראשי?

הטיפול שתבחרו חייב להיות כזה שמותאם לבעיה שאיתה אתם מתמודדים. קיימות כמה שיטות להתמודד עם צנרת ביוב ראשי שיש בה דליפה שמונעת זרימה תקינה.

נדגיש כי ישנה חובה לאתר את הדליפה בזמן, כך תימנעו מצב שבו היא תחמיר עם הזמן. השיטה הכי בטוחה תהיה להחליף את הצנרת הישנה בצנרת ביוב חדשה.

אך עליכם לקחת בחשבון כי החלפת צינור ביוב ראשי זה לא דבר של מה בכך, גם העלויות יהיו בהתאם. לא לכולם הבחירה הזאת תהיה הבחירה האולטימטיבית בהתאם לשיקולים הקיימים.

אז מה תוכלו לעשות אם אינכם רוצים להחליף את הצנרת הישנה?

עוד דרך אפקטיבית להתמודד עם דליפת צנרת ביוב ראשי היא החדרת שרוול מיוחד. השרוול נכנס אל תוך הצנרת כדי למנוע מצב שבו תהיה דליפה של מים.

השרוול מתלבש על הצנרת הקיימת, ובכך הוא מונע מכם את הצורך להחליף אותה בצנרת אחרת. חובה לדעת כי השרוול יהיה מספיק איכותי וחזק כדי להחזיק מעמד שנים ארוכות קדימה.

לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מבצעים תיקון שלא מחזיק מעמד. אם ניסיתם את כל השיטות, אך לא השגתם את התוצאה הרצויה יהיה עליכם לבצע החלפה.

החלפת צינור ביוב ראשי היא הדרך הכי בטוחה למנוע את הדליפה הבאה.

 

למה חשוב לטפל בזמן ומהן התקלות אם לא עושים זאת

כמו כל בעיות הביוב, גם הזנחה של טיפול בדליפת צינור ראשי תוביל כאמור להחמרת הבעיה ולעתים אפילו להתפתחות של בעיות חדשות שלא היו קודם.

אם למשל, הגורם לדליפה הוא צמיחת שורשים בביוב, ככל שיעבור הזמן כך יצמחו השורשים עוד ועוד ויהרסו את הצנרת, עד למצב שבו יהיה צורך להחליף אותה.

במצב אחר, לדוגמה, הזנחה של טיפול בחסימה בצנרת שגורמת להאטה בירידת המים, יכולה להוביל לסתימה מלאה של הצינורות ולהצפה פתאומית, שתגרום להרס רב של ציוד ותהפוך לסכנה בטיחותית ותברואתית עבור הדיירים.

טיפול בבעיות מורכבות בביוב עלול לקחת יותר זמן – וכמובן להיות יקר הרבה יותר.

ככל שתקדימו להזמין שירותי ביובית מקצועיים אם אתם רק חושדים שהצינור הראשי דולף, כך תוכלו לחזור לשגרה במהרה ולצמצם משמעותית את ההוצאות הנלוות לתיקונים שיידרשו.

 

תיקון דליפה בצנרת ביוב ראשית

 

כמה עולה לתקן דליפה בצנרת הביוב הראשי?

קשה לקבוע מחיר אחיד שיהיה רלוונטי לכל התיקונים שאותם יהיה ניתן לבצע. המחיר של התיקון נקבע בהתאם לסוג התיקון ובהתאם למיומנות של החברה שתבצע אותו.

החלפת צינור ביוב ראשי זוהי פעולה יקרה, היא יכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים. המחיר הסופי יקבע בהתאם לאורך הצינור ובהתאם לסוג ההחלפה שאותה מבצעים.

ככל שהמשימה תהיה יותר מורכבת, כך באופן טבעי המחיר עולה בהתאם. אם תרצו רק להחדיר שרוול שימנע את הדליפה מתוך הצנרת, העלות תהיה זולה יותר.

בטבלה הבאה תוכלו להתרשם מהמחירים של כמה משירותי הביובית שנדרשים כדי לטפל בדליפות בצנרת הראשית, בהתאם לגורם לדליפה – לעתים המחיר הסופי יהיה סכום העלויות של כמה שירותים יחד:

תיקון דליפת צנרת ביוב ראשי בהתאם לסוג השירות מחיר ממוצע
עלות שחרור סתימה בצנרת ראשית עם ביובית נמוכה החל מ- 750 ₪
מחיר תיקון צנרת ביוב ללא הרס החל מ- 1550 ₪
מחיר ניסור והסרת בטון לצורך הגעה למקטע בצנרת הביוב החל מ- 1000 ₪
עלות צילום צנרת ביוב עם מצלמה זעירה החל מ- 850 ₪

 

תיקון דליפה בצנרת – למה דווקא איתנו?

יש המון חברות שיכולות לספק שירותי תיקון דליפת צנרת ביוב ראשי, למה כדאי לכם לעשות זאת איתנו?

קודם כל כי הצוות של ביובית בזול מנוסה ומיומן בביצוע עבודות מהסוג הזה. כל אחד מאנשי הצוות שלנו התמודד עם דליפות מכל הסוגים, כך שהוא ידע מה נכון לעשות.

הלקוחות שלכם יכולים לספר לכם כי העבודה שביצענו להם החזיקה מעמד זמן רב. בו בזמן אנו מגיעים אליכם במהרה, עוד לפני שהמצב יוצא לגמרי משליטה.

התגובה המהירה יחד עם מגוון האפשרויות יביא אתכם למצב שבו השליטה בידיים שלכם. תוכלו להיות בטוחים כי אתם מונעים מצב שבו הדליפה תהרוס את הצנרת כולה.

 

שירותים נוספים שאנחנו מציעים:

icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך