אזורי שירות
מים עולים מהביוב
שתף
25 פבר 2024

אם מים עולים מהביוב שלכם, הדבר מחייב פתרון מהיר. המים האלו מזוהמים ובעלי ריח רע, הם עלולים לפגוע בבריאות שלכם וגם לגרום לנזקים נוספים.

כיצד תוכלו לטפל בכך? באמצעות פנייה אלינו לחברת ביובית בזול, על מנת לקבל שירותי ביובית מקצועיים.

מה גורם למים לעלות מהביוב, כיצד באפשרותנו לעזור לכם במצב הזה ותשובות לשאלות נוספות – כל המידע לפניכם!

 

מדוע מים עולים מהביוב?

מערכת הביוב מיועדת לטפל בכל נוזלי הביוב שנוצרים במקלחת, בכיורים, בשירותים וכו' על ידי העברתם באופן בלתי מורגש לקווי הביוב הראשיים של הרשות המקומית.

אלא שכאשר מתרחשת סתימה בצנרת, ישנה הפרעה בזרימה שיכולה לגרום בסופו של דבר למצב בו מים עולים מהביוב.

קיים גם מקרה מיוחד בו הדבר מתרחש לא על רקע סתימה, אלא בשל קווי ביוב שנמוכים מצנרת הביוב הראשית של המבנה, כמו במרתפים וחניונים נמוכים.

במקומות כאלו פועלות משאבות מיוחדות שתפקידן להזרים בכוח את המים המצטברים במקום אל הצנרת המאספת הגדולה יותר, אך כאשר המשאבה תקולה או שקצב המים שעובר בצינורות אינו מתאים ליכולות המקסימליות שלה, המים עשויים לעלות מהביוב ולגרום להצפה משמעותית.

 

להיכן המים עולים?

כאשר ישנה חסימה בנקודה מסוימת בצינור הביוב שלכם, המים אינם יכולים לעבור דרכה בצורה טובה, מה שגורם להם לפרוץ מפתח הניקוז הקרוב ביותר האפשרי.

להיכן המים עולים בדרך כלל? הנה טבלה שמסכמת את המקומות הנפוצים בהם הדבר עלול להתרחש:

המקום בו המים עולים במה זה מתבטא?
מים עולים באמבטיה או במקלחון אתם מזרימים מים באמבטיה והם פשוט יוצאים מפתח הניקוז בחזרה. גם מצב בו מים עולים מהמקלחון, בהחלט יכול לקרות.
מים עולים מהכיור במטבח שטיפת הכלים או הפעלת המדיח גורמת להופעת מים שעולים בחזרה לתוך הכיור ומצטברים שם.
מים עולים מהאסלה במקרה זה הדחה של מים גורמת להם לעלות, להציף את האסלה ולעיתים אף לנזול החוצה ממנה בניסיונות הדחה חוזרים ונשנים.
מים עולים מהרצפה סתימה בצינור ביוב שעובר מתחת לריצוף עשויה להתבטא במים שעולים מתוך הרצפה. הרצפה תהיה לחה ורטובה, מה שקרוי "רצפה מזיעה".
מים עולים מקופסת הביקורת אם מים יוצאים מקופסת הביקורת (ממוקמת בדרך כלל בחדר הרחצה), הדבר מעיד על סתימה שהתרחשה בנקודה כלשהי בתוך הצינור שיוצא ממנה.

 

בנוסף, אם עולים מים משוחת ביוב שנמצאת מחוץ למבנה, הדבר מעיד על סתימת ביוב הרבה יותר מורכבת ומסובכת. שוחת הביוב היא גם כן מעין "קופסת ביקורת", אך של צינורות וקווי ביוב גדולים יותר.

אם המים עולים בתוכה, כנראה שבהמשך הדרך קיימת חסימה מאוד גדולה ומורכבת (בשל שורשים, שומנים, פסולת בניין וכו') שיש לטפל בה בצורה מקצועית.

 

מים עולים מהביוב – הסימנים המעידים על סוג הבעיה

כאשר המים מתחילים לעלות הדבר בחלט מלחיץ, אך חשוב לדעת שלא תמיד מדובר בבעיה חמורה כפי שמקובל לחשוב. איך יודעים? הנה מספר סימנים שיעזרו לכם:

✔️ בעיה רק במקום אחד – אם המים עולים רק בכיור או רק במקלחון, ככל הנראה ישנה חסימה קרוב לפתח הניקוז עצמו, מה שקל מאוד לטיפול (למשל, על ידי פתיחה וניקוי של הסיפון).

✔️ בעיה במספר מקומות – אם הבעיה היא גם בכיור חדר הרחצה וגם באמבטיה, אך קופסת הביקורת לא מוצפת, ככל הנראה הסתימה נמצאת לפני קופסת הביקורת וניתן יהיה לטפל בכך על ידי אינסטלטור בקלות יחסית.

✔️ עליית מים שגורמת להצפה בבית – תופעה זו כבר מעידה על סתימה שנמצאת רחוק יותר במורד צינורות הביוב ועל כן כל המים שבהם אתם משתמשים פשוט אינם יכולים להתפנות ונוצרת הצפה. במקרה כזה מומלץ גם לשאול את השכנים האם אצלם מתרחשת תופעה דומה.

אם כן, הרי שהסתימה משותפת ותוכלו לטפל בה ביחד. אם לא, החסימה ממוקמת במורד צינורות הביוב אך עדיין בשטח האחריות שלכם.

 

עליית מי ביוב מהרצפה, במקלחת, באסלה או במטבח - טיפול

 

איך מטפלים במים שעולים מהביוב?

ככל שמדובר בבעיות שקרובות יותר לפתח הניקוז, ניתן להזמין אינסטלטור ולפתור אותן בקלות ובמהירות. האמצעים שעומדים לרשות האינסטלטור כוללים מכשיר ליצירת וואקום, שימוש בספירלה חשמלית ואמצעים נוספים, פשוטים יחסית.

האם אפשר לטפל במים שעולים מהביוב לבד באופן עצמאי? רק במקרה בו הבעיה נובעת בשל חסימה קרובה בסיפון, אותו ניתן לנקות לבד.

איך מטפלים במים שעולים מהביוב בשל בעיה חמורה יותר שנמצאת בצנרת היותר רחוקה? במקרה זה יש צורך לפנות אל קבלן ביוב שמספק שירותי ביובית ולא אל אינסטלטור רגיל.

בתחילה הוא יבצע צילום של קו הביוב על מנת לזהות את מקום החסימה ומה גורם לה ובהמשך הביובית תפתח את הסתימה באמצעות לחץ מים גבוה ושימוש בדיזות שמתאימות להסרת הגורם החוסם.

מלבד פתיחת סתימה במערכת בביוב, צוות הביובית גם יוכל לטפל בהצפה שנוצרה בשל עליית המים מהביוב. ככל שתקפידו להזמין שירותי ביובית לשאיבת מים מהביוב בבית, כך תימנעו מהסכנות שגורמות ההצפות, כמו נזק לקירות ולריצוף, נזקים תברואתיים, סכנת התחשמלות ועוד.

שאיבת מים מתבצעת על ידי הצוות תוך שימוש בביוביות מיוחדות, משאבות ניידות או משאבות טבולות לפי הצורך, בהתאם למידת הנגישות למקום ונפחי ההצפה שמיועדים לפינוי.

 

כמה עולה לטפל במצבים בהם מים עולים מהביוב?

אז כמה עולה לפתוח סתימה שגורמת למים לעלות? אין לכך מחיר קבוע, מאחר וכל מקרה לגופו. כן נוכל לומר לכם כי מחיר טיפול במים שעולים מהביוב נקבע על פי מורכבות העבודה, הגורם החוסם, מיקום החסימה ומספר המוקדים שחוסמים את הצינורות.

ככל שנדרשת עבודה עם צינורות ראשיים יותר, כך נדרשים כלים טכנולוגיים מתקדמים יותר, מאחר והבעיה הרבה יותר חמורה ומורכבת.

למשל, כאשר מים עולים מפתח הניקוז שבכיור או באמבטיה והדבר נגרם רק בשל סיפון סתום או בעיה אחרת שאינסטלטור רגיל יכול לטפל בה, המחיר יהיה זול יחסית. כאשר עולה הצורך בשירותי ביובית, המחיר יהיה יקר יותר ותלוי גם בסוג הביובית מבחינת גודל וחוזק.

בנוסף, אם נדרשת גם עבודה של שאיבת הצפה ולא רק פתיחת סתימה, יש לקחת בחשבון שהעלויות יהיו גבוהות יותר. ריכזנו עבורכם בטבלה מסודרת את טווחי המחירים הממוצעים עבור הטיפול בתרחישים שונים בהם מים יכולים לעלות מהביוב שלכם:

מחיר טיפול במים שעולים מהביוב מחיר ממוצע
כמה עולה לפתוח סתימה בביוב החל מ- 700 ₪
פתיחת סתימה בכיור עם אינסטלטור החל מ- 350 ₪
 כמה יעלה לשאוב מי ביוב עם ביובית החל מ- 600 ₪
מחיר פתיחה של סתימה במקלחון (אינסטלטור) החל מ- 350 ₪
טיפול בסתימה בביוב בבניין משותף החל מ- 650 ₪
כמה יעלה לפתוח סתימה במטבח החל מ- 250 ₪

 

עליית מי ביוב היא בעיה נפוצה. רוצים לקבל אבחון מהיר וגם שירותי ביובית במקרה הצורך? צלצלו אלינו לביובית בזול ותקבלו מענה מהיר מהצוות שלנו.

זמינות גבוהה, הגעה מהירה ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר – אלו דגשי השירות שלנו. מחכים לשיחתכם – צוות ביובית בזול.

icon
דילוג לתוכן
רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך